"Великолепната шесторка"

  • 21 005
  • 414
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 843
   Много ми хареса Робин снощи,  но аз съм пристрастна.  Освен , че че сме от една гимназия, един град, родителите ни бяха от една компания...,  / "бяха"  , защото и неговите и моите   си отидоха./
     Истината е , че харесвам ВСИЧКИ  от  шесторките, барабар с гостите - певци.  Много силно звучат...!!

     Поплаках си снощи пак. При положение, че  съм била сред такива деца / като дете и то част от тях/  , после и по домове съм ходила  -   и пак плача...  Това ще да е форма на "изкрещяна" безпомощност?
       Някой беше написал в друга тема , че Веско Маринов е студен...  не мисля.  Човекът се шокира,  преживя,  разплака.  Студенината е начин   да си направиш "стената" около себи си. .   А, човекът се раздаде.   Не е студен, мисля,, .  чувствителен е като тийнейджър,  но това е мое мнение.
     Само да отбележа -  Не съм Фен на Веско, но ме трогна.

# 346
  • Мнения: 2
Искам да попитам любителите на това "Шоу" как се чувстваха снощи при вида на сценичния тоалет на Рени? Аз вече съм споделила мнението си за този медиен PR, който за съжаление ми се налага да гледам. Опитвах се да го преглъщам с хубаво червено вино, ама вчера направо щях да повърна.

# 347
  • София
  • Мнения: 4 868
Искам да попитам любителите на това "Шоу" как се чувстваха снощи при вида на сценичния тоалет на Рени? Аз вече съм споделила мнението си за този медиен PR, който за съжаление ми се налага да гледам. Опитвах се да го преглъщам с хубаво червено вино, ама вчера направо щях да повърна.

Моята Габриела заяви, че Рени прилича на "диско топка". След това вече нищо по-подходящо не ми хрумна.

# 348
  • Мнения: 2 336
Joy Joy Joy Joy Joy че тя все е едно не е на благотворително шоу ми на друго шоу .....

# 349
  • Мнения: 2 577
Веселин Маринов прояви онова, което аз наричам "синдромът на първото посещение" - отиваш при децата и си неадекватен, само ревеш.
После се научаваш да ревеш, чак когато си тръгваш.
После започваш да ревеш от безсилие.
Накрая купуваш пушка и отиваш в МТСП.

С въпроса за после имах предвид наистина какво предстои после. За Могилино е ясно - с много шум ще променят нещата. Има обаче един праг на насищане и следващата подобна кауза изобщо няма да се радва на такава популярност и подкрепа (емоционална, финансова, зрителска...). И то не защото децата в другия дом са в по-добро положение или са по-малко заслужили от тези в Могилино. Пък и издръжката на малките къщички ще е скъпа - кой ще я поеме?

Та, след няколко месеца ще се върнем в изходно положение - пари отново няма, отговорните са си все така безотговорни и за пореден път на никой не му пука. Ама тогава и ББС няма да помогне, защото прагът ни на търпимост ще се е вдигнал с още едно стъпало.
Много си права!
И аз точно това имах предвид - след шоуто другите деца по другите домове пак ще са в изходна позиция.

# 350
  • Мнения: 3 835

И аз точно това имах предвид - след шоуто другите деца по другите домове пак ще са в изходна позиция.

А без шоуто в коя позиция щяха да бъдат? И не само те, ами и децата в Могилино, не в изходна, ами в най-долната, безизвестна никому, никъде и никаква позиция. Напротив, шоуто по достъпен и приемлив начин за хората говори и им обръща внимание на проблемите. Ако представляваше сериозна дискусия, обхващаща проблемите изцяло, масово щяхте да си превключвате канала, защото предаването ви обременява и натоварва. (Хора, къде живеете, почти всичко живо гледа сериали и чалга!)
Този формат запозна хора, които идея си нямат за какво става дума и никога не са искали да знаят, защото нямат сили да го понесат или защото еди какво си. От там нататък, всеки който иска да знае истината и повече за нея ще я разбере, защо очакваме, че всичко някой друг трябва да ни го смели и поднесе? Защо всичко критикуваме, защо все виждаме черното, а не видим и посочим първо бялото, пък за другото малко да помислим, преди да го сочим с пръст? Всеки прави каквото може и така както го разбира, а че не всичко е както ние искаме, надали е толкова лесно колкото си мислим.
За Рени, приличаше ми на мечето Ръкспин. Mr. Green

# 351
  • София
  • Мнения: 4 868
teo777, ясно е, че този формат на това шоу ще изпълни тази своя задача.

Друга е моята болка - защо никой не говори конкретно и изчерпателно за отговорността по отношение на децата в Могилино и в другите домове? Ами тези деца как са се озовали там? Не можем да ги припишем и тях на "наследството от комунизма"! Защо протестите срещу МТСП и ДАЗД през октомври бяха отразени като "има някакъв си проблем, някакви хора си викат на улицата, но нека сега видим другите новини - министър Масларова откри социален център ...." Защо никой не я пита сега за "трупчетата", както тя нарече децата, които "толкова си могат"? Познайте кой ще пререже лентата на откриването на новите къщички...

