о-в Крит забележителности

  • 23 257
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Хе-хе, браво бе! Party Party
Вие с мотора през Сирия, та до Египет! Супер сте! И аз искам така, ама не смея за сега. Абе то аз съм по-куражлийка, ама наоколо няма много като мен! Confused

Ако наистина си падате по руини - из Гърция има, но са пръснати, не са много зрелищни и без екскурзовод нищо няма да разберете.
Ние ходихме и в Делфи - за тях голяма работа - центъра на света! Grinning Понеже ни беше последен обект от тура, вече здравата ми беше писнало от счупени камъни и определено не се впечатлих!
На Пелопонес има руини - амфитеатри, Микена и прочие. Микена - нищо няма да ви стане ясно без екскурзовод - една поляна с камъни и се надяваш, че дишаш въздуха, който е дишал и Агамемнон! Laughing
Не знам, аз да си кажа, от Гърция много впечатлена не останах, като изключим, че Солун ми се видя много приятен, в Атина харесах сиртакито и зейбекикото, които вече споменах. Харесах и атмосферата на нос Сунио - някак много екзотична гледка съчетаваща храма на Посейдон и морето! Hug Има го в албума със снимките ми, сигурно си го видяла.
Странното е, че примерно аз много харесах нос Сунио, докато една жена от групата изкоментира, че трябва да го премахнат от програмата, защото нямало какво да се види! newsm78 Е, разни хора, разни идеали!

Много съм досадна с дългите си постове, но ми се прищя да добавя нещо!
Значи яхвате мотора и вятъра в косите, и покорявате света, а?Simple Smile

Като решите за по-далечни дестинации, да знаете че през април месец, на о. Пукет в Тайланд има световен Мотосъбор! Ония са луди за мотори! Аз бях края на март и беше пълно с мотори вече. Има мотоклубове, рок клубове, абе дивотия! Да им се ненадяваш на  азиатците!

# 16
  • Мнения: 1 950
Нямам време да чета какво са ти препоръчали другите момичета, затова набързо ще споделя своя опит. Може би ще повторя някои неща, за което се извинявам Embarassed
Ходихме на Крит преди 2 години със самолет, а там взехме рента кар. Бяхме в селището Агиос Николаус Източен Крит. Решихме да се ограничим до Източен, а в друга година да посетим Западен. Задължително отидете до Санторини, от Ираклион има катамаран, еднодневната екскурзия е напълно възможна Peace
Останах очарована и от едно островче Хриси, доколкото разбрах е нещо като резерват, от Ирапетра има всеки ден корабчета, отива се на Хриси за плаж и разходки. Пясъка беше от малки бели охлювчета Laughing Невероятни горички, дюни и прекрасно море. Ходихме и на един плаж Ваи мисля, че се казваше на около 100-тина км от Агиос Николаос, много палми, страхотен изглед. Ако се сетя още нещо ще пиша. Трябва да си изкарам картата, абе общо взето за 10 дни, всеки ден бяхме на различно място и съчетавахме плаж, с разходки, исторически забележителности и т.н.
Подобна почивка си направихме тази година на Корфу.
Запазила съм си това лято за Западен Крит Laughing

Поздравявам ви за това, което сте замислили Laughing

# 17
  • Мнения: 301
Пина виждам,че си фенка имаме едно приятелче с което пътувахме  2007 в Румъния.Сега го поканихме да дойде с нас   мисля,че ще има място ако желаеш  Hug
 Силно съм притеснена от температурите моля някой,който знае да каже края на май началото на юни какви са .Може да се наложи поради тази причина да пътуваме по-рано.Има ли период на дъждове и кога е той?

# 18
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 ZuzуM, ние в крайна сметка май ще пътуваме с колата, в началото на юни, ако ни подминете с мотора, ще ви свиркаме!
Да питам и тук, на планината Ида (Псилоритис) някой качвал ли се е, има ли нещо по-специално, за което трябва да сме подготвени?

# 19
  • Мнения: 11 747
Аз не съм запозната много с пролетния сезон, още повече, че той в северна Гърция е един, а на Крит, съвсем друг. Виж темата в 'Родители в чужбина' за Гърция, там мамите може да кажат по-добре.

Все пак никога не може да е сигурен човек. Преди 2 години ходихме до Мелник май месец, уж да е топло, но не неприятно горещо. Е, като пекна едно слъце, стана над 30 градуса, колата беше черна, без климатик - живи се опекохме!
Тъй, че на Крит може и 40 градуса да е по него време, но морето знам, че си остава хладно, заради теченията.

Може би началото на май ще е по-добре.

# 20
  • Мнения: 301
verte сами ли ще пътувате или и дечко newsm78 а дали ще издържи на такова пътуване.А бях ти обещала сайта с цените на фериботите ,но не се сещам като се прибера вкъщи   Embarassed Обещавам в скоро време да го пусна.По-евтиния вариант беше 27 евро на човек ,но за кола незнам.
И аз си мисля,че юни ще се опечем като дяволи .2006 бяхме от 01.06 до 17.06 като се върнахме майка ми неможа  да ме познае

# 21
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
ZuzyM, с детето сме навсякъде, то тренирано, на година и 40 000 км е. Ще мислим и за май, все още нищо не е окончателно.

# 22
  • Мнения: 301
 smile3501 Браво ,ама и вие стееее Ние всяка година в началото на лятото сме с мотора на някъде сами и в края на лятото сме на море с децата.Успех!!! И ние обмисляме все още датата на тръгване

# 23
  • Мнения: 721
И на мен Крит нещо не ми се нрави като дестинация. Много е туристическо, има магистрали, абе не прилича на гръцко островче.
Посети кносос, дупката на Зевс, друго май не ме беше впечатлило.
Летището е ужасно, но виждам, че ще пътуваш с кола.

Като фен на гръцките острови ти предлагам и аз Миконос, Санторини, Парос, Сифнос. От по-близките до Атина - Идре и Спецес.

# 24
  • Мнения: 934
Ако отделите 1-2 дни за Атина, не пропускайте и еднодневен круиз / от Пирея / до Сароническите острови: Идра, Порос, Егина. Особено Идра!

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 13:39 от scorpios

# 25
  • Мнения: 301
scorpios малко повече инфо за круиза може ли да дадеш,като например за колко време е и колко струва,с какво се пътува .Всеки ден ли се организира и към кой да се обърнем ?
Ще пътува ме с мотор , а не с кола.За това питах за температурите и дъждовния период кога е ?

# 26
  • Мнения: 934
Ето за какво става въпрос - 1-дневен круиз.
Ползвахме го като екстра към орг.екскурзия, нас ни взеха от хотела.
Освен посещение на островите, на кораба има обяд и програма, в която можете
 да се включите Laughing

# 27
  • Мнения: 1 263
За това питах за температурите и дъждовния период кога е ?

През лятото температурите са високи и дъжда е рядкост,всъщност в периода май-октомври въобще не вали дъжд.
http://weather.yahoo.com/forecast/GRXX0046_c.html?force_units=1
  bouquet

# 28
  • Мнения: 301
Благодаря  smile3525 Като гледам,как стоят нещата може би ще тръгнем началото на май

# 29
  • Мнения: 301
Имам въпрос понеже ще бъдем в Гърция около 15 дни ще ни бъде по-изгодно да не бъдем на роуминг,а да си вземем някаква карта с предплатени услуги като нашите prima i b-connect .Някой да знае кой оператор ще ни е по-изгоден и на какви цени са картите?

Общи условия

Активация на акаунт