Спането мит остана, вече съм ЯНУАРСКА мама!

  • 13 599
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6
Здравейте момичета Simple Smile.
Честито на всички майчета ,които са родили докато ме нямаше.Аз не съм писала редовно ,но пък ви четях всеки ден .Влизам да се отчета с хубавата си новина.На 17.01.родих момиченце Виктория  -2800 и 48 см.
Сега изчезвам,че ме викат:),но съвсем скоро ще трябва да наваксам с четенето.
Успех на чакащите.

# 256
  • Мнения: 6 274
Анджи , според мен това за коликите важи с пълна сила за всички ! Така , че аз съм ЗА него !!! smile3521
П.С. newsm51 Честито на новата мама да й е жива и здрава малката Виктория !!!

# 257
  • Мнения: 37
Аз още не съм родила, но пък си имам някъкви признаци на скорошно обебване. Тя моята тапа се точи вече почти седмица - бавно, но славно. От снощи съм и постоянни болки, които все още са търпими, но контракциите ми не са повече от обикновенното. Е, чакам си все още спокойна.
Аз лично съм ЗА повиването, но всеки си има свои виждания, не налагам мнение, само ще споделя моя опит. Аз бях много много доволна като повивах Маги, само вечер за "голямото спане". Разбира се не съм я стягала и повивала както едно време. Тук в болницата ми показаха как и аз почнах в къщи сама всяка вечер. Маги беше много спокойна и не се будеше нощем дори като много малко бебе. Така се затопляше добре и тъй като имат инстинкт още от утробата да са по-натясно и това им създава по-голям уют и сигурност, може би... Повивах я до към 2 месеца, докато почна вече много да шава. Като я оставях неповита се стряскаше от собствените си движения и най-вече като размахваше безцелно ръчички.

# 258
  • Мнения: 1 325
Невенска, виждам че съвсем скоро ще си гушкаш слънчицето