А шоуто си е шоу. Върши работа. Харесвам го, забавлява ме. Близка моя приятелка участва, та вълненията ми са и за нея... Но нека никой не се заблуждава, че това предаване (ако ще и 100 сезона да има) ще реши проблема с изоставянето на деца.

# 352
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не знам дали разбрахте, че тези къщички няма да се строят в Могилино, а в по-голями градове, където има необходимата квалифицирана работна ръка.

# 353
  • София
  • Мнения: 4 868
Не знам дали разбрахте, че тези къщички няма да се строят в Могилино, а в по-голями градове, където има необходимата квалифицирана работна ръка.

Главно в Русе и региона ще бъдат, според информацията до момента. Част от парите ще се използват за "квалифициране" на работната ръка. Чудя се после кой ще плаща на персонала и как ще се осигури издръжката на всяка къщичка.

# 354
И аз се чудех кой ще плаща за Малките къщи след това, защото не виждах смисъл да дарявам пари за решение, което няма да е трайно.
Изпратих въпроса към УНИЦЕФ и те отговориха, че услугите ще се поддържат от държавния бюджет. Общините, в които ще бъдат преместени децата ще получават издръжка от държавата.

# 355
  • София
  • Мнения: 62 595
Чудесно! Няма пари от бюджета да се направят, но ще има пари да се поддържат. Как става тази работа? Нали точно заради такива бюджетни ограничения децата от домовете са докарани до това състояние?

# 356
Radostina,

и това е нещо. Явно имаш проблем с това шоу, но и мисля, че не се вслушваш в това, което се казва всеки път. Истинската им цел е всички домове да се затворят и това е само началото. Искат и да накарат повече хора да се замислят за истинските проблеми на тези деца. От друга страна в новините винаги има репортажи по проблемите на децата, които търсят и отговорност на правителството и поставят сериозните въпроси - не е само Великолепната шесторка.
Щом не ти харесва - не гледай, не пускай sms-и никой не те задължава. Но вземи и направи нещо или дай друга по-добра и смислена идея, с която повече хора в България ще чуят, че домовете ни не са за децата-те трябва да са в семейството. Много е лесно да се възмущаваш и да критикуваш и да чакаш някой друг да прави ...
Каузата е толкова голяма, че има място за всички. По-добре да се правят различни неща, важното е да са в една посока и тогава наистина ще променим нещо.
Това е. Омръзна ми от много критикуващи и възмутени хора. Дори и зад кауза за децата не можем да се обедим. Как искате нещата да се оправят???

# 357
  • Мнения: 2
Сравнението на Рени с Мечето Ръкспин е доста нелепо ( доколкото си си спомням то е анимационен герой, без кубици силикон плеснати на екрана...). Доста снизходително, изказване, дори за страстен фен на "Шесторката". А, това дето ни се пробутва -за всеядството и масовата култура и дрън-дрън е пълен абсурд. Да не говорим в каква гротеска са превърнали Ангел Заберски, пардон АЧО!

# 358
  • Мнения: 2 336
За когото и да се хванем от участниците има какво да се каже/имам предвид негативно/.
Но много ми хареса въпросът на едно от момичетата БТВ-то като се правят състрадателна телевизия колкото и грозно да прозвучи, къде отиват парите от рекламите Thinking Дали ако не вземаха тези пари щяха да дадат 1ч. ефирно време и то най-гледаното newsm78
Абе, всичко е измислено, на гърба на децата #Cussing out повтарям се

# 359
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма да се затворят домовете, независимо какво се говори. Къде са затворени социалните домове? Макар и по-малко и с леко подобрени условия, те ще си съществуват. От казване до правене има много път и той се нарича политика. Как си я представяте тази работа всяко дете да бъде настанено в семейство? Може да ме смяташ за критикар, но на мен ми изглежда много наивно да се вярва в подобни приказки.
Готова съм да застана зад кауза, която засяга всички деца - и здравите, и болните, и със семейства, и без семейства. Не може с пръст да се запуши пропукването в една язовирна стена.
Спирам да пиша, защото съм си дала дума, че няма повече да засягам политиката.

Общи условия

Активация на акаунт