Котка и бременност???

  • 6 050
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 911
като си бременна-добре,но като родиш......... newsm78

Това преположения само ли са или имаш опит някакъв? Отрицателен при това - котарака умишлено е ръсел косми в устата на бебето, дебнел те е зложелателно, за да изпие очите на бебето или живо да го одере?

# 31
Задръж котето, няма както толкова да стане. Децата, отрасли с животни, имат по-малко алергии.  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 070
Имахме си котка, която беше имунизирана по всички параграфи обаче, хапчета против паразити, там както трябва според изискванията. И като бременна си седях при нея и като се роди бебето също. Яна даже като се научи да пълзи и само я гонеше из апартамента. но като беше детето на 8 месеца котката умря, време си и беше.

# 33
ако са ви толкова милички и сладички котетата хубаво, но явно с нашия няма да се разберем. Изключвам космиите и пясъка, които разнася навсякаде и факта че си бърше задника по килима, но честно казано не бих го оставила и секунда с бебе и то не заради болести а защото е много агресивен. От неговите игри така съм си патила ..., представете си само как виси на корема ти със забити нокти  и  то когато е в настроение. Така че аз изобщо няма да се колебая !

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Искам да споделя, че в момента имам малко бебе на 6 месеца и по- голямо детенце на 2 години и сиамски котарак ако много обичаш котката си не мисля че ще навреди нито на теб а после и на бебето.Моят котарак играе и с двамата и когато бебето плаче отива до него толкова са мили и сладки. За мен котарака е техния котешки батко и най интересната играчка.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 806
Нашата котка я кастрирахме с надеждата да се кротне поне малко, но уви, остана си същата дивачка. Бях в осмия месец, когато се разделихме, дадох я на родителите ми и сега тя е ок. Не съжалявам за решението си, колкото и трудно да ми беше да го взема. Разликата в чистотата е огромна, никой не може да ме убеди в противното. Месеци ни отне да се оттървем завинаги от космите й. Не бих и помислила вече за съжителство на коте и бебе   Peace

# 36
  • Мнения: 2 960
Имам котка от четири години-персийски котарак.Като забременях направих изследване на себе си и на него за токсоплазмоза.След като всички резултати бяха отрицателни  ...спокойно си продължихме всички да го гледаме.Крисмас/името на котарака/ е най кроткия ,гальовен и мил котарак на света.Никога не е удраскал член на семейството ,за съскане или друг вид агресия и дума не може да става.Като се роди бебето той се свиваше в един ъгъл и не мръдваше като го чуеше да плаче. Като стана синът ми на пет месеца започна да ляга малко по близо до нас ,като сме в една стая.../не става въпрос за стаята в която бебето спиІСега когато синът ми е седнал на столчето за хранене ,котаракът ляга на стол до него и не мърда ,само мърка със задоволство.Но всичко зависи от характера на котката/нашият не е кастриран ,но има страшно любвеобвилен нрав/И така си съжителстваме...аз ,дъщеря ми ,синът ми ,мъжът ми и котарака......идилия.

# 37
  • NL
  • Мнения: 520
Имам котарак и малко бебе и не мисля,че е някакъв проблем да съжителстват заедно.През бременността пак аз си поемах задълженията около него,включително и котешката тоалетната.Лекарката тогава ме посъветва да правя това с ръкавици(но то и без това винаги винаги така съм я чистела).Единствено,че винаги имам едно наум като са заедно в една стая.Колкото и да е мило животното,все пак си е хищник.Също така се стараем да няма много съприкосновения с нещата на малката.Много ревнуваше бебето в началото,чак посърнал ходеше из къщата,затова до ден днешен имаме специално време за игра с котьо да се чувства и той равен в семейството Wink.Да не говорим,че едни от най-хубавите снимки са точно "запознанството" между детето и котарака.Какви погледи и усмивки си хвърлят двамата в кадър bowuu

# 38
  • Мнения: 92
Писах с главни букви в началото, защото до вчера се обсъждаше подобна тема, при това доста набъбнала от мнения. Трябваше да попогледнеш преди да пускаш темата.
[/quote]
Изчела съм абсолютно всичко изписано по въпроса тук и на много други места.Пуснах темата,з-то никъде не открих защо котката е толкова опасна по време на бременност/изключвайки токсоплазмозата/и ако действително е така някой да ми даде логично обяснение.В повечето теми тук се коментира съжителството на бебе и дом.животни,а мен ме интересуваше конкретно бременността и затова пуснах тема озаглавена точно така.

# 39
  • Мнения: 92
  bouquet  bouquet  bouquetБлагодаря още вееднъж на всички мами дали съвет

# 40
  • Мнения: 3 034
не ми се спори, но многократно е обсъждана токсоплазмозата, която е всъщност евентуалния проблем - или би могла да бъде. други няма. така че не яжте луканка, шансът е изчислен на 4 пъти по-голям при консумация на сурови меса, каквито са луканката и суджука  Crazy

# 41
  • Мнения: 911
Писах с главни букви в началото, защото до вчера се обсъждаше подобна тема, при това доста набъбнала от мнения. Трябваше да попогледнеш преди да пускаш темата.
Изчела съм абсолютно всичко изписано по въпроса тук и на много други места.Пуснах темата,з-то никъде не открих защо котката е толкова опасна по време на бременност/изключвайки токсоплазмозата/и ако действително е така някой да ми даде логично обяснение.В повечето теми тук се коментира съжителството на бебе и дом.животни,а мен ме интересуваше конкретно бременността и затова пуснах тема озаглавена точно така.
[/quote]

Значи се притесняваш напразно. Единствената опасност е токсоплазмозата, което е изключено в твоя случай.
Всичко друго  се нарича Градски легенди и те май се отнасяха предимно за контакта бебе и котка.
Радвай се на бременността си и не мисли за глупости!

# 42
  • Мнения: 223
Не мисля, че има проблем при добра хигиена на животното и изобщо при добра хигиена на дома.

По-скоро може да е проблем поведението на самото животно. Имам котка, която взехме като по-голяма, с доста опърничав нрав. Много пъти е проявявала агресия, въпреки всичко я обичаме и толерираме. Последно ми скочи и ме ухапа по бузата под окото (до кръв) докато си гледах спокойно телевизия, след като само преди няколко минути се бяхме галили. Не мисля, че това е адекватно поведение, което ще е безопасно за детето ми. Колкото и да я обичам в никакъв случай няма да допусна подобно съжителство (в момента съм бременна). И когато на кантар е поставена безопасността на бебчето ми, тази моя котка просто получава червен картон. Израснала съм с котки и никога не сме имали такова нещо в къщи, просто е патологичен случай. Ако можех поне малко да разчитам на нея, не бих си помислила да се разделяме, но просто в случая съм непреклонна.

Но не става въпрос за мен, а за авторката на темата, та обобщавам, няма проблем да се живее с котка по време на бременност, токсоплазмозата болшинството от нас са я карали без дори да разберат и котките не са единствените преносители. Въпросът е животното да е с добър нрав, за да няма пострадали след бременността.

# 43
  • Мнения: 5 790
Когато забременях имах две котки вкъщи.
Виктория е на 3 години и 1 месец.
Котките не са мърдали от нас.
Аз лично нямам логично обяснение какво би могло да навреди на бебето.
След като ти имаш имунитет...

# 44
  • София
  • Мнения: 112
сега съм в 12 с. . имам алергия и алергична астма,въпреки това до сега цял живот съм гледала котки...докато забременях.не можех да си позволя кихането,космите,лекарствата,с които се потдържах в ред.котарака е на'таткото',на 13 години и от почти година почна да пикае и .. навсякъде из апартамента и аз бях изпаднала в тих и често не много тих ужас от миризмата,мръсотията...абе кошмар.махнахме го при майка му,но той(таткото)още не може да ми прости Confusedсмята го за компромис и като че не си дава сметка какво ми е било.сега съм доста по-добре и физически и психически,но паркета е безнадеждно напоен и при всяко миене излъчва миризма.. Sickмного ми се иска детето ми да израстне с животно и живот и здраве ще измисля нещо..но ,до тогава има време.мноооого нерви ми костваше цялата ситуация и претполагам,че не съм само аз с такива проблеми!който търси ще намери(темата а и  всичко останало)спокойно бременеене  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт