За 44-годишната жена с 9 деца...

  • 26 886
  • 688
  •   1
Отговори
# 30
  • по света
  • Мнения: 1 587
И какъв е резултата от многото дипломи и големия ум??По-добре да съм форумска оса и кибик отколкото умница с 9 деца и скромни възможности.

Повярвай, че ако наистина мислиш това което си написала, ще си останеш винаги кибик и никога няма да рабереш хибавите неща в живота.
Незнам как реши че не съм открила хубавите неща в живота???Кибик съм,защото мога да си го позволя и се разполагам според възможностите си.От никой не очаквам да ми реши житейските проблеми.

# 31
  • Мнения: 2 032
И какъв е резултата от многото дипломи и големия ум??По-добре да съм форумска оса и кибик отколкото умница с 9 деца и скромни възможности.

Ами ти си ко казала: резултатът за тях в живота им, явно,  е децата им. За теб- 1000 постинга. Да са ти честити.

# 32
  • Мнения: 47 981
според мен не е редно да им се отпуска още едно общинско жилище
държавата трябва да помага на родители, дори и с едно дете, когато то има увреждания и здравословни проблеми
за многодетните , а и за всички останали родители, според мен не е необходимо да се дават жилища, помощи и детски, а да се осигурят много други неща, като детски ясли и градини,семейно  подоходно облагане, свястни училища и занимални, транспорт за учениците, безплатни учебници за всички класове, здравно обслужване за децата и др подобни милиони неща, които няма да насърчават разни ромски елементи да раждата на парче, за да приберат еднократната помощ и детските, и да зарежат детето в дом и т н, а ще стимулират и други части от населението да с апо- спокойни като решат да имат деца
конкретно за димитрина- радвам се че си гледа добре децата,че е образована и има желание за голямо семейство,но държавата вече й е отпуснала едно жилище  и мисля че по закон само това може да се направи, както и евентуално добри хора да помогнат мъжът й да си намери добре платена работа( моят например почти винаги е работил на две места, не е оставал и минута без работа, за да изържа двете си деца)

# 33
  • Мнения: 2 792
  Абсолютно безпредметно е да се държи сметка на някой колко деца да ражда или по какъв начин ще си живее живота, а още повече е абсурдно това да дразни.
   Има НАРЕДБА за реда и условията за управление и разпореждане с общин … територията на СО, която определя условията и лицата, който могат да ползват права от нея и органите и институции, които се разпореждат с общинското имущество, конкретния случай ги касае тях и не виждам причина да става повод за махленски спор.

# 34
  • Мнения: 6 029
Не мога да повярвам колко хора са зле настроени към тази жена.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И какъв е резултата от многото дипломи и големия ум??По-добре да съм форумска оса и кибик отколкото умница с 9 деца и скромни възможности.

Повярвай, че ако наистина мислиш това което си написала, ще си останеш винаги кибик и никога няма да рабереш хибавите неща в живота.
Сега няма време да ви пиша и описвам как живеят Димитрина и Ануар и 9тте им деца, НО искам да поканя всеки който така жлъчно ги плюе да дойде с мен поне за няколко часа в тяхната къща, а след това да седне и да напише какво е видял и почувствал.
Има и някои вярни неща, които сте написали, никой на никого не е длъжен, когато раждаш деца трябва да им осигоряваш сам живота, НОООО нали затова има социални услуги УЖ, за хора, кои изпадат в трудни положения и които въпреки трудностите си се борят.
Желаещи да ме придружат и да се повеселят в дома на Димитрина и Ануар могат да ми пишат на лични   bouquet там винаги е топло и уютно, което в този клюкарник  чувствам, че не е.
И как така ненадейно изпаднаха в трудно положение!? А? Хоп, и една сутрин се събуждаш с 9 деца. Така ли? Планирали ги били, ок, а като ги планираха по -далече от създаването им не отидоха ли в плановете си? Неразбираемо е такава липса на далновидност, при образовани и интелигентни хора.
Сравнението с циганите е уместно, защото за тях винаги се казва: "Като са правили деца да са мислели как ще ги гледат!", но когато майката е университетски преподавател, тя няма нужда да мисли, някой друг и е длъжен да го прави!
Пак ще кажа, че няма нищо лошо да им се помогне, но тя прекалява най- вече с начина по който го изисква.

# 36
  • Мнения: 6 167
Всякакви хора има. Ние повече от едно-две деца не можем да отгледаме. Нито имаме достатъчно 'жилищна площ', нито достатъчно пари. Тези които  раждат деца без да мислят за тези неща не ги разбирам, честно казано.
А държавната ( общинска) политика в тази сфера изобщо не я разбирам.   Rolling Eyes
Аз съм за политика, при която по табличка  се взимат предвид достатъчно критерии, отнасящи се до всички в дадена ситуация, на базата на което хора да получават полагаща им се помощ.
Останалото е ПиАр на кмета. А въпросната жена е късметлийка, че е бяла и университетска преподавателка.

# 37
  • София
  • Мнения: 12 554
По тази логика дай всички да родим 9 деца .....
Хайде, давай, и после ще си говорим.

Ами не благодаря. Възможностите ми не предполагат отглеждане на 9 деца. А и не смятам за нормално първо да ги родя, а после да се чудя с какво да ги гледам и да се моля на хората.

# 38
  • Мнения: 2 032
А държавната ( общинска) политика в тази сфера изобщо не я разбирам.  

Във всяка нормална страна на такова семейство ще се осигури жилище. Няма толкова за разбиране.
Това са 9 потенциални човека, от чиито данъци, като пораснат и започнат да работят, ще ви се плащат пенсиите, като се сбабясате.

# 39
  • Мнения: 47 981
ами нали имат вече жилище

# 40
  • по света
  • Мнения: 1 587
А държавната ( общинска) политика в тази сфера изобщо не я разбирам.  

Във всяка нормална страна на такова семейство ще се осигури жилище. Няма толкова за разбиране.
Това са 9 потенциални човека, от чиито данъци, като пораснат и започнат да работят, ще ви се плащат пенсиите, като се сбабясате.

Пенсиите ни ще се плащат от удръжките който са ни правени,а не от нечии деца.А данъци се плащат като имаш нещо,като нямаш ядеш от хорските.

# 41
  • Мнения: 2 032
Пенсиите ни ще се плащат от удръжките който са ни правени,а не от нечии деца.
Глупости.
Хайде, не ми се говори с неграмотни хора, чао - злобейте на воля; няма значение.

# 42
  • Мнения: 6 167
Всяка нормална страна би трябвало да се отнася еднакво към всичките си граждани. 
Тези неща са написани в чл. 6 на Конституцията.

# 43
  • Мнения: 5 001
Пенсиите ни ще се плащат от удръжките който са ни правени,а не от нечии деца.
Глупости.
Хайде, не ми се говори с неграмотни хора, чао - злобейте на воля; няма значение.

Какви глупости, внасяш вноски за да получаваш пенсия.

Всяка нормална страна би трябвало да се отнася еднакво към всичките си граждани. 
Тези неща са написани в чл. 6 на Конституцията.



да би трябвало, но винаги някои са били по-равни

# 44
  • Мнения: 22 431
Аз не мога да разбера каква е тази злоба и какво е това чудо.
Да не би вас да ви карат да си дадете жилището, че жената да живее в него.
А нямате си и представа на колко цигани се дават жилища, които правят на кочина, но не и на нормални хора.
Включително мога да дам пример в нашият град как им дадоха цял блок, в който да не описвам за какво става въпрос.

Какво лошо има жената да си ги планира, ражда и гледа децата? Не е тръгнала да иска пари за това, просто иска по-голямо жилище

Общи условия

Активация на акаунт