Предстои ми развод!Имам нужда от помощ!

  • 12 838
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 751
Защо така се чудиш, според теб да не би да има смисъл?
Чудя се, защото се казва с такава категоричност.
Дали има смисъл си зависи само от автора.
Ние не можем да съдим има ли смисъл или не, най-малкото понеже сме чули само едната страна.
Оплюхме жената-ОК! Ама не сме чули и нейната гледна точка.
Да не говорим, че аз така и не разбрах-само заради изневярата ли настъпва развода?
не разбрах: тя обича ли го и тя иска ли този развод. тя готова ли е да направи всичко възможно за този брак.
На мен ми се струва, че за да се стигне до тук, и двамата имат някаква вина.
Но е важно: обичат ли се? могат ли да си простят? могат ли да се постараят да вкарат нещата в релси?
ако авторът отговори на тези въпроси с НЕ, тогава и аз мисля, че няма смисъл.  Peace

П.С. Не бих се развела САМО заради изневяра. Трябва да има куп други фактори.  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 181
muneca de porcelana , това значи ли, че ти си била в такава ситуация, простила си изневярата и сега живеете добре заедно?

Birdy, аз съм била в такава ситуация, простила съм и вече повече от 8 години след случката, каква ти случка, то не е за разправяне, живеем добре, в някои аспекти - по-добре от преди това. Не е лесно, от моя страна и до ден днешен не минава и седмица, в която да не си спомня, но с много усилия на волята, на сърцето, на разума - смятам че съм простила. В нашия случай обаче съпругът ми избра да живее с мен и децата. В неговия случай, някъде по-нагоре беше писал, че тя не иска да бъде с него. Той какъв избор има? Освен както беше писала Лиска - отворен брак, ако и двамата го приемат за нормално. Познавам и такива семейства и живеят добре, но е осъзнато и взаимно.

# 77
  • София
  • Мнения: 17 329
Така е, etti , тя категорично е избрала другия, независимо дали в момента е с него или не, къде е смисъла мъжа да се бори?

# 78
  • София
  • Мнения: 181
Аз все си мисля, че ще й дойде акъла в главата, но в момента е влюбена, затова по-нагоре му бях дала съвет да се разведе. В крайна сметка един подпис не означава нищо. Наистина по-лесното е да се разведеш. Далеч по-трудно е да запазиш брака си - в името на много неща. Но за запазването на брака трябва да се положат усилия и да има желание и от двете страни.

# 79
  • Мнения: 2 751
Аз все си мисля, че ще й дойде акъла в главата, но в момента е влюбена, затова по-нагоре му бях дала съвет да се разведе. В крайна сметка един подпис не означава нищо. Наистина по-лесното е да се разведеш. Далеч по-трудно е да запазиш брака си - в името на много неща. Но за запазването на брака трябва да се положат усилия и да има желание и от двете страни.
и аз все това повтарям.
Дано се оправят двамата.
3 деца....

# 80
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами незнам кой кого не може да разбере,дали той нас, или  ние неговите доводи.
Затова смятам да дам конкретният отговор. Дали си заслужава човек да се бори за семейството си...ВИНАГИ..Винаги си заслужава до последно да се бориш за любимите същества.А дали има смисъл....този отговор ще даде съпругата ти.Ако тя има желание и смята ще чувствата и към теб не са отминал мираж....то тогава сигурно ще има и смисъл.

# 81
Здравейте отново на Всички!
толкова ли е интересна една изневяра днес? та ние да не сме единствените? нищо уникално няма в цялата случка, напротив - банална история, която се среща на всеки ъгъл(или поне моето мнение е такова). и не смятам, че заради това трябва да се развалят бракове!

Искам само да акцентирам,че причината за развода не е изневярата, а както съм написал в обръщението ми към вас:

 И когато за пореден път тя реши да се разделяме, аз подадох документи за развод! Бях Я предупредил, че ще го направя, защото ние сме заедно, за да си помагаме, в добро и лошо, както аз винаги съм я подкрепял, а след като тя няма сили и се е изчерпала вече, то няма смисъл да се мъчим. 

или по-просто казано : Стоп с иде ми-дойде ми, защото това не е начина едно семейство да решава проблемите си!

Прав ли съм или не?
Някой от вас ми дадоха отговори на този въпрос. И наистина БЛАГОДАРЯ на Всички за мненията!!!

# 82
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ауууу,ти си от типа мъже които трудно бих търпяла в къщата си-едно си баба знае ,едно си баба бае...... Laughing,ако така крещиш и на жена си .........!? LaughingИзневярата е твой проблем не наш в случая......но ти вярно си объркан......

# 83
  • София
  • Мнения: 748
Мисля, че нещо бъркаш в отношението си към жена си. Или не й обръщаш достатъчно внимание като жена, т. е. в един момент си я приел за даденост или я угнетяваш по някакъв начин.В нещо грешиш. Никоя нормална жена не би изоставила мъжа си от когото има 3 деца просто ей така.
По принцип има смисъл да се бориш, аз мисля така, аз бих се борила.

# 84
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Мммм..... да....може би е осъзнала ,че не е само крава за разплод,но и жена - човешко създание ,което има нужда и от други неща в живота,които след дълго чакане не ги е получила от идеалния съпруг.

# 85
  • Мнения: 2 336
Когато усетиш, че човекът до теб в труден момент няма да е човекът зад теб, човекът, който подава ръка бракът губи смисъл.
Не говоря за изневери, за скандали, за битовизми, за деца.

# 86
  • Мнения: 139
Здравейте отново на Всички!
толкова ли е интересна една изневяра днес? та ние да не сме единствените? нищо уникално няма в цялата случка, напротив - банална история, която се среща на всеки ъгъл(или поне моето мнение е такова). и не смятам, че заради това трябва да се развалят бракове!

Искам само да акцентирам,че причината за развода не е изневярата, а както съм написал в обръщението ми към вас:

 И когато за пореден път тя реши да се разделяме, аз подадох документи за развод! Бях Я предупредил, че ще го направя, защото ние сме заедно, за да си помагаме, в добро и лошо, както аз винаги съм я подкрепял, а след като тя няма сили и се е изчерпала вече, то няма смисъл да се мъчим. 

или по-просто казано : Стоп с иде ми-дойде ми, защото това не е начина едно семейство да решава проблемите си!

Прав ли съм или не?
Някой от вас ми дадоха отговори на този въпрос. И наистина БЛАГОДАРЯ на Всички за мненията!!!


Ама не винаги е било "иди ми - дойди ми" сигурно е от известно време и ще е до време, но трябва време. Тук крайни срокове, граници и ултиматуми не помагат, напротив. Това се опитвам да ти обясня. И да се разведеш - видимо си отговорен човек - няма да се разведеш с факта, че тази жена е майка на децата ти, ще се налага да се виждате, чувате. Какво очакваш да се промени за теб в положителна посока след развода? Очакваш да получиш гаранция, че няма да се събирате и разделяте повече - разводът няма да ти я даде. Ти можеш да дадеш (едностранна) гаранция, че ще се опитате да запазите връзката си и като начало да дадеш нужното на съпругата си време да подреди приоритетите си(не определеното от теб).

# 87
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Господина нищо не обясни,кой ходи на работа от двамата,за да имат средства да се гледат тези деца,достатъчни ли са,кой поема основната грижа за гледането на децата в къщи?Много основни неща се губят от цялата история............

# 88
  • Мнения: 111
По-нагоре казваш, че нейните решения са крайни и затова винаги ти си взимал решенията в къщи #Crazy.А от друга страна тя си  прави, каквото тя си реши- и кръшкала, и "иди ми-дойди ми"и т.н..
Ами постъпи във ваш стил-вземи своето твърдо решение и ще стане  каквото тя иска.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 17:42 от mimi-na

# 89
Здравейте отново на Всички!
толкова ли е интересна една изневяра днес? та ние да не сме единствените? нищо уникално няма в цялата случка, напротив - банална история, която се среща на всеки ъгъл(или поне моето мнение е такова). и не смятам, че заради това трябва да се развалят бракове! ....

Хммм, не че твойта ситуация не може да се случи наистина, случвали са се и доста по абсурдни неща в живота, ама що цялата история ми намирисва на пързалка ooooh!
Та какви са 5 причини да не се развеждаш!? Едната че обичаш женаси; другите 3 са децата, а 5-тата да не е че чакате 4-то дете Rolling Eyes Laughing Rolling Eyes

Както и да е - разни хора, разни едеали...

Общи условия

Активация на акаунт