Какво ще кажете за името Кръсто

  • 7 715
  • 200
  •   1
Отговори
# 60
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
A на фона на десет кристияновци в блока и класа ще му екстра и той да е Кристиян, всички ще му говорят на фамилно име или прякор, да не стават грешки.

# 61
  • Мнения: 4 555
Моя свекър също се казва Кръсто и аз мисля да кръстя детето си на него. Много уважавам и ценя човека, за да преиничавам името му. А и не името прави човека, а човека прави името, все пак.
Да преиначаваш името на човек означава да се обръщаш към него с друго име!
А когато даваш име на своето дете, то е един напълно нов човек на този свят и има право на свое собствено име, а не да носи чуждо.

Извинявам се, че се намесвам, но не се стърпях. Тези традиции са абсолютно неуважение към децата и често са си чиста гавра с тях.

# 62
  • Мнения: 982
A на фона на десет кристияновци в блока и класа ще му екстра и той да е Кристиян, всички ще му говорят на фамилно име или прякор, да не стават грешки.
 Joy Joy
На мен Кръсто ми харесва!

# 63
  • София
  • Мнения: 3 249
Свекър ми също се казва Кръсто, но аз не си представям да си нарека детето така. Нито Кръсто, нито Кръстина (чух го по телевизията този женски вариант на името).  Naughty

Самото име не ми харесва, да не говорим че и по принцип съм против това детето непременно да носи името на родителите на мъжа.

Компромисен вариант като Кристин, Кристиян или Кръстин не се ли обсъжда? newsm78

# 64
  • Мнения: 881
Аз съм за Кристиян,но щом държиш да е на свекър ти,тогава го кръсти на него Peace

# 65
  • плевен
  • Мнения: 133
съжалявам и на мен и трите ми звучат много странно направете компромис
Кристиян ,Крис

# 66
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Ами, не ми допада нито едно от изброените от теб имена. Щом държите да е на свекър ти, използвайте му само буквичката.

# 67
  • Мнения: 371
A на фона на десет кристияновци в блока и класа ще му екстра и той да е Кристиян, всички ще му говорят на фамилно име или прякор, да не стават грешки.
А по-добре ли е да се срамува да си каже името?

# 68
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
А по-добре ли е да се срамува да си каже името?
Не, но едва ли някой ще се срамува от името си, понеже на теб не ти харесва, а и в случая става дума за съвсем нормално, макар и поостаряло българско име (които се връщат на мода), а не за Радиатор или Кенефка. Аз лично предпочитам името на детето ми да е различно от това на половината деца в парка, дори на теб да не ти допада. По-вероятно е детето на тази майка да има нейния светоглед като порастне, а не твоя. Улях се, айде - със здраве!

# 69
  • Мнения: 14 654
Щом не харесваш името няма какво да мислиш за традициите и Кръстова гора. Избери за детето си име, което харесва на теб. На въпроса отговарям, че Кръсто не ми харесва, нито другите две имена, които си измислила.

# 70
  • Мнения: 371
Доколкото разбирам и на майката не и харесва това име,а като чета и повечето отговорили също не го харесват. Това си е моето мнение за мен това име не е хубаво

# 71
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Rolling Eyesи на мен не ми харесва, на галено Кръст ли ще му викат Sick

# 72
  • България
  • Мнения: 3 621
За пръв път чувам това име, но искам да кажа, че го предпочитам пред Кръстьо.  Звучи някак си силно и интересно. Освен това сама казваш , че винаги си искала да кръстиш детето на свекъра си ( аз също не уважавам тази традиция, но ако името ми харесва с удоволствие ще го направя). Уважаваш семейната традиция, кръщенето на Кръстова гора също е много добра идея и имен ден ще си има. Абе май ми харесва и не мисля , че детето ще се срамува  newsm78 а за другите производни, които си писала ми звучат доста изкелефенчено
.
Rolling Eyesи на мен не ми харесва, на галено Кръст ли ще му викат Sick
Къци

# 73
  • София
  • Мнения: 3 249
Rolling Eyesи на мен не ми харесва, на галено Кръст ли ще му викат Sick

На свекър ми му викат Къци и подобни

# 74
  • Мнения: 403
Извинявай, но и трите не ми звучат никак Shocked.

Общи условия

Активация на акаунт