Давате ли флуор?

  • 3 885
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 545
Не давам.Покажи на мъжа си статиите,които са ти дали момичетата.

# 16
  • Мнения: 4 406
не давам.
взема си дозата, като изсмуква пастата от четката за зъби.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 041
Да, давам на бебето. През двете бремнности пиех или на хапчета, или по малко Девин- син етикет( с 5мг/л флуор е). На баткото давах докато започна да си мие редовно зъбите(около 1-1,5 годинки) и съответно си изяждаше пастата. Сега от време навреме купувам Девин-син-около 2 пъти в месеца по 10 л. и не му давам допълнително. Зъболекар съм и съм наясно и с ползата ,и с вредата.

# 18
  • Мнения: 5 401
Не съм и нямам такива намерения и за в бъдеще!  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 618
Не

# 20
  • Мнения: 454
Давах Зимафлуор около седмица и после изчетох доста по въпроса и спрях. Аз като малка съм приемала някакви подобни препарати, но това не ми е помогнало особено.

# 21
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Давам зимафлуор на малката, но от време на време, когато се сетя.
Мисля, че 1 опаковка сега, когато и растат зъбчетата не би и навредила Peace

# 22
  • Мнения: 487
Не, няма и да дам.

# 23
  • Мнения: 1 900
Не давам.Покажи на мъжа си статиите,които са ти дали момичетата.
Със сигурност ще го направя

# 24
  • Мнения: 1 877
Аз давам редовно и на двамата,но предвид това,което се изписа,се замислям дали да не прекратя с флуора. От друга страна Боян досега няма кариес и аз до извесна степен го отдавам на него...Въпреки това мисля да се консултирам с още специалисти (в сряда сме на профилактичен преглед и ще попитам).

# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
Не давам, и няма да давам


И аз така. По препоръка на стоматолог.

# 26
  • София
  • Мнения: 627
Аз не давам. Говорих с моята стоматоложка и тя каза, че ако се дава трябва да се знае колко е флуорирана водата за да не стане предозиране, че от това пожълтявали зъбките. Каза ми по-добре да не давам.

# 27
  • Мнения: 2 652
Замислете се над следното - природата така съвършенно е устроена, че за доброто развитие на всяка система в човешкия организъм има съответния природен да го нарека продукт. И по-точно - всички необходими витамини, микролементи, фибри, минерали и т.н. се съдържат в храната. Например, важният витамин С се съдържа в множество зеленчуци и плодове, в шипката и т.н. и е толкова лесно достъпен, не е необходимо да го търсим. Какво да кажем за флуора (силно отровен газ) - в природата се среща под формата на калциев флуорит, който е минерал и в Европа го има само в няколко находища, едното в България. Струва ли ви се логично, щом е толкова полезен за зъбите, да се среща толкова рядко в природата? Горките хора, отпреди век-два, как ли са живяли без флуор?

# 28
  • Мнения: 491
Мъжът ми е стоматолог.
Не дава да давам ! newsm62
Мисля, че проблема е точно с предозирането.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 397
Не давам и нямам намерение да дам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт