дали съпрузите да присъстват.........

  • 7 901
  • 221
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 603
Е, аз не смятам, че е нормално и аз да присъствам, но такъв е животът, децата не са раждат по дърветата, за съжаление.

 hahaha hahaha hahaha
Точно.
Щом е присъствал на правенето, предполага се, че ще присъства и на отглеждането и възпитанието, на знам какво му е толкова различно на раждането.

# 181
  • Sf
  • Мнения: 978
Щом е присъствал на правенето, предполага се, че ще присъства и на отглеждането и възпитанието, на знам какво му е толкова различно на раждането.

Чак ми е чудно, че това жена го казва.
Относно бебеправенето - добре е таткото и да участва, а не само да присъства. Както и в отглеждането и във възпитанието.  Wink
   ___

По въпроса.
Нашият татко беше с нас по време на раждането, нищо не му спестиха. Сега е много горд, и казва, че всеки баща трябва да види КАКВО е едно раждане наистина. Така разбираш колко е ценен един човешки живот и колко труд и болка е това за майката.

# 182
  • Мнения: 3 376
Против съм...преди бях на обратното мнение,но след като родих ми се промени.

# 183
  • София
  • Мнения: 44 120
Това трябва да е решение на бащата (дори и да не е съпруг Wink)
И то не решение след сръдни, скандали, манипулации, сълзи  и т.н., а чисто и просто да го питаш - искаш ли? И ако каже не - да го оставиш на мира.
Не са длъжни, не е и нужно да са там, ако няма да се чувстват добре.
Аз така направих - питах го, нещя, приех го и не съжалявам.

# 184
  • София
  • Мнения: 1 603
Чак ми е чудно, че това жена го казва......

Кое ти е чудно? Изв., но не разбрах.

# 185
  • Мнения: 610
Определемно съм ЗА!Най-вече заради факта да видят,че не е лесно да се даде живот. Peace

# 186
  • София
  • Мнения: 1 235
Мъжът ми не искаше да присъства на раждането, но не съм и настоявала. Мисля даже, че по добре стана така, защото мислиш само за бебчо, а не дали таткото ще припадне или дали няма да изнерни обстановката (от притеснение).

# 187
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И аз не съм фен на идеята да присъства  за нормално раждане .  Peace

smile3521 smile3521

# 188
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не според мен. Макар че първото ми беше секцио и второто (ако има такова) трябва да е пак секцио. А пък за нормално още по малко. Бих се притеснила  Embarassed

# 189
  • Мнения: 105
Аз лично много съжалявам, че не раждах там, където таткото можеше да присъства. Мисля, че мъжът ми би издържал на гледката и би бил щастлив да присъства на раждането, но по ред причини не се сетих за това.

# 190
  • Мнения: 50
    Винаги , когато е ставало въпрос да присъства на раждането съпружеското тяло е отказвало категорично. NaughtyАз не съм и настоявала,защото не знаех какво ме  очаква при самото раждане.Не съжалявам,че не е присъствал .Убедена съм,че щях да се глезя много.Не знам защо,но имам такова усещане- а така всичко си мина много добре, изтърпях си всичко-даже гък не казах.
  В нашия град родилното е на първия етаж.И като стоиш до прозореца всичко се чува.Имаше майчета , от който не ми остана ред да извикам, та така бяха подействали на съпруга ми от разстояние,че не ми се иска да му видя физиономията,ако беше вътре.
  Според мен ,нищо че са мъже те много добре осъзнават за какво иде реч.Само го подканете да си представи какво от къде трябва  да излезе , вижте му физиономията и я умножете по сто-
това е вашия съпруг в родилното.Ако смятате ,че ще го изтърпите помолете го да присъства,а ако ви идва в повече -вън.
 Не сметнах за необходимо да му доказвам,
колко много ме боли.Само един идиот не би оценил това ,което е направила жена му в родилното.
 Радвам се за бъдещите майки,че отмениха казармата-те никога няма да чуят думите:"А ти питаш ли ме ,как изкарах 2год. в казармата? Mr. Green

# 191
  • Мнения: 391
Някакси не мога да разбера как някои от вас го приемат за нормално когато мъжът откаже да е при раждането.

Аз си представям той(или сега някое от децата ни) да му предстои такова преживяване - трудно, с болки, незнайно - и аз да не искам да съм до тях да им помогна, да ги гушкам ако имат нужда, да им държа ръката или каквото и да било. А да ги оставя сами с някакви си чужди хора.
Не мога да разбера такава любов и със сигурност щеше да ме заболи ако той не пожела да ми е подкрепа в този момент.

# 192
  • Мнения: 864
Моят мъж винаги е искал,но сме нямали тази финансова възможност.
В такъв момент,поне за мен,няма нищо по-хубаво от човека,който те обича и уважава де е до теб!

# 193
  • София
  • Мнения: 1 235
Някакси не мога да разбера как някои от вас го приемат за нормално когато мъжът откаже да е при раждането....
Не мога да разбера такава любов и със сигурност щеше да ме заболи ако той не пожела да ми е подкрепа в този момент.

Според мен това, че мъжът не иска или не може да присъства на раждането не умаловажава неговите чувства към жената и не го прави по-лош татко от тези тези, които са били в родилната зала.

# 194
  • Мнения: 219
Когато раждах, толкова ме болеше, че ако таткото беше до мен можеше и да го пребия  #2gunfire
Не, не искам да е до мен, в такъв момент смятам, че жената трябва сама да остане с болката. Ако е секцио -  newsm78 там май е съвсем различно, да гледа, няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт