Неразрешим проблем

  • 7 677
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 887
Аз не мога да разбера какъв е проблемът на мъжа ти?
1. Живее в чуждо жилище без да си плаща затова. Само от наема, който не плаща знае ли колко пари си е спестил?!
2. Когато ползваш нещо е редно да го поддържаш. Аз и мъжът ми живеем в жилището на свекърва ми и никога не сме си искали парите, които сме давали, за да го ремонтираме.
Аз лично не бих търпяла подобна наглост от страна мъжа си. Ако сме стигнали дотам да иска да му върна парите за ремонта няма място в живота ми.

# 61
  • Мнения: 200
Трудна ситуация. Надали ще намерите решение на проблема докато не се откъснете от родителите ти.
Преди години аз имах подобен проблем. Ставаше дума за жилище наследено от дядо ми. Когато решихме да правим ремонт започнаха едни физиономии и претенции от страна на роднини. Не ми харесва да съм между чука и наковалнята , и пренасочих парите за ремонт към процедура за емиграция. Сега имам собствено жилище в което си правя каквото си искам . С роднините се виждаме еди път годишно, говорим си чат-пат по телефона и сме в прекрасни отношения.
Понякога колкото по-далеч от роднинска помощ толкова по-добре.

# 62
  • Мнения: 95
Мисля, че никой не е карал мъжът ти да прави този ремонт за да си търси парите сега от когото и да било... Изтеглил е кредит на собствена глава, направил е ремонт за да живее по - добре в "подареното" жилище, ми сега и пари обратно сика! Ега ти наглостта !!! Лошото е, че ти си между всички! Най-добре говори с мъжа ти и го убеждавай, че не е прав иначе проблемите ти няма да престанат! А вашитеееее само ще кажа: МИЛИТЕ ХОРА!!!

# 63
  • Мнения: 323
Според мен родителите ти са искали да ти помогнат, като ти купят жилище, но явно не са съвсем сигурни в здравината на брака ти и затова не са го купили на твое име.
А мъжът ти с реакцията си просто им доказва, че са постъпили правилно.
на същото мнение съм

# 64
Благодаря на всички за мненията.Но аз до сега по- всякакъв начин се мъчех да го убеждавам , че не е прав ,че щом иска да му се плати ремонта все едно те да искат наем да им плащаме . Казвам му, че би бил прав да иска нещо ако например утре се изнася разделяме се и те трябва да му платят ,но при полужение , че ние ползваме тези удобства не е редно. Просто тези спорове прерастват в големи скандали .Не издържам вече. Сега почивните дни се изпокарахме жестоко.Не виждам никакъв изход.Казах му да излезем на квартира , но само казва добре и нищо конкретно не се предприема. Сигурно наистина няма място до мен такъв човек-материалист, който да ми трови живота ден след ден.В крайна сметка аз съм съгласна да му препише половината  само да спре всичко, пак макар и да се разделим и да загубим 1/2 от жилището. Все пак живота ми и здравето са по-важни. Много дълго стана ,но трябваше да споделя сълзите са ми на очите толкава ми е тежко

# 65
  • Мнения: 24 467
Даже и да му "припишете половината" от жилището, както вече изразих мнение, мисля, че не това е проблемът. Човекът е проблемът. Искрено те съветвам- не предприемай такава крачка. Той определено не я заслужава, а и по този начин той няма да се промени, т.е. проблемът ще си остане.

# 66
  • Мнения: 3 880
В крайна сметка аз съм съгласна да му препише половината  само да спре всичко, пак макар и да се разделим и да загубим 1/2 от жилището. Все пак живота ми и здравето са по-важни.
Да бе, препишете му половината, пък може и целия, че да миряса... Close Много лесно се съгласяваш да харижеш собствеността на родителите си, нали не я плащаш ти.... Какво те кара да мислиш, че като му препишете нещо, животът ти ще цъфне с този човек? Щом е толкова дребнав и материалист, че и обичащ караниците пак ще си намери за какво да ти мрънка, но ти си знаеш. Аз не бих го направила.
Успех и дано се оправите скоро.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 702
И аз мисля като Биба. Когато човек е алчен и само гледа как да не се мине, той винаги ще намери за какво да те яде. Според мен в случая атаката е най-добрата защита. Вместо да се чудиш как още да му угодиш, тропваш с крак и го слагаш на място: това са обстоятелствата. или ги приемаш или предлагаш твой вариант.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Ейййй то бива бива наглост и алчност ама......Абе тоя твоя мъж що не иде на психиатър да му препише нещо за алчнотия и белким си седне на наглото си дупе.

Той има ли нещо от неговите родители  ? newsm78

Ама май от там идва цялата работа че е гол като пушка и няма нищо от родителите си и сега го изкарва на твоите? newsm78

Или иска да гушне паричките и да те зареже затова ли драпа? newsm78

А ти ще згрешиш ако му вървиш по гайдата на този твой алчен мъж.
Дай му да разбере че това е положението и той да решава кво ще прави -като не му отърва шута в дивия и там от където е дошъл.

# 69
  • Мнения: 421
        Абе като е негоден да купи той жилище какво дрънка изобщо? Ееее,че се ядосах!
Явно,че парите играят много важна роля в живота му! Кажи му да си "ползв ремонта" сега спокойно,а като кто реши да си ходи да ти се обади предврително ...да "му го купите" ...
              Поздрави и от мен редителите си!Умни хора!  

# 70
Не става с атака момичета .Става още по-зле. Укуражена от вас застанах твърдо при поредния скандал и стана по-лошо. Озлобява се още повече и ...  Не че досега не съм знаела че съм права , но след като всички изказахте такова мнение, някакси реших да застана по-твърдо. Е на става и така. Обмислям друг вариант в момента . Родителите ми казват същото , че дори и да стане както той иска ще намери за друго да ме тормози, но той казва ,че не е така.,че всичко щяло да продължи спокойно и гладко.Но сигурно греша ,той просто е такъв.А за какъв се представяше в началото ако знаете(нищо не иска от нашите, неудобно му е ако ни помогнат с нещо - макар и дребно) Признавам си че бях успешно заблудена

# 71
  • Мнения: 24 467
Искрени съболезнования, Ками, ти си знаеш вече на какво си попаднала. Само не прави грешки да му угаждаш, не и по този начин. Така или иначе, не че желая да съм лош пророк, но едва ли с този човек ще имате безоблачно бъдеще. По- добре поне не се затормозявай финансово за тогава. Ако от сега той получи това, към което явно се стреми- половината от жилището, което да стане СИО, т.е. твоите родители да ви го продадат или прехвърлят по договор срещу издръжка и гледане, при бъдещ развод няма да ти бъде никак розово положението.
По- скоро с дарение на твое име би било по- добре, поне жилището ще си бъде лично твоя собственост. На такъв един вариант как кънти твоят човек?

# 72
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ками, от прочетеното до тук,стигам до извода ,че този човек е с тебе заради материалното ти положение или по точно от очакваните облаги които ти и твоето семейство можете да му подсигурите за в бъдеще.Може и да съм пропуснала,но твоята половинка има ли родители и ако да с какво ви помогнаха,че е с такива претенции?

# 73
  • Мнения: 421
Ами най-справедлив варинт - двамата плащате партамента! (ПЪк ти пак си погсявай твоята част с парите от родителите ти  Laughing)
Въпреки,че....звучи доста смешно! Все едно сте гаджета  Thinking  абе мъж ти е голям темерут

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Ами не става с атака защото той знае кво иска но ти незнаеш след като му угодиш кво ще последва .И пак ти задавам въпросите си от поста си-по -горе моля те отговори ми Praynigи ще разбереш че съм права.

аххххххх че ме изнерви тозиииииии

Общи условия

Активация на акаунт