Неразрешим проблем

  • 7 690
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 441
Проблема ти е разрешим.
Заяви на съпруга си, че когато един мъж позволява на родителите си да му дават акъл, без да са си мръднали пръста да го подсигурят, а той ги слуша, не заслужава уважение.
Обясни му че има право на избор - или да оцени това, което има или да разбере, че не го заслужава.
Пред години родителите на мъжа ми се опитаха да ме поставят в подобен глупав сценарий. Казах им, че не се занимавам с глупости и ги отсвирих. Тотално.

# 91
  • Мнения: 74
Добре де в края на краищата 100 пъти те питаха имаш ли брат/сестра Да не би мъжът ти да се притеснява като е направил ремонта на стойноста на апартамента и в един момент да се окаже ,че твои роднини имат възмажност да вземат част/целият/от него
В такъв случай може да се окаже прав ,че иска да го припишат на теб,защото абе.....не питай старило питай патило Grinning

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 702
Дори така да е.
Аз имам две деца. Ако имам един апартамент не бих го дарила на едното, докато не съм сигурна, че ще мога да направя същото и за другото.
В случая на младото семейство му се предоставя възможност да живее в самостоятелно жилище, без хазяи, тъщи и свекърви. И без да плаща наем или кредит за това. Никак не е малко. Ако не иска да влага и един лев в нещо, което не е негово, таткото да беше влязъл да живее в жилище на циментова замазка.

# 93
  • Мнения: 74
Дори така да е.
Аз имам две деца. Ако имам един апартамент не бих го дарила на едното, докато не съм сигурна, че ще мога да направя същото и за другото.
В случая на младото семейство му се предоставя възможност да живее в самостоятелно жилище, без хазяи, тъщи и свекърви. И без да плаща наем или кредит за това. Никак не е малко. Ако не иска да влага и един лев в нещо, което не е негово, таткото да беше влязъл да живее в жилище на циментова замазка.
Добре де,авторката на темата многократно казва,че"то така или иначе е за нас"НО представиси че тя има брат/сестра .Апартамента е купена премерно преди време за 20 000 евро мъжът и е дал СЕГА за ремонт горе долу същите пари .Но един ден /а той маже да е скоро/нещата се объркват родителите решават да прехвърлят апартамента на другото дете или още по лошото-недай си боже някой от родителите почине тогава /дори и при тяхно желание
приживе да остави апартамента на първото си дете/ моментално и съвсем законно в делбата се намесва и второто.Е как тогава човека да е спокоен че е хвърлил сума ти пари и накрая неговото семейство може да остане на улицата.
Авторката многократно споменава ,че съпругът и не иска апартамента да е на негово име.Има много начини родителите да прехвърлят апартамента на дъщеря си като след евентуален развод мъжът и няма да получи НИЩО
P.s И пак призовавам авторката да каже има ли други наследници освен нея защото ако е така може дори е сигурно ,че мъжът и иска неговото СЕМЕЙСТВО да е "застраховано"

# 94
Не съм сама в семейството, но каквото са дали на мен нашите ще дадат след време и на другото си дете.Но може и това да е в основата на проблема.Въпреки , че до някоя година , като си изплатят заема ще го прехвърлят или на мен или на детето просто няма спор че е за нас. Вчера говорихме много и спокойно му казах че нашите са съгласни да му изплатят всичко по ремонта  и ние се изнасяме от там и да търси квартира - даже че аз си отивам при нашите и край , щом материалното е по- важно за него лТой като че ли се стресна и ми казва не  не искал това  просто в яда си казвал че иска парите .Ние с такова желание избирахме всичко за ремонта(и повечето неща той  с радост това така ще бъде това такъв цвят) и може би разбра,че всичко това ще рухне ще ни изгуби, ще следва местене по квартири , наеми а той не иска това. Просто да бъде наше за да си правим и други подобрения обяснява ми го че нищо няма да се промени просто ще е успокоение за него. Засега няма да повдигаме тази тема - обеща, размисли какво ще изгуби.Вие много ми помогнахте ,благодаря на абсолютно всички, някакси ми дадохте кураж. Знам, че ще имам още да го убеждавам и дано по-леко леко нещата се оправят.Опитвам се да се поставя на негово място и стигам да извода , че единствено което може да го притеснява е това че не съм само дете - но дано всичко дойде на мястото си

# 95
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ми хубаво.
Аз само не разбрах как докато е правел ремонта не е роптал, а проблемът се е появил след това. Допускам, че е станало под нечие влияние.

