Ноемврийчета 2005 №9

  • 15 170
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 253
Тити дано се оправя по бързо. Токсичен, нетоксичен, като не мога да дам нищо през устата слагам Ефералган свещички. Ако и той не помага, течен аналгин (1 капка на 1 кг тегло)

# 241
  • Мнения: 1 541
exxo, ама и ягодовия Панадол ли не иска? Яна само се чуди как да изкрънка още една дозичка от него  Twisted Evil

# 242
  • Мнения: 1 253
Милейди не ще. Понеже и аз съм била същото диване, а и да си кажа и сега като го опитам Панадола ми е отвратителен, го разбирам детето. За капак всички знаете, колко е злояда и с какво подозрение се слагат неща в устата...

# 243
  • Мнения: 592
exxo, ама и ягодовия Панадол ли не иска? Яна само се чуди как да изкрънка още една дозичка от него  Twisted Evil
Peace и Ники така - що е сироп пие го като сокче, а Нуруфена го обожава
buba_katinka дано притесненията ти да не се потвърдят. Като четах, как се е променила Кити, все едно се отнасяше за Ники Laughing Щастливка си, че вече си я прибра.
тити - за Панадола, знам че смъква краткосрочно и е предназначен за ваксини и зъби например. Знам също, че може да ги боли коремчето от него. Аз лично последният път ползвах течен аналгин в едно сокче и останах много доволна. Дано температурата падне бързо! Деян много е пораснал и голям красавец е станал. Той как приема новината за бебето или още не сте говорили?
majceto и Ники не искаше да ходи, но баба и дядо бързо са я вкарали в релси. Аз има щастието моите родители да са по-добри(строги) възпитатели от мен и мъжът ми Mr. Green

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 18:09 от Sissa

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 392
За Т ми препоръчаха Хексалгина на капки - не съм пробвала; свещичките са кошмар за нас и действам с нурофен и мокър чаршаф;
Тити, а АБ предписаха ли?

# 245
  • Мнения: 941
ние високата температура от сорта на 39 и нещо сваляме с чорапки с оцет, иначе панадол не ползваме, даваме калпол, най добре действа при нас, и Нур го харесва

# 246
  • Мнения: 9 903
вдигна 39,5 към 19.30, пъхнах го във ваната. За половин час свалихме на 38,2. После му обух чорапи с оцет, нищо друго не разреши да му слагам. Бяхме се разбрали с педи ако искам, да изчакам с антибиотика 24 часа, но се предадох - той вече и не иска да яде, само вода по малко пие и бисквити, вече взе да си сочи устата, явно гърлото сочи, но му е непривично и непознато, а Т пак се качи на 39,2. Има налепи. Хакнах му една свещичка и още едни оцетени чорапи и съм го сложила да спи, ама кой кога и колко ще спи, не е ясно.

Аз, извинете, че ви занимавам, но хич не съм свикнала с болести вкъщи.

иначе Деян  най-се накефи на Ефералгана сутринта, голямо мрънкане беше за още. Тъкмо имам случай да му обясня какво е болест, какво е да те боли нещо и какво са лекарствата  Mr. Green

# 247
  • Мнения: 911
Тити, дано се оправи бърzо малкия човек. Май ви е първо боледуване с толкова висока температура? Много е неприятно Sad
Да не се чудите, Сердика съм, но по немско е карнавалено време Wink

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 22:50 от Бил

# 248
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И Едито е болна от нощес.Вчера била се изкашляла в яслата,но аз помислих,че искат да намалят броя на децата в края на седмицата,а и вечерта не я чух повече да кашля.Обаче през нощта започна да кашля силно и плака малко.Днес цял ден е с 38Т и играе,яде.До вечерта не спадна изобщо и се предадох,дадох и хексалгин,защото имам лоши спомени от вдигане на Т 40 през нощта и то два пъти.Събуждала се е със силен плач и като сложим термометъра-40.Затова реших да дам хексалгин,поне него не го повръща както панадол и ефералган.Не че пак няма да ставам да меря Т,обаче ще съм по-спокойна.Утре ще я заведа да я преслушат.
Тити,бързо да минава ангината!Еди лятото изкара една херп-ангина.Спомням си,че няколко часа след първия прием на лекарства се оправи.Тогава в Несебър при една педиатърка много внимателна попаднахме.
Всички други-пазете се!!!

# 249
  • Мнения: 152
Тити, Канеста лошо. Аз от такава температура и ангина вече настръхвам. Нали октомври след нея направихме и пикочна инфекция. Тити, аз я свалях с вана и хексалгин на капки. Иначе редувах нурофен и ефералган. Кити тях харесва.
А ние от понеделник сме почнали една терапия - скенар. Та днес пак ходихме и сестрата каза, че може да е от терапията това снощи. Сега се прочиствали всички канали. Иначе не е от сапунче, че снощи я михме само с вода, а от запек може и да е. Сега давам за засилване на именната защита заедно с терапията коластра и осцилоскопцинум.
Мале, като се замисля Кити колко пъти е била болна и то с висока температура, чак се ужасявам.Пожелавам ви по - рядко да боледуват децата.
Майче, и Кити не искаше да ходи, но един месец при бабите и чудо, върви и се пази от коли даже. Ей, този бабин дом без мама чудеса прави да знаете. Аз все още се чудя това моето дете ли е.

# 250
  • Мнения: 9 903
ам ние уж се пазехме така старателно  Mr. Green
а какво е херп-ангина?

# 251
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Херп-ангина е вирусна ангина.Когато има гнойни налепи,независомо дали е херп- или просто ангина,трябва да се дава АБ.Това ми каза док.

# 252
  • Мнения: 9 903
ааа, ми нашето точно такова май. Доки изрази това съмнение. Пък точно вчера и днес голямо целуване се целувахме с детето  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 253
  • Мнения: 911
Добре де, нали АБ помагал само при бактериални истории? Thinking

# 254
  • Мнения: 941
АБ се дава и при силно червено гърло при децата, а ангината си е такова нещо, те от него вдигат температура, ние до миналата седмица изкарахме втори курс на антибиотик, откак тръгна на ясла средата на октомври втори път се разболява, а до тогава не е била болна изобщо

Общи условия

Активация на акаунт