Пълен провал с яйцата. Вие успяхте ли?!

  • 6 821
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
И аз да си кажа: оядисахме вчера дружно пионерите (аз, мъжът ми, майка ми и баща ми) всичките 80 яйца (хич не ме питайте, че ако ви кажа що е такава бройката...). Аз не бях чела метода на Сладка хапка, но по усет го докарах - 5 различни бои - 3 на Пет, 1 неизвестна и 1 немска на листчета - цамбур! в баката с горещата вода и оцета... Боядисаха се, къде ще ходят. Бели на Хайпро от Метро. Нито едно спикано (2 паднаха жертва при пренасянето от магазина). Извадих от хладилника няколко часа преди варенето; измих с хладка вода, варихме в студена със сол на много бавен огън. Една хитрина: на дъното и по стените на тенджерата около яйцата сложете няколко ката марля или тензух. Пази много.
Снимки нямам...постфактум ще кача, ако се сетя.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Цитат на: Asinka
Снощи взех каквато боя намерих в супера до нас - на прахчета беше с едни икони, но хвърлих пакетчетата и не знам фирмата. Имаха 6 цвята, от които червеното и зеленота са супер!!!, а светлите жълто и оранжево хич ги няма!
Ето вижте:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2331&AlbumId=10558

Много хубави са станали даже!!! И аз си взех такава боя с икони, ще видим утре какво ще стане. А с какво са рисувани фигурките по яйцата?

# 62
  • Мнения: 307
След малко 6те  се разбре аз как 6те я "втасам" с яйцата....най ме е страх да не ги напукам докато ги варя. Боята незнам колко е ка4ествена...

# 63
  • Мнения: 547
Е, да се похваля и аз:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/bis_n/album?.dir=6b24&.src=ph& … h/bis_n/my_photos

Правих ги основно с лучени шлюпки(ама и смешна дума), и с боя на Пет ООД, имах останала боя от предни години. Иначе след постингите за Е-тата заложих повече на стари методи, догодина ще експериментирам по-усилено с коприва и магданоз. Изненадах се колко хубави стават яйцата с лук...

# 64
  • София
  • Мнения: 3 911
Цитат на: Perlichka
Е, да се похваля и аз:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/bis_n/album?.dir=6b24&.src=ph& … h/bis_n/my_photos

Правих ги основно с лучени шлюпки(ама и смешна дума), и с боя на Пет ООД, имах останала боя от предни години. Иначе след постингите за Е-тата заложих повече на стари методи, догодина ще експериментирам по-усилено с коприва и магданоз. Изненадах се колко хубави стават яйцата с лук...


Да попитам за лука - всяко яйце по отделно ли зави в люспите или ги цопна направо във водата?
Между другото с люспи от червен лук ставали червени яйца.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 561
[quote="ale_x_andraБиби, знаеш ли из нашата ма'ала къде има мраморни бои и от тези желатиновите? Или трябва да скачам до Метро?[/quote]
Тц - не зная, моЙте са от метро, но в Европа имаше поне 10 вида бои и във Фантастико-тоже
Успех!

# 66
  • Мнения: 1 512
[quote="bibi]Тц - не зная, моЙте са от метро, но в Европа имаше поне 10 вида бои и във Фантастико-тоже
Успех![/quote]

Във Фантастико аз видях само комплектите и боите на ПЕТ ООД Rolling Eyes Или нещо не съм гледала като хората. Утре пак ще поогледам рафтовете. Може да се разходя и из Европа-та.
Благодаря. Heart Eyes

# 67
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Raya, аз увивах всяко яйце поотделно. Смесих люспи на червен и обикновен. Добре се получи. Наистина червеният прави червено, а обикновеният - жълто. Боядисвах и с червено цвекло - абсолютен провал. Все си представях, че ще стане страшно наситен цвята, но стана ужасно убито лилаво.

Иначе да се похваля - от 25 яйца, всичките здрави. Едно пукнахме с Цвета, докато го слагахме в боята. Направо от хладилника ги извадих, обаче варих на слаб огън и бях подложила кърпа. От боите ползвах и тези в капсулите, и с тези като хапчета, и с гологлавия. Като цветове не ми харесаха твърде - червеното и синьото бяха прекалено тъмни, жълтото изобщо го нямаше, към зеленото възражения нямам.
 Ей на и линк
Жалко само че не снимах дребната на какво бе станала, както и кухнята след потопа. Но се позабавлявахме, де.

# 68
  • Мнения: 547
Raya, понеже тази година за първи път боядисвам яйца така, направих следното: напълних една тенджерка до половината с люспи от стар лук(само горните). Имах само жълт, но мисля че се получи хубав оранжево-кафяв цвят. После сложих на котлона с вода и забравих за 30 мин. След това сварих няколко яйца в тази вода така, както си е с шлюпките. И като видях, че става, увих яйца с люспи, после здраво в един стар чорап и пак да се сварят.
За догодина ще знам, направо в чорапа !

# 69
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Да се отчета и аз. Снощи по тъмна доба (в 12:30) се захванах със занятието. Боядисах 15 яйца, но много малко си видяха. Ми то докато боядисам по 1 от основните цветове, 2 шарени с памук и 3 с фигурки и те свършиха. Чак съжалих, че не мога да се развихря още, но повече яйца не ми трябват.
Най ми харесаха тези с фигурките. Намерих в къщи един рекламен лист на интернет доставчика ни, който е лепенка. Та нарязах го на фигурки (пеперудки, човече, лентички) и ги налепих върху жълти яйца и бум в червената боя. После махам лепенките докато са още мокри. Стана доста добре и за догодина живот и здраве много съм се наканила да осъвършенствам технологията.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 911
Perlichka, Tinkerbell,

Благодаря.

Пробвах с люспи от кромид лук направо във водата - стана хубав еднороден жълто-кафяв цвят цвят. И с червено цвекло пробвах, но като видях, че нищо не става го пресипах заедно с яйцата в тенджерката с лука. Накрая получих 4 приятно кафеникави яйца. Цветът е много жив и плътен. Ще експериментирам, за да знам догодина, как и кои бои да използвам.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Абе на тия бели яйца много са им ярки печатите Close
Мъжа ми току що ги донесе от Фантастико. Покрива ли боята печатите ??????? Confused:  Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 3 927
Днешният резултат от цапането на яйца е положителен, въпреки че няколко яйца пак паднаха в жертва на варенето....може би не мога да варя яйца Confused

Такива се получиха с немската боя на HEITMANN, но не седефените и мраморните; използвах боите на комплекта с магическия молив:

http://bgphoto.net/photos/2105/o632504571114062500.jpg

Тези са от четвъртък с кромидени шумки и некачестена зелена боя; принципно се получават много интересни по тази технология:

http://bgphoto.net/photos/2105/o632504571488906250.jpg

А тези са резултат от флакончетата с желирани бои, пак немските:

http://bgphoto.net/photos/2105/o632504571882187500.jpg


Вече съм доволна Simple Smile  Wink

# 73
  • Варна
  • Мнения: 6 873
И при мен като при теб!  Close
Направо съм бясна, ще им се не знаят и яйцата и чудесиите:-((((

# 74
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Цитат на: dodo_dodo
Абе на тия бели яйца много са им ярки печатите Close
Мъжа ми току що ги донесе от Фантастико. Покрива ли боята печатите ??????? Confused:  Rolling Eyes


И аз се опасявах ,че много ще се виждат печатите ,но като ги сварих яйцата той избледня. А вече боядисани не се забелязва много.

Общи условия

Активация на акаунт