# 96
Ами да под влияние - на приятели роднини. За приятели си признава как само го ръчкали направи ремонт сега си вън ще те изгонят и си признава че се влияе, за роднините не съм сигурна но няма начин да не говорят и те същите неща - добре, че не са толкова наблизо че да се среща с тях всеки ден. И аз си обяснявам това с някакво влияние ,защото просто периодично се присеща и почва, а и излизат други неща за оправяне в апартамента и хем му се иска всичко да е наред хем го тормози това че не наш . Но за в бъдеще просто каквото се налага колкото мога ще се справям сама , за да няма дразги . Нашите казват достатъчно сме направили като сме ви подсигурили жилище и няма да ми помагат за евентуарни бъдещи разходи за ремонти. Всичко е толкова сложно.

# 97
  • София
  • Мнения: 399
 Добре де, този ремонт го ползвате вие! Защо мъжът ти ще иска да го плащат родителите ти? Дори и след н-броя години да не остане за вас, това жилище пак ще е за ремонт, така че няма ТЕ да са на далавера. Просто сте вложили малко пари за ВАШЕ удобство! Това му обясни. smile3537

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Смятам че ако те обича няма да допусне всичко това -да си отидеш при вашите .Затова го дръж изкъсо .Откъсни го от приятелите които му пълнят главата с бръмбари.А за ремонта никой не го е карал да го прави ,това си е негов проблем не на вашите . Те не са длъжни да му дават още пари. Не му ли стига че хората са ви подсигурили покрив. bash

# 99
  • Мнения: 74
Добре де, този ремонт го ползвате вие! Защо мъжът ти ще иска да го плащат родителите ти? Дори и след н-броя години да не остане за вас, това жилище пак ще е за ремонт, така че няма ТЕ да са на далавера. Просто сте вложили малко пари за ВАШЕ удобство! Това му обясни. smile3537
Да но тези н-броя години може да са и другата седмица по причини които описах по горе.Все си мисля ,че мъжът ти мисли единствено за спокойствието на семейството си и да не би след известно време
.Ние с такова желание избирахме всичко за ремонта(и повечето неща той  с радост това така ще бъде това такъв цвят)
всичко направено от вас двамата да попадне в ръцете на другиго.Животът е такъв, след време отношенията се променят по една или друга причина .Затова всичко трябва да се мисли навреме  за да няма по късно сръдни м/у братя сестри изобщо роднини.Изказвания от типа "като си отидем ние се оправяйте"са най-малкото безотговорни.
И за пореден път -смятам ,че съпругът ти мисли за вашето бъдеще .

# 100
  • Мнения: 4 965
...
Изказвания от типа "като си отидем ние се оправяйте"са най-малкото безотговорни.
И за пореден път -смятам ,че съпругът ти мисли за вашето бъдеще .

Ако мислеше за семейството, щеше да си хване д-то в ръце и сам да осигури жилище на семейството си  Naughty.

А за безотговорността на родителите бих поспорила по 2 аспекта:
1. те не са длъжни с нищо към вече пълнолетната си и семейна дъщеря и съвсем доброволно й осигуряват, изплащат и т.н. жилище, за което не й искат абсолютно нищо и дори са готови да спрат да се виждат с дъщеря си, за да е щастлив зетя; а и ясно са казали, че след изплащането на жилището, ще го прехвърлят на нейно има - ако го прехвърлят преди това, ще трябва да прехвърлят и кредита /става чрез покупко-продажба, ама май мъжът й хич не е съгласен на този вариант/;
2. за мен е безотговорно, че родителите се жертват за една неблагодарна дъщеря и още по-неблагодарен зет, вместо още навремето да са й "дали хляба в ръце" и след пълнолетието й да се оправя сама.

Между другото, аз също нямам намерение да осигурявам децата ми приживе. Като си отида някой ден /дай Боже, да е след много години/, ще оставя завещание, но какво ще пише вътре си е моя работа. Ако видя, че са съвсем некадърни да си осигурят покрив над главата, ще ги приютя, ама дано поне да не очакват, че и поддръжка ще им осигурявам...

