Витамин Д - кога и как???

  • 2 188
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Преди първото ядене му капвам 2 капки направо в устата.

# 31
  • Мнения: 1 674
преди ядене за да не го повърне

# 32
  • Мнения: 2 774
Капвах  му направо в устата.След това му капвах в попарата.

# 33
  • Мнения: 5 940
Как така капвате направо в устата? Много сте сръчни, аз така сигурно пет наведнъж ще дам.

# 34
  • Мнения: 3 929
В началото давах капките, когато се сетя. Но моя позната ми беше казала, че най-добре е да се дават сутрин на гладно. Давах ги директно в устата му - по 2 капки. той като видеше шишенцето и сам си отваряше устата. Спрях да му ги давам малко преди да навърши година.

# 35
  • Мнения: 324
Аз капвам по една капка в устата на Мая сутрин, но не всяка сутрин. И тук (Италия) не правят профилактика на рахита с вит. Д, но реших да давам, тъй като още сме на кърма.
Има педиатри, които казват, че щом детето е на адаптирано мляко и пие повече от 500 мл на ден, то не трябва да се дава допълнително вит.Д, набавя се от млякото.

# 36
  • Мнения: 1 101
Давах му сутрин на гладно, всеки ден, докато навърши една годинка.

# 37
  • Мнения: 1 477
Давам сутрин на гладно преди ядене.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 524
сутрин, на гладно, преди първото ядене, но не е фатално ако изпуснеш  Peace идеята е да се даде на гладно за да не може да го повърне (евентуално) Peace

# 39
  • Мнения: 2 614
аз съм малко обръкана - в Англия не дават витамин Д , а и вямаме достатъбно слънчеви дни и се страхувам да би да страда от липсата му -на вас каво обаснение ви дадоха за даването на витамин Д , освен за рахит??????????

Май наистина само в БГ се дава. НЕ се препоръчва на другите места, т.к. е синтетичен продукт и се натрупва в организма.  Peace

И флуор не давам  Peace

# 40
  • Мнения: 756
благодаря ти NA NA  , поне малко се поуспокоих - ние случихме на хубаво време и го извеждам всеки ден , така че навярно си го набавя -при ортопедичния преглед ми обясниха , че АМ имат достатъчно и нещо от сорта че го двали като добавка , но съде не разбрах- както и да е Blush
Давам го сутрин на гладно в лъжичка кърма, така пише и в листовката. Освен това четох една статия за вит. Д, че не е свързан само с рахита, а има и други функции.Ще видя дали ще я намеря
много ти благодаря , дано намериш статията

# 41
  • Мнения: 959
Дава се сутрин преди първото ядене.Дозата ни я определя лекарката- гледа  фонтанелата и така решава дали да даваме или не.Лятото не се дава.Но преди всичко се дава на малки зимни бебета, като поотраснат малко се спира.

# 42
  • Мнения: 9 973
когато се сетя преди ядене-2 капки Peace

# 43
  • Мнения: 257
а от кога започнахте да го давате?педито каза след 25 ден,но ми се струва рано.Вие мами какво мислите по въпроса

# 44
  • Мнения: 403
Как така капвате направо в устата? Много сте сръчни, аз така сигурно пет наведнъж ще дам.
Simple SmileЛесно е пробвай Hug

Общи условия

Активация на акаунт