Витамин Д - кога и как???

  • 2 193
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Уж се стараех да е сутрин на гладно,но по-често беше когато се сетя.

# 16
  • Мнения: 756
аз съм малко обръкана - в Англия не дават витамин Д , а и вямаме достатъбно слънчеви дни и се страхувам да би да страда от липсата му -на вас каво обаснение ви дадоха за даването на витамин Д , освен за рахит??????????

# 17
  • Мнения: 351
Сутрин преди да й дам да яде.
По две капки в лъжичка с вода!

# 18
  • Мнения: 636
Сутрин преди хранене го давам с лъжичка.
Сутрин преди ядене с малко течност, давам го с едно малко шишенце на Набу специлално за лекарства, много е удобно. Peace
Извинявам се че не е по темата но искам да попитам вие давате ли флуор?
Не давам Naughty.

# 19
  • Мнения: 491
аз съм малко обръкана - в Англия не дават витамин Д , а и вямаме достатъбно слънчеви дни и се страхувам да би да страда от липсата му -на вас каво обаснение ви дадоха за даването на витамин Д , освен за рахит??????????
Ами то май само в БГ педиатрите казват да се дава витамин Д,аз вече спрях да и давам,но не знам дали е правилно newsm78

# 20
  • Мнения: 1 479
Давала сьм сутрин на гладно всеки ден по 2 капки директно в устата.

# 21
  • Мнения: 1 174
Дава се сутрин на гладно,педиатъра не ви ли е казал?

# 22
  • Мнения: 16
Сутрин на гладно.  Peace

# 23
  • Мнения: 1 062
Аз го давам вечер преди млякото. По две капки , а от месец по три. Давам и по две капки зимафлуор. Капвам ги направо на езичето, а и тя се научи, като види шишенцата  отваря устичка и чака. Знае, че след това идва млякото. Peace

# 24
  • Мнения: 423
аз съм малко объркана - в Англия не дават витамин Д , а и нямаме достатъчно слънчеви дни и се страхувам да би да страда от липсата му -на вас какво обяснение ви дадоха за даването на витамин Д , освен за рахит??????????

Ами до колкото ми е известно именно с рахита обясняват даването на витамин Д.
Аз бях решила на малкият да не давам, ако не е наистина наложително. Говорих с педиатърката ни и тя се съгласи с мен, даже каза, че и тя не е давала на децата си вит. Д, въпреки че и двете били зимни бебета. Та така... Дребния е роден в края на септември, не съм му дала и капка вит. Д и не е имал никакви проблеми, свързани с това. Освен това качваше доста първите няколко месеца, а и не е извеждан редовно през зимата, заради времето и понеже беше болен по едно време. Общо взето много се спекулира с този рахит според мен.

# 25
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Давам го сутрин на гладно в лъжичка кърма, така пише и в листовката. Освен това четох една статия за вит. Д, че не е свързан само с рахита, а има и други функции.Ще видя дали ще я намеря

# 26
  • Мнения: 1 197
сутрин на гладно,направо й го капя в устата по 2 капки

# 27
  • Мнения: 565
Аз го давам сутрин, но не винаги преди първото хранене. С лъжичка капките с малко мляко. То май половината остава по лъжичката.

# 28
  • Мнения: 58
Давам преди хранене по 2 капки, но по различно време на деня. Често забравям сутрин да дам и се сещам чак вечерта Blush

# 29
  • Мнения: 337
Давам сутрин на гладно по 2 капки направо от шишенцето го капя.

Общи условия

Активация на акаунт