# 101
  • Мнения: 3 500
Единствено предендира за вложените пари. Наште пък казват как да дадем парите за ремонта като все едно да ви искаме наем ,че живеете там.
Извинявай, но мъжа ти е крайно нахален. Той не може да претендира дори да се изнесете някой ден и жилището да си остане за тях, защото все пак вие сте живели там "безплатно".
За мен вие сте отделно семейство и родителите ти са отделно семейство, тоест вие сте две различни семейства и никой не ви е длъжен.

# 102
  • Мнения: 74
...
Изказвания от типа "като си отидем ние се оправяйте"са най-малкото безотговорни.
И за пореден път -смятам ,че съпругът ти мисли за вашето бъдеще .

Ако мислеше за семейството, щеше да си хване д-то в ръце и сам да осигури жилище на семейството си  Naughty.

А за безотговорността на родителите бих поспорила по 2 аспекта:
1. те не са длъжни с нищо към вече пълнолетната си и семейна дъщеря и съвсем доброволно й осигуряват, изплащат и т.н. жилище, за което не й искат абсолютно нищо и дори са готови да спрат да се виждат с дъщеря си, за да е щастлив зетя; а и ясно са казали, че след изплащането на жилището, ще го прехвърлят на нейно има - ако го прехвърлят преди това, ще трябва да прехвърлят и кредита /става чрез покупко-продажба, ама май мъжът й хич не е съгласен на този вариант/;
2. за мен е безотговорно, че родителите се жертват за една неблагодарна дъщеря и още по-неблагодарен зет, вместо още навремето да са й "дали хляба в ръце" и след пълнолетието й да се оправя сама.

Между другото, аз също нямам намерение да осигурявам децата ми приживе. Като си отида някой ден /дай Боже, да е след много години/, ще оставя завещание, но какво ще пише вътре си е моя работа. Ако видя, че са съвсем некадърни да си осигурят покрив над главата, ще ги приютя, ама дано поне да не очакват, че и поддръжка ще им осигурявам...
Всичко това е така но те сами са казали "това е за вас"По въпроса приживе или след ...Дай боже никога да  стане това което съм виждала при завещание което ти смяташ да направиш.Законите в България са такива ,че може да се оспори всичко и от всеки  .Заради неуредени имоти братя се убиват ,сестри не се поглеждат и какво ли още не.И не на последно място в България е прието децата да се грижат за възрастните си вече родители ,а не като на запад плащаш си още от младини за старчески дом и когато дойде време се изнасяш там за да не тежиш  на младите пък и там е по весело.Предполагам ,че не смяташ за редно едното дете което се грижи изцяло за родителите си за да им осигури спокойни старини /при днешните пенсии не им стигат парите за лекарства дори/да получи същото наследство като другото дете което "хич не го интересуват Дъртите- да се спасяват"Пък неща от сорта "купете си апартамент"-това да не ви е да си купиш пудриера .Много добре знаете какви са цените на жилищата -не всеки може да си позволи собствен дом.Незнаеш какъв им е хала но хората

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 13:55 от luli5

# 103
  • Мнения: 4 965
1. Дай Боже да не се налага някога да съм в тежест на децата ми. А за техните отношения или липсата на такива - дума има възпитанието, което им дават родителите. Защото пък знам случаи, в които всичко е преписано на едно от децата, което уж ще гледа родителите, пък после същото дете ги навира в кухнята, дава им жилището под наем и реално грижите са от другите деца. А и в случая не децата се грижат за родителите, а буквално им лежат на плещите /надали майката и бащата на авторката с пенсии изплащат жилището/.
... Пък и като му гледам претенции и "учителите" на описания зет, надали "дъртите" ще могат да разчитат на гледане или на помощ от него...
2. А "купете си апартамент" го казвам, защото авторката се чудеше дали да не излязат на квартира и да си купят собствено жилище /т.е. предполага се, че могат и двете неща да си ги позволят/. Пък и кредит може да теглят - има различни варианти, които човек може да намери, без да изисква нещо от родителите. Родителите са длъжни до 18-тата година. После всичко е въпрос на добра воля...

# 104
  • Мнения: X
Защо родителите ти не прехвърлят апартамента на теб чрез дарение? така ти ще си собственик на жилището, а при евентуален развод /недай Боже/ съпругът ти няма право да претендира за дял, нищо че е  придобито по време на брака.

Общи условия

Активация на акаунт