Жилище на газ

  • 10 369
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 18 679
За другата зима и ние ще си сложим програматор. Не че сега плщаме много/ последната ни сметка пак е 160 лв. Hug/, но ако може още по-малко, защо не Simple Smile

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 571
bebe9, за този плот на Горение съм почти сигурна че става. Поне така ни увериха в магазина. Ние за сега сме се отказали от котлон на газ и сме само със стъклокерамичен, но проучвах въпроса. От фирмата, която ни изгражда инсталацията, казаха само че е задължително котлонът да има термо защита. Тя спира газта, ако по някаква причина (вятър, изкипяло ядене) пламъкът угасне. Някой котлони имат в комплекта дюзи и за пропан-бутан, и за природна газ. Ако нямат, могат да се сменят, но ще трябва да си ги купиш и да намериш кой да го направи.
  Попитай пак във фирмата, какви са им изискванията, но предполагам че са само това. Най-добре поразгледай моделите, които отговарят на тези изисквания, намери точната им техническа характеристика, може и упътване за употреба и иди да питаш този, който ще го свързва.


П.П. Горение имат изискване, ТЕ да монтират котлона, за да важи гаранцията. Може би тогава трябва да се съберат двете групи и всеки да си свърши неговата работа.

# 62
  • Мнения: 198
И ние сме на газ от 2 години.Котела и готварската печка са чешки Мора.Засега много добре работят.Седмичният програматор е настроен на дневна 25 градуса,нощна 23.Никога не е било толкова топло както сега. Били сме на ток на климатици,на камина на дърва определено с газта е най топло и най чисто.Плащаме по 190-200 лв.газ.

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Бихте ли ме информирали от къде мога да си купя газови котлони за газифицирано жилище? Разбрах, че трябва да имат сертификат за природен газ, така ли е? Иначе без него от Газификация отказват да ти ги свържат? Проучих Технополис, Техномаркет и др., но не предлагат такъв сертификат, а и техните газови котлони не били пригодени за природен газ. Търсих и в сайта на Овъргаз, но не предлагат само газови котлони - двойка. Молбата ми е да ми дадете повече инфо. 
Ние сме с тези, имат дюзи и за двта вида газ. Свързваха ги техници от сервиз на Техномаркет, а Газоснабдяване направиха контрол. Нямали сме никакви проблеми.http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009611

# 64
  • Варна
  • Мнения: 478
И ние сме на газ от почти една година-апартамента ни е от всякъде изолиран,с ПВЦ,изолация на пода,и гипсокартон на таваните с вата.Използваме двуконтурен кондензен котел на Де-дитрих(който е на остъклена тераса),лира ,радиатори, серпентинен бойлер(на ток и на газ) и керамика на газ.Поддържаме 24 гр.през деня и 22.5 през ноща и най голямата ни сметка (на -10 гр) е 150лв.Под диктовка на мъжа ми ще се опитам да дам малко полезни данни на тези който се интересуват.Трябва да се обърне внимание на котлите(кондензните около 2000лв и нагоре )Сза минимална и максимална мощност т.е.от5,5 кw.-23,5kw.Когато е по-малка мощноста при самото стартирване на котела изразходва по-малко количества газ ,а когато е с по-голяма мощност гълта повече газ-и от там идва икономията на газ(задължително трябва да има и програматор, който води до по големи спестявания и термоглави на радиаторите)Има и друг тип котли които са некондензни(и са по евтини около 1500лв.)-започват от 9kw.-24кw.но харчат повече.Според мен си заслужава първоначалната инвестиция и за няколко години се възвръщат парите.

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 16:45 от rosiel

# 65
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Предстои ми газифициране на апарамент. Запсивам се да следя темата.
До момента ни е изградена водната инсталация, тръбите са вкопани в пода. Не сме избирали още котел. Ще ми трябва такъв за отопление и топла вода. Но със сигурност той ще е в кухнята. Чудя се дали да направя след това шкаф за него, за да го скрия?  newsm78

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 15:04 от anuschka

# 66
  • София
  • Мнения: 250
Въпрос, към тези които готвят на газ : Каква е процедурата по включване на котлоните към газта?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 478
Трябва да имаш медна тръба от котела до котлона (предварително трябва да е изготвен проект)и фирмата за газификазия идва да я свържи и да направи измерванията.

# 68
  • София
  • Мнения: 250
Трябва да имаш медна тръба от котела до котлона (предварително трябва да е изготвен проект)и фирмата за газификазия идва да я свържи и да направи измерванията.
Всичко си имам, явно само трябва  да изнамеря фирмата за газта.

Общи условия

Активация на акаунт