Какво ще кажете за името Кръсто

  • 7 716
  • 200
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 498
Никое от имената, които си изброила не ми харесват....много ми харесва КРИСТИЯН.....все пак името не прави човека, но познавам много, които се срамуват от името си-не допускай това да се случи на детено ти....

# 121
  • Мнения: 1 371
Ох, и на мен нито едно от изброените имена, хич, ама хич не ми харесват.

# 122
  • Мнения: 674
Не ми допадат имената които си изброила,но видях че ти бяха предложили КРИСТО ,
то ми звучи някак си по-добре.Но в крайна сметка това си е твоето дете,твоето семейство и името което ще дадеш на
сина си трябва да ти харесва на теб самата .Което и да предпочетеш винаги ще е харесвано от едни и нехаресвано
от други.Пожелавам ти лека бременност и раждане и едно хубаво здраво бебе   bouquet

# 123
  • София
  • Мнения: 36 055
Не ми харесва
Харесва ми Кристо

# 124
  • Мнения: 4 546
Не ми харесва нито едно от тези, които се написала. Детето си Кръстьо не бих кръстила. не искам да го е срам от името му.смятам, че името е много важно за самочувствието на човек. разбира се не само то. но как би се отразило на самочувствието му, ако го е срем да каже как се казва. особено пък и ако по натура е по-затворнен. 
Отстоявай позициите си! Ти си майката, ти решаваш! Второто и третото име така или иначе са на бащата, имаш право да избереш поне първото, а не да ти го налагат! Щом имаш желание да уважиш свекъра си, може просто да вземеш първата буква от името му.


както и да се казва детето ти, винаги можете да го кръстите на Кръстова гора и можете да изберете име, което има имен ден  Simple Smile Кристо е много добро предложение. и е близко до Кръстьо  Peace

# 125
  • Мнения: 1 121
А самата традиция изобщо не ми харесва. Мисля, че децата повече страдат от нея, а когато едно дете се ражда, неговото добро трябва да е приоритет за родителите, а не да мислят как да го кръстят, че да не се обиди този и онзи.

Тази традиция аз не мога да я разбера, честно. Имам позната, която въпреки огромния натиск не кръсти детето си на свекъра и той не го погледна повече. Никога не се обади, никога не го потърси, все едно не съществува. Било вековна традиция в техният род първородният син да носи името на дядо си ooooh!   

# 126
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
От трите имена Кръсто е най-хубаво според мен.  Wink

И аз така мисля... Кръсто ми звучи добре

# 127
  • Мнения: 474
Специално за Кръстю  Confused Confused Confused не ми харесва, а още по-важното е, че и на теб също!!!!!
Традиция, традиция, ама те не са това, което бяха......Аз бих го кръстила Кристо...много е сладо името, пък и не се отдалечаваш много по смисъл и значение....  Peace
А за Кръсто - все едно го боли кръста...  Rolling Eyes не се сърдете secretgarden и sleepy - разни хора, разни идеали  Wink

# 128
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И според мен идва от кръст, но кръста като християнски символ ... Кръсто, Кръсте, Кръстена .... популярни имена от нашето минало ... иначе Боли ме крЪсто много ме разсмя

# 129
  • Мнения: 3 929
Твоите имена не ми харесват, как беше - Крисчън, не ми харесва. Звучи глуповато. А като не ти харесва Кръсто, защо не изберете Кръстьо или Кръстю? Кристиян според мен е най-удачно - хем е хубаво, хем е българско, хем ще е на свекър ти, хем детето няма да се срамува от името си.

# 130
  • Мнения: 143
Здравей и от мен!Малко глупав пример ще ти дам ,но не се здържах! Embarassed Аз по фамилия съм Кръстева-дадо ми се казваше Кръстьо на мен лично това ми харесва!!!! Peace

# 131
  • Мнения: 676
Не ми харесва нито един от трите варианта. Ама хич.
Ако толкова държиш да го кръстиш на свекъра ти, можеш да употребиш първата буква само.
Нали е важен жеста, а не дали детето носи абсолютно същото име като дядо си.

# 132
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Аз бих се замислила и за вероятността след години детето да се подвизава в чужбина и да не му се налага всеки път да повтаря и потретя името си. Мен редовно ме прекръщаваха и сричаха тукашните, имах остаряло име за фамилия. Та уважението и жестовете са едно, но името и бъдещето на детето е друго.

# 133
Не ми харесва Кръстьо ,но като искаш толкова много да го кръстиш на свекъра- направи го.Аз бих го кръстила Красимир или Калоян.

# 134
  • Мнения: 8 999
Кръстофър или Кристчан изобщо не ми харесват. Много по-семпло и нормално /за България/ е името Кръсто. Вярно, че е малко архаично, но пък това го прави още по-оригинално.
Твоите имена не ми харесват, как беше - Крисчън, не ми харесва. Звучи глуповато. А като не ти харесва Кръсто, защо не изберете Кръстьо или Кръстю? Кристиян според мен е най-удачно - хем е хубаво, хем е българско, хем ще е на свекър ти, хем детето няма да се срамува от името си.

Кристиян, освен че не е българско име, ами и няма нищо общо с Кръстьо/Кръсто. Преводът му на български е Христиан.

Общи условия

Активация на акаунт