дали съпрузите да присъстват.........

  • 7 908
  • 221
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 315
кукла браво, супер  smile3501 Били lidia dimitrova  Peace

И аз съм ЗА ако татито иска да присъства на раждането, НП  newsm10

# 166
  • Мнения: 617
Не, не смятам, че мъжът трябва да присъства на раждането. Може би на раждане със секцио със спинална - да, но да ме вижда как раждам нормално, не благодаря! Мисля, че това е момент, в който жената ще се справи сама и без съпругът да я държи за ръката.
Напълно съм съгласна с теб!  Peace

# 167
  • София
  • Мнения: 53
Категорично да!  Раждането е един невероятен и неповторим миг и двамата искахме да го споделим и изживеем заедно, както всички други красиви моменти от съвместния ни живот. Когато първата ни дъщеричка дойде на бял свят, нямаше вариант съпругът ми да присъства. Усещането от раждането и до сега ми навява хлад и бях невероятно щастлива когато се появи малкото безпомощно човече - сякаш в негово лице открих подкрепа от близко същество.
Съпругът ми беше до мен при второто раждане и думите никога няма да са достатъчни, за да опиша разликата в емоциите. И за двама ни.
Държа да подчертая, че и двете раждания бяха по нормален път, не особено тежки и продължиха като по часовник точно два часа.

П.П. И дума не може да става за някаква промяна в сексуалните ни отношения в следствие на това, че е присъствал на раждането. Но топлината с която си спомняме за това съвместно преживяване е много специфична - нещо свръх нежно и интимно...

# 168
  • София
  • Мнения: 672
той настояваше, аз не му дадох. До последно се опита да ме склони, но аз направо си го изгоних от родилното. Да вземе да припадне, та да се видят в болницата в чудо - мен ли да оправят, детето ли или него  Joy Joy Joy Това беше причината, поради която не му разреших  Joy

# 169
  • Мнения: 4 292
Не исках съпругът ми да е с мен по време на раждането. Той не се и напъна да настоява.  Mr. Green

# 170
  • Мнения: 1 477
Не мисля че, бих му позволила.Въпреки, че раждах секцио и нямаше проблем да влезе.Честно казано него го беше страх повече от мен.Камо ли да присъства...

# 171
  • Мнения: 3 069
Раждах секцио и мъжа ми беше при мен.Не в самата операционна а зад стъклата където се подготвят лекарите и дори снима всичко (без много подробности) един прекрасен филм как вдигат сина му високо и му го показват.
За него това беше невероятно изживяване!
А за това, че ако има някой роднина до теб отношението е различно е напълно вярно!

# 172
  • Мнения: 86
не мисля че мъжа ми би издържал на гледката

# 173
  • Мнения: 208
Не присъства бях му предложила преди това,а той казва ох миличко.После се изказа ,че аз не съм искала.Истината е, че го беше страх.А в пров.болница"татковците "присъстват на раж. ,като го наблюдават на монитор.

# 174
  • София
  • Мнения: 5 721
Мъжа ми искаше много но не и аз Mr. Green

# 175
  • Мнения: 2 660
С нагласата съм, че ще имам едно хубаво раждане. Смятам, че в началото ще ми бъде приятно мъжът ми да ми е компания и да се вълнуваме заедно, след това ще ми е по-леко да знам, че има още една глава, която мисли име защитава от набезите на медицински сестри с окситоцин и т.н.
Иска ми се да бъдем заедно в това от начало до край - от раждането, през къпането, през детските болести и тежки пубертети. Да бъде истински татко, а не татко в почивните дни...

Направихме си го заедно, износваме си го заедно - аз физически, той покрай мен с всички неудобства за един татко (вж темата за пролетията от хормони), заедно ще си го посрещнем на рождения му ден.

Много мислих и накрая  стигнах до този извод. Но и аз съм имала моменти от рода на "това не е за мъже". Може и пак да дойдат  Mr. Green

# 176
  • Мнения: 2 374
въпрос на вкус но аз лично не бих позволила да присъства

# 177
  • Мнения: 46 518
... Не смятам за нормално един мъж да гледа всичко това.Това е мое мнение....

Е, аз не смятам, че е нормално и аз да присъствам, но такъв е животът, децата не са раждат по дърветата, за съжаление.

# 178
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Исках таткото да е с мен, поне докато трае разкритието, естествено го питах какво мисли и той, не исках да стане на всяка цена.
Остана с мен до края, понесе раждането с лекота, аз се чувствах по-уверена и скокойна, усещайки неговото присъствие. Шегуваше се през цялото време, освежаваше ме с вода, правеше ми масаж на кръста, окуражаваше ме при напъните.
Беше страхотно изживяване да посрещнем нашия син заедно.

Ако таткото няма против, нека поне да опита да подкрепи майката, а от там на татък, както дойде.

# 179
  • Мнения: 281
Аз съм против мъжа да присъства.. newsm78 Hug

Общи условия

Активация на акаунт