В огледалото се погледни и с Дюкан отслабни - 68 тема

  • 25 756
  • 696
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 013
Честна дума, не мога да разбера целия скандал за "авторскита права" и кой откъде какво преписал. Ако някой може да ми синтезира какъв е проблемът, ще съм много благодарна.

Снощи се зачетох в първата дюканска тема, започната от Асса. Монда,  тогава под името Eve-Nadine, е преписала от книгата основните правила, които и до днес са начело на всяка тема. Тя е била човекът, който е имал под ръка книгата. Горе-долу видях как са се развивали темичките, как се е трупала информацията.
В момента Вещи полага немалък труд за актуализирането, добавянето на снимките, статистиката на стотиците свалени килограми, за което огромна благодарност от всички, пишещи тук.
Но, честно, не виждам защо трябва да се сърди някой някому, че с копи-пейст е пренесено нещо от тази информация в друг форум. Основната идея при създаването на бг-мамма е ВЗАИМОПОМОЩ. По всякакви въпроси! И ако още 5 човека са открили начин как да отслабнат в друг форум, благодарение на написаното на първа страница и в темите - какво по-хубаво от това!
Всъщност, може да се сърдят самите издатели на книгата на Дюкан, които са платили авторски права, тъй като много хора просто няма да си купят книгата, след като всичко е синтезирано в интернет пространството, а рецептите от книгата даже са снимани и има линк към тях тук. Но, във века на интернет това е неизбежно. Аз лично зачетох в София седма част на Хари Потър на компютъра си няколко часа след премиерата й в Лондон. Вече беше в нета и хората си я разпращаха...

Тъй че, дами, хайде не се сърдете една на друга, няма смисъл.   bouquet


 

# 676
  • София
  • Мнения: 989
Амбър, подкрепям те и съм съгласна с теб
  Никога не мога да подкрепя човек с такъв език и с подобно отношение към хората.
Именно отношение.....
zazu1Стискам палци бързичко да мине болестта на малчо!

# 677
  • Мнения: 2 957

тук сме се събрали що-годе интелигентни жени, не виждаш ли че мястото ти не е тук?
Аз съм много толерантен човек, но да ти кажа честно, сестро, от известен период ме дразниш , а вече направо ще пропускам какво пишеш. В някои сайтове има опция "блокирай потребител", с охота бих го направила, ако я имаше и тук. Ако поне имаш първите седем години, което искрено ме съмнява, бих те посъветвала да си излезеш "со кротце, со благо", за да не видиш "малко кютюк"...

baci този език по ли ти допада.Лично мен ме предизвиква да отговоря разбираемо за човека отсреща;)

# 678
  • Мнения: 942
Боже ooooh!...Гледам и не вярвам на ушите си... #Crazy ooooh!
 А излязох от къщи толкова позитивно настроена....
 Лорче,много късно от работа бе...Да не работиш извънредно с някой като този
[
Волна, най-интересната част си изрязала, а те мислех за приятелка? #Crazy #Crazy hahaha hahaha

# 679
  • Мнения: 942
lora_1 сестро.Мислиш ли че ми дреме за личното ти мнение,? И като каква ми казваш къде да чета и пиша.Виж аз ако искам те изхвърлям от форума си моментално,ама ти каква се явяваш тук че не ми е ясно?!
Съвсем на бащиния го удари,съвземи се малко.Интелигентна била...леле  ooooh!
Naughty Naughty Naughty Naughty

# 680
  • Мнения: 1 353
Преди малко си направих желирано кисело мляко и стана супер  Simple Smile . Дори мъжът ми го преполови преди мен с думите ако не ми харесва нямало да се изхвърли  hahaha

# 681
  • Мнения: 2 013
zazu1  Hug Дано се оправи Огнян по-бързичко  Hug

Още по темата за кисело мляко Верея 0,1 %. Забележете кое мляко се дава за ЛОШ ПРИМЕР!
В


Благодаря ти, зеленичка. Ценна информация е това. Аз таз Култура така и не я срещнах досаге в супермаркетите, та си ям Верея 0,1 - кога с калции, кога - без.

# 682
  • Мнения: 819
Лорче бе мила,аз го виждам бе...И оная му работа се види  чак.... JoyЯ другите да кажат.

# 683
  • Мнения: 2 013
Лорче бе мила,аз го виждам бе...И оная му работа се види  чак.... JoyЯ другите да кажат.

Абе, няма лошо, ама все пак вземи го резни малко, че не му отива на този форум, ще мине някой модератор да мете иначе...

Сетих се, че всеки ден на служебната си поща получавам поне по 100-ина оферти за уголемявяне на пениса, със снимчици преди и сега. И филтрите не ги ловят, мамка им!

# 684
  • Мнения: 171
Доколкото успях да разгледам менютата на момичетата тук,останах с впечетление,че всички са включили само месо и млечни.Нали след ударния се включват и зеленчуци? newsm78

# 685
  • Мнения: 3 202
Аз пък ям "Култура". Какво да направя. Харесва ми. На опаковката пише 0,1%  Grinning Ефект има. Значи като наблегнете на Верея, за мен ще останат планини от Култура Simple Smile)))
Мамче на Румче! Попаднала си на такива менюта просто. В последно време повече момичета са на ударен(новички).

# 686
  • София
  • Мнения: 989
Доколкото успях да разгледам менютата на момичетата тук,останах с впечетление,че всички са включили само месо и млечни.Нали след ударния се включват и зеленчуци? newsm78
Разбира се!

# 687
  • Мнения: 942
Изчетох всичко, видях че не съм пропуснала кой-знае какво. Днес си купих книгата на Майкъл Търманд и я прегледах отгоре-отгоре и ми се струва, че има някои важни съвети, към които всеки ценящ здравето си човек би трябвало да се придържа. Видях, че набляга и на позитивната нагласа, която също е много важна, за да изпълниш целите си докрай.
При прелистването ми се наби съвета му към тези, които дълго време задържат- една от препоръките му е да се променят храните и днес си направих рибен ден+обичайната вода (над 2 литра),ще видим какво ще покаже кантарчето утре. Поограничих и млечните. Е, това е засега от мен. Ако има грешки, карам вело, така че сори..  bouquet

# 688
  • Мнения: 3 202
Лора! Ти може би не си попаднала на, кой знае какво, но за друг може би е имало интересна информация. Всеки според фазата и стажа Simple Smile))

# 689
  • София
  • Мнения: 9 111
Абе да взема да ви питам- като съм на смесен режим- сиреч П/ПЗ, мога ли да си ходя на фитнес  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт