Неразрешим проблем

  • 7 693
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 880
А предложи ли му варианта да му изплатите ремонта до стотинка и той да се изнася с парите? Нали това иска, пари, а не здраво семейство. Така ще е най-справедливо Peace
Не разбрах, имате ли деца?

...при поредния скандал и стана по-лошо. Озлобява се още повече и ... 
и това е човекът, с който искаш да живееш??? Да ти кажа само, че той не е единственият мъж на планетата Peace

# 76
  • Мнения: 1 426
да ти прехвърлят жилището на теб щом са купили за теб, според закона за наследствата то си остава твое и е не делимо при развод, тъй като ще е дарение, не покупка. Хора разни истината има две лица - или мъжът ти основание да се притеснява за нещо или наистина е много "нагъл", но ти си знаеш най-добре.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 702
Сега ако се огънеш, цял живот ще страдаш. Ще разбере, че си слаба и постоянно ще те рекетира. Я за едно, я за друго.

# 78
  • Мнения: 6 783
Имаш ли братя или сестри, защото това е единственото, с което мога да "оправдая" подобно супер нагло поведение. Да не би да е уплашен, че бъдеще ще трябва да делите?
Един съвет - нищо не му преписвай и не отстъпвай. Няма да го коментирам този твой, защото не съм наясно с цялата ситуация, но по принцип силно ме отвращават такива хора, особено пък мъже.

# 79
Не неговите родители не са дали нищо. Ще получи сигурно но не е много сигурно някаква част от нещо като наследство но не в града. В общи линии е така излиза , че иска да добие нещо чрез мен. Не е с мен заради материално полужение всичко започна добре без да се намесват имоти и изобщо нямаше разговори за това какво имам или какво ще наследя. Просто съм сигурна че ме обича , нямаме други проблеми на е вманиячен на тази тема. Някакси  се влияе и от "приятели " и роднините му които го настроиват че вижте той направил ремонта и ще го изгоним. А няма такова нещо за цялото време през което сме заедно никои не му е намекнал ,че не си е в тях или да се чувства като в чужд дом .Понеже е купено ние да живеем в него и мислех ,че ще го приеме така без значение на кого е по документи. Давам му пример ако неговите родители са купили , че няма да имам нищо против да правя ремонти и да живея без да плащам наем, но не разбира.

# 80
  • Мнения: 24 467
Пак питам- как кънти на темата дарение на твое име? А твоите родители какво отношение имат по въпроса, запознати ли са с претенциите му и какво е тяхното становище?
Все пак, те са истинските собственици на жилището.

# 81
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз ако имам такъв зет няма да препиша нищо  на името на детето си,до момента в който съм спокойна ,че е в сигурни ръце и може самата тя да устоява собственото си мнение,без да позволява някой да властва и контролира ,както на душевното,така и на материалното и положение.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Не неговите родители не са дали нищо. Ще получи сигурно но не е много сигурно някаква част от нещо като наследство но не в града. В общи линии е така излиза , че иска да добие нещо чрез мен. Не е с мен заради материално полужение всичко започна добре без да се намесват имоти и изобщо нямаше разговори за това какво имам или какво ще наследя. Просто съм сигурна че ме обича , нямаме други проблеми на е вманиячен на тази тема. Някакси  се влияе и от "приятели " и роднините му които го настроиват че вижте той направил ремонта и ще го изгоним. А няма такова нещо за цялото време през което сме заедно никои не му е намекнал ,че не си е в тях или да се чувства като в чужд дом .Понеже е купено ние да живеем в него и мислех ,че ще го приеме така без значение на кого е по документи. Давам му пример ако неговите родители са купили , че няма да имам нищо против да правя ремонти и да живея без да плащам наем, но не разбира.

ЕЕЕЕ миличка видя ли от къде идва цялата работа .Аз ти казах от къде духа вятъра .Затова спри го докато е време.Оправи и роднините му .Нека те дадът тяхно жилище да живеете в него ааа.Да го  видя синковеца кво ще прави и каква песен ще запее.

# 83
  • Мнения: 315
не взимай емоционално решение по отношение на семейството си.имаш дете ,мъж - готова ли си да оставиш детедо си без баща?в краен случай - говорете с вашите и се разберете кротко .от един конфликт страдат най-вече децата.

# 84
и трябва ли децата да са свидетели на вечните скандали .И milsim никъде не съм споменавала за дете - и то за едно От къде знаеш? Смешното ще бъде ,че без никакви други проблеми ще стигнем до краен изход. То не ,че това е малко, защото определя истинския характер на човека , но то няма идеални в  това поне се убедих.

# 85
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не можеш ли да му стъпиш на втрата на тоя твоя мъж?!
Интересно ми е той като правеше ремонта как ги виждаше нещата? Какво се е променило от тогава до сега? Thinking

# 86
  • Мнения: 315
извинявай,в един от отговорите се говори за деца - просто съм се разсеяла.все пак, ако няма деца-по-лесно се стига до развод-по-малко страдащи.
но продължавам да мисля, че трябва да говориш с мъжа ти -нали заради нещо си се омъжила за този мъж?
това е мое мнение, а ти решавай-живота си е твой.
късмет.

# 87
  • Мнения: 885
нАПЪЛНО ТЕ РАЗБИРАМ ,МИЛИЧКА.иаз бях в същата ситуация,но с тази разлика,че той не се поддаде на техните манипулации.Или може би успях да изясня нещата още в началото и да задуша всякакви претенции още в зародиш.Нещата приключиха(или поне така се надявам),когато заявих,че ако някой има претенции за това чие е жилището,нека да ми осигури друго,и в него ще живея и ще ремонтирам.След като не ни се помага с каквото и да е било за това жилище не могат и да имат каквито и да е било претенции.Така приключиха нещата.Надявам се и при тебе да се оправят.Или предложи на съпруга ти-нека неговите родители да ви осигурят жилище,в което да живеете самостоятелно и да можете да си правите ремонтите без проблем,да е на ваше име,и тогава твоите родители ще направят същото.Стискам ти палци всичко да се нареди.

# 88
  • Мнения: 200
Ками прати го на почивка (мъж ти де) за уикенда  и със задачата хубаво да си помисли как се държи с теб и какви претенции има. Пък като се върне седнете и се разберете как ще я карате оттук нататък. Или престава да те тормози, живеете си и си гледате живота. Или няма апартамент, няма жена да си събира нещата и си обира крушите. като бонус му дай и детето, да го видиш как ще се оправи и колко бързо ще си подвие опашката. Апартамента пожелавам да си е твои , само твой след време, да имаш сигурност и спокойствие. Извини се на родителите си, и не се карай с тях, уважавай си ги, а като не можеш да убедиш мъжа си го остави да пати от собствената си глупост.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз пък мисля, че не може на всеки проблем разрешението му да е развод.
По скоро трябва да преминете от варианта "Моето си е мое, а чуждото - общо" към варианта "Чисти сметки - добри приятели". Как?
Мъжът ти намира квартира и се изнасяте. Твоите родители отдават освободения си апартамент под наем. С наема могат да гасят кредит, с който са възстановили на мъжа ти разходите по ремонта.

Предложи му го.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт