В огледалото се погледни и с Дюкан отслабни - 68 тема

  • 25 763
  • 696
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 202
................... Само че килограмите са толкова много, че мислех че поне в началото няколко ще паднат по-бързо, преди да се започне битка за всеки половин кг.
Ще стане, не се отчайвай! Бъди сигурна, че ако спазваш условията, ще имаш резултат. Всеки организъм реагира и се бунтува различно. Не е дин фактор влияе върху скоростта на отслабване. В случая е най-важно, че си открила този режим  Grinning

# 661
# 662
  • Мнения: 365
Сънче, приятелство и усмивки Hug Hug Hug

# 663
  • Мнения: 3 640
Лека нощ и сладки сънища, мили мои! Забравете всичката горчилка от днешния ден и нека утре всички да се събудим с усмивка!  Kissing Heart

# 664
  • Мнения: 819
 Боже ooooh!...Гледам и не вярвам на ушите си... #Crazy ooooh!
 А излязох от къщи толкова позитивно настроена....
 Лорче,много късно от работа бе...Да не работиш извънредно с някой като този
http://jamez.hit.bg/Lion/Marcus_Gol_small.jpg хихихихих
Вещи Hug,съжалявам,че не ти казах,но от много време следя и другия форум.Не съм писала,но и какво да пиша и питам там,като тук е изворът....Очаквах,че ще стане скандал и за това си траях Sad.Пишете ме и мен от стадото...
Кри,не ни зарязвай моля те... Praynig Hug
Сънче, Hug Heart Eyes
 Тъкмо реших да си пиша менюто за днес,и да си поприказвам с момичетата,а то....Чета,чета и ми става едно криво.... Confused

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 22:33 от Tatti

# 665
  • Мнения: 4 678
Днес-2кг месо Wink
 ShockedХапнах Sick
ЛЕКА НОЩ  Hug

# 666
  • Мнения: 942

Пък ти си дондуркай децата.





[/quote]
Преди малко се върнах от работа и се сблъсках със възникналия спор (не съм го изчела докрай), но това изречение направо ме накара да кипна.
Вещи, Бубе, трябва да сложим на първа страница и някакви тестове за елементарна интелигентност,май.
Амбър, тук сме се събрали що-годе интелигентни жени, не виждаш ли че мястото ти не е тук?
Аз съм много толерантен човек, но да ти кажа честно, сестро, от известен период ме дразниш , а вече направо ще пропускам какво пишеш. В някои сайтове има опция "блокирай потребител", с охота бих го направила, ако я имаше и тук. Ако поне имаш първите седем години, което искрено ме съмнява, бих те посъветвала да си излезеш "со кротце, со благо", за да не видиш "малко кютюк"...

# 667
  • Мнения: 1 314
Сънче, благодаря за хубавият поздрав! Една от любимите ми детски песнички! И за това, че имаш желание да разведриш атмосферата! Hug
Цял ден ви чета, и на мен не ми харесва тази атмосфера! Темите са съвсем различни от това, което бяха-аз пиша от 20 тема.
Да заровим томахавката, и да се обединим срещу това, заради което сме тук-да отслабваме заедно, да си помагаме и поощряваме! Peace
Много прегръдки и хубава вечер, дано каръшкият ден приключи! Grinning

# 668
  • Мнения: 3 202
Здравейте!
Ето ме пак тука.Да напиша кво съм яла до сега,очаквам размисли и страсти.
Моля за мнение за моето меню,знаете,че много съм ядосана на килограмите си.
Joy Joy Joy  Не знам дали някой е дал мнение, но страсти е имало на искри. Тъкмо да питам, защо ти ги няма триците и видях, че си ги забравила у дома. Предлагам млекцето да го посъкратиш. на две кофички да речем. Ако закусваш палачинка с извара, гладът ти ще е доста по-заситен. Може да си хапваш извара, когато се почувстваш гладна. Така поне процедирах аз. Да неговорим, че ядях всичко с оцет Simple Smile) и шарена сол Simple Smile
Цвети! Между другото темата не е толкова лоша, като се зачетох видях, доста момичета са написали толкова хубави неща.  Розичка, Блеки, Сън, Спасиди..... (още не съм прочела всички де.....)

# 669
  • София
  • Мнения: 5 293
Добър вечер на всички.

Sun, много благодаря, че ме успокои за печените на грил пилета - много са бързи и удобни и ако трябваше да се откажем от тях... По този повод да споделя, че опитах пиле в плик - много бързо, вкусно и чисто стана, по-добре от това на сол, така че минавам на пиле в плик. За ПЗ дни може да се сложат и зеленчуци - много добре ставало ми казаха. Хватката е, че опаковката с 8 плика за печене струва към 3 лв. в супермаркета и 1 лв. в магазина "Всичко по 1 лев"  newsm78  Ще публикувам "рецептата" + снимки в темата с рецепти също. Да споделя, че е много подходящо за пишман готвачки като мен   chef и за заети хора, защото е много бързо и чисто.

Днес се оказа, че не съм преценила да взема достатъчно храна за работа, но пък в обедната почивка се обзаведох с пушено пилешко бутче и още едно кисело мляко и закърпих положението. Забелязах, че пшенични трици има в магазини Фамилия по 0,45 лв. за 200 гр. Намерих още един магазин за овесени трици, ще бъде добавен на блогосайта.

Относно СТЕВИЯта в един от здравословните магазини наоколо ми я предложиха като билка, но в друг имаше също така таблетки и течност. Имаше и брошура, но я дават с покупка за продукта - тъпотия  #Cussing out Цената е както спомена някой - 7,50 лв. за 60 таблетки... Дали да не купя утре  newsm78

Относно пиенето на кафе, аз лично също гледам да не пия повече от 2 на ден. То мойто кафе ли е? Мнооого дълго, с мляко (а преди и с мед). Когато съм на работа, пия едно сутрин (тогава се социализирам с колектива, че после, като се заровя из бумагите и няма време едно "Здрасти" да кажа) и толкоз. Ако съм у дома, се глезя и със следобедно понякога  Embarassed А за да не забравя да пия вода взех да слагам малко шише с вода на следващата за работа папка и така, за да взема папката и да почна да я работя, трябва да мръдна шишето и се сещам да пия  Joy

Чета, чета как се е развивал днешния ден, и виждам, че пак страсти, пак ужасии... Смятам да допринеса за общото благо като просто преглътна коментара си и призова всички към мир и заравяне на томахавката   bouquet

Имах още да казвам, но с тез дрязги и аз си загубих мислата (Това НЕ е правописна грешка. "Мислата" е едно специфично състояние на мисълта, да знаете).

# 670
  • Мнения: 2 961
lora_1 сестро.Мислиш ли че ми дреме за личното ти мнение,? И като каква ми казваш къде да чета и пиша.Виж аз ако искам те изхвърлям от форума си моментално,ама ти каква се явяваш тук че не ми е ясно?!
Съвсем на бащиния го удари,съвземи се малко.Интелигентна била...леле  ooooh!

# 671
  • София
  • Мнения: 9 128
И аз да се изкажа  Embarassed- предполагам Вещи я е подразнил факта, че на 2 дни пуска нова тема, предвид, че има 3 деца (поне доколкот разбрах де- сори, ако бъркам), работа и т.н. И накрая някой просто отива и си копира от началната страница, без да драсне едно събощение на лични и да пита- дали няма да се възприеме погрешно или дали има нещо против и т.н. Отговора за дундуркането на децата е мега тъп- ми тук сме предимно настоящи и бъдещи майки- много ясно е как ще се реагира на такова изказване. Нямам сили да чета 18-19 стр от темата на Амбър и да сравнявам- всеки си има съвест, да си отговаря пред нея, пък ако си няма, то цялото приказване се обезсмисля.

Иначе днес цъфнах и сутринта ме отчете 98 май, но не се задълбочих, щото предполагам, че като ми свърши нещата ще тръгнат в правилната посока- надолу  Laughing

Ого съвсем се разболя  Sad Вдигна от вчера и температура. Днес му изписаха антибиотик и някакво за отхрачване. С тез двете станаха 5-6 неща за даване + физиологичен разтвор, гел за венците, Вигантол против рахит, Панадол за температурата... Ебати ужаса- само гледам часовника- да не пропуснем нещо в калабалъка. Горкото дете. Ша го ошашавим  Confused

Интересното е, че имам чувството, че познавам Вещи от някъде  newsm78
Абе и аз имам такова чувство, ма нямам идея защо  Rolling Eyes

Мернах, че Вещи прави 7/7. И аз се замислям за този вариант, щото все забравям до къде съм стигнала. Само думите на Дюкан, че 5/5 било най-ефективно ме спират за сега.

Присъединявам се към отбора с неуспешните тричави палачинки:))
На мен палачинката винаги ми става, ма за сметка на това туй кексче така и не го докарах. Поне 4-5 пъти правих. Днес последните се изпикоха отдолу (след като пасирах сместа по съвет на Жедира), но не се изпекоха отгоре  Wink под коричката. Следващия път може да ги докарам вече  Laughing

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 21:41 от zazu1

# 672
  • Мнения: 3 202
Амбър, подкрепям те и съм съгласна с теб
  Никога не мога да подкрепя човек с такъв език и с подобно отношение към хората.

# 673
  • Мнения: 942
Блек снейк, момичета, обичам ви! Hug Hug

# 674
  • София
  • Мнения: 5 293
zazu1  Hug Дано се оправи Огнян по-бързичко  Hug

Получих още един отговор на запитването си за кисело мляко Верея 0,1 %. Забележете кое мляко се дава за ЛОШ ПРИМЕР!
В приложения коригиран отговор с червеничко бяха мяркирани поправените печатни грешки, но формативането не се пренесе тук  newsm78
С извинения за дългия пост!!!

 FW: FW: ZAPITVANE OTNOSNO KISELO MLIAKO VEREIA 0,1 %
Date:   Mon, 21 Jan 2008 12:15:30 +0200
From:   "Yolita Saraliyska" <Yolita.Saraliyska@UMC.BG>  Add Mobile Alert
To:   ***
CC:   "Elena Avelova" <Elena.Avelova@UMC.BG>, "umc" <umc@UMC.BG>

Здравейте, ***!

 
Благодарим за добросъвестността, че пишете и ни обръщате внимание.

Отново Ви препращам отговора на изначалния Ви въпрос, съставен в оригинал от специалист по развойната дейност; (което в контекста на спецификата на работата му не предполага изрядни риторични и граматични способности):

«Здравейте, ***!

В отговор на запитването Ви изпращаме малко разяснение:

Кисело мляко Верея 0,1% е разработено и произведено специално за потребители, които обичат да консумират кисело мляко като диетично мляко без млечна мазнина.

При този продукт сме запазили всички полезни качества на киселото мляко без мазнината и той няма нужда от добавка на каквито и да е други мазнини. Ние сме задължени, ако добавяме други мазнини да го обявяваме на етикета и тогава това няма да е класическо мляко, а млечно-кисел продукт.

Ако имате още въпроси, оставам на разположение.

Поздрави:»


Искахме да Ви предоставим коректен отговор от специалист. Разчитаме, че въпреки особеното впечатление, което сме оставили, в известна степен сме дали поисканата информация.

Само ще добавя, че по всички европейски изисквания за етикиране, които действат и в България (и ОМК АД задължително спазва в защита на сертификацията си), би трябвало производителите да декларират наличие на всички мазнини – растителни и животински. Както и че продукт, който не е от свежо мляко (животински произход) не може да се нарече мляко, кисело мляко, сирене, кашкавал, краве масло и пр. Т.е. не отговаря на стандартите за натурално мляко, където не се допуска влагането на растителна мазнина.

(Бележка: може млечно-кисел продукт с вложена растителна мазнина да се нарича йогурт, да има вложен желатин или др., но не бива да има продуктово наименование натурално българско кисело мляко. Има подобни дефиниции и за други млечни продуктови предложения.)

За допълнителен по-обстоятелствен пример мога да посоча и няколко продукта на конкурентни млекопреработватели, които под една или друга форма предоставят продуктовата информация за мазнините:

§         Активия (на http://www.danone.bg/products.php?id=1);

§         Cultura 0.1% (но както е посочено ка кофичката има 3.5% растителни мазнини).

 
Разбира се, към момента в България добрите примери са малко, защото контролът на изпълнението на изискванията за етикиране е занижен. Но очакваме в бъдеще особено за млечните продукти и допустимите за тях продуктови декларации, които Европейският параламент приема, да се въведе специален регламент и да се регулира в полза на родния потребител изпълнението на тези наредби.

 
В заключение се радваме, че ползвате продукти Верея. Относно хранителните им качества сме на пълно разположение да дадем допълнителна информация, освен публикуваната за всички продукти на ОМК АД на www.umc.bg.

С поздрав:

Йолита Саралийска
Маркетинг отдел на ОМК АД.
 

From: Elena Avelova
Sent: 21 Януари 2008 г. 11:20
To: Yolita Saraliyska
Subject: FW: FW: ZAPITVANE OTNOSNO KISELO MLIAKO VEREIA 0,1 %

 

 
From: ***
Sent: 19 Януари 2008 23:24
To: Elena Avelova
Subject: Re: FW: ZAPITVANE OTNOSNO KISELO MLIAKO VEREIA 0,1 %

 
Pravilno li razbrah, che vav Vashia produkt KISELO MLIAKO VEREIA 0,1 % ne se sadarjat rastitelni manzini?

Pozdravi

P.S. Imaite predvid, che Vashiat otgovor e podlojen na obsajdane v Internet obstestvoto. V tazi vrazka Vi predlagam da polzvate Spell Check za badesti sluchai, za da ne pravite anti-reklama na firmata si Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 21:56 от ЗЕЛЕН0 Ч0ВЕЧЕ

Общи условия

Активация на акаунт