Днес съм щастлив(а) / тъжен(на),защото....5

  • 10 757
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 903
Оnira, с две ръце подкрепям мнението на  Margarita, че е идиот, а оная кифла сигурно избива комплекси заради собственото си дете. Тъй че, маце, както си им насъбрала - действай! Гневът може да бъде идеален двигател, стига да го впрегнеш в правилната посока!

# 31
  • Мнения: 408
До тука само една.
Търсенето на думата в заглавията на темите тук не доведе до никакъв резултат.(освен тези теми)
А пък и нова тема не ми се пуска, нали тази е за това.
Могат ли родителите отглеждащи сами децата си да бъдат щастливи?
Не временно, а като постоянно състояние.
Вярно е , че малко хора в България, могат да определят живота си като щастлив.
На този фон, вероятността, някой от тук да е такъв, е още по малка.
Питате ли се понякога:
-  Какво ми трябва , за да бъда щастлив(а) ?
Как мога да отстраня, или поне да игнорирам това, което ме прави нещастен(а)?

# 32
  • Мнения: 1 684
До тука само една.
................................................

брой ме и мене, инкел.
ама не като постоянно състояние, а като преобладаващо усещане (това `постоянно`-то ми вади очите).

*да не сте посмели да ме дисквалифицирате, щото не съм в българско към момента.
авансово, в своя защита, мога да кажа, че колкото нещастна и смазана тука съм била, в България никога не е било.
по-после открих, че връзка между усещането за щастие и географията, няма много общо.
и - ей ме нА - щастлива Wink

# 33
  • Мнения: 903
Ааааа, моля, моля! Къде ме изтървахте мене от преброяването на щастливите?! Аз си го бях написала в предната щастливо-тъжна тема преди 3-4 дни изрично. Сега нали сещате се,че абсолютно щастие няма, в смисъл, че винаги ще се намери поне един дребен дразнител да те работи... Но аз говоря за щастието, което идва от удовлетворяване глада на душата с единствената подходяща за нея храна (нещо, за което бях писала в една от другите теми - да не ровя сега и да се цитирам сама). Та понеже съм открила за себе си какво е истински важното в живота, без което със сигурност не бих могла да съм щастлива,... и понеже по стечение на обстоятелствата (или ако щете по Божията благосклонност) се докоснах и в момента имам точно това, та смея да кажа тези силни думи: ДА, ЩАСТЛИВА СЪМ! И се надявам да задържа този момент възможно най-дълго!

# 34
  • Мнения: 451
onira ,не му се давай! Ако трябва се съберето тримата с детето,нека той чуе,че самото дете още не е готово да я приеме. Дори и да е травма това за дъщеря ти,по-голяма е травмата за нея от безумното му поведение,мъчейки се с подаръци да я подмами да приеме кифлата. Ако трябва говори и с родителите му,нали казваш,че са много разбрани хора. Не се предавай Peace

 inkel ,щастливите са тези при които е минало достатъчно време да преглътнат горчилката и да изградят новия си живот.Не на последно място да срещнат и друг човек(не иде реч само за секса). Защото при разпада на една такава връзка,освен него/нея,губиш и средата си и приятелите си,които са били общи. А с тези,които са си били твои приятели,по една или друга причина си прекъснал честите контакти и всеки е създал своя среда(особенно,ако връзката е била дълга и обсебваща,както при мен-7 години). И си като дърво без корен,сам до мозъка но костите си.
 И така,докато си стъпиш на краката,за да успееш да се почувстваш щастлив,дори и от това,че слънцето грее и птиците пеят,щото в началото и това не виждаш. Не виждаш дори и усмивката на детето си,от замъглено от мъка съзнание и поглед.

В една тема за болката,май Маргарита я беше описала много добре-ставаш от удъра и броиш-крака 2 броя,ръце-тук са,опитвам се да вървя-не е същото но прохождам...Нещо такова беше,ако може някой да я намери...... Но за всичко трябва ВРЕМЕ,а то е различно за всеки един от нас.
 Hug

# 35
  • Мнения: 1 922
Днес съм смачкана и ще се пръсна.
С БНД-то снощи имахме дълъг разговор. в който ми обясни някои неща които не искаше да казва. Вече знам че последния месец е забивал всяка срещната с цел да я използва просто като дупка за 1 вечер - негови думи. Вече му се появила някаква, която мисли че обича.

# 36
  • Мнения: 2 336
Аз съм в гадно настроение. Нито съм нещастна, камо ли пък за щастлива.
Онира, съчувствам ти мила!   bouquet Как може да е такъв боклук!!!  #2gunfire Защо не даде време на това дете?
Добре, че нашето БНД още не е проявило желание за подобни срещи. Не знам как бих реагирала, но знам, че трябва да го приема. Колкото и да ми е трудно.
Аз се радвам, че почти всички общи приятели останаха мои, а някои от тях - само мои. Единствено със "един негов най - добър приятел" (говорила съм за него ) не поддържам връзка.
В такива моменти осъзнаваш кои са наистина твои приятели.

# 37
  • Мнения: 911
Момичета и тук-таме момчета!

Не се поддавайте на зимната депресия, която се проявява единствено и само  Wink поради недостатъчно слънцегреене! Покажете се на прозореца, ако не можете да се разходите на слънце - помага!  Sunglasses

Аз поради факта, че днес "изгря слънце на нашата улица" - в смисъл: мъглата се вдигна и кишата е непоносима - отвсякъде текат кални реки топящ се мръсен сняг, ама пък слънцето пИче ли пИче - съм направо щастлива!  Heart Eyes

Айде, на всички усмихната слънчева седмица желая!

# 38
  • София
  • Мнения: 17 301
Иска ми се да кажа щастлива, ама … не мога. Не съм и нещастна, просто съм май апатична, което ми е кофти състояние. Върша си работата, дори се забавлявам (в събота Иво спа при баща си и с приятелката ми пихме вино и си бърборихме до нощите, а после в неделя спах почти до обяд), дори се занимавам със себе си (бях на маникюр) – всичко изглежда ОК на повърхността, но отвътре … няма емоция. Не мога аз така, трябва да направя нещо по въпроса, тая празнота ми е убийствена.
Patricia иначе е абсолютно права за болката, може да ти се случват и много хубави неща, но нямаш очи да ги видиш, надявам се да не се връщам натам с тези ми настроения …
galia_mi , СисиHug

# 39
  • Мнения: 463
Спокойна съм,това е най-важното.Мислих цяла нощ и реших,минавам на вина.Стига той е диктувал условия.Сега вече ще види колко съм силна.Идея си няма!На всички вас огромно благодаря за подкрепата.  bouquet

# 40
  • Мнения: 1 809
..всичко изглежда ОК на повърхността, но отвътре … няма емоция. Не мога аз така, трябва да направя нещо по въпроса, тая празнота ми е убийствена.
Birdy,и аз съм така.Давай да мислим какво да правим по въпроса,че и аз хич...ама хич не мога така.. Tired

# 41
  • Мнения: 1 809
Спокойна съм,това е най-важното.Мислих цяла нощ и реших,минавам на вина.Стига той е диктувал условия.Сега вече ще види колко съм силна.Идея си няма!На всички вас огромно благодаря за подкрепата.  bouquet
Само така,давай го спокойно! HugПък за силата,после ще се чудиш къде ти е била до сега Simple SmileТакава сила ще ти дойде,че сега дори и не можеш да предпложиш.Натрий му носа на отворкото,аз ти обещавам че с каквото мога ще помагам и без това и аз съм на такава вълна-битка  с донора #2gunfire

# 42
  • София
  • Мнения: 17 301
Онира, браво, само така!!
Малвина, ами аз мисля на някакъв спорт да тръгна ( и без това се опитвам да отслабвам), ама сега съм в процес на сериозно мислене какво, аджеба, да правя с Иво, докато го спортувам тоя спорт. Или солариум – хем да си излъжа организма, че не е гадна зима, хем да почернея малко, че съм бяла като мляко.

# 43
  • Мнения: X
Ей ся леко се спихнах. Що тъй? Щото правя някви планове, сметки... без кръчмаря. Прегради навсякъде виждам.

# 44
  • Мнения: 2 863
onira,  а тъй, начукай му канчето...   да види откъде изгрява слънцето. Стискам ти плаци Hug

Бърди... ей ся на пролет шЪ сЪ опраиш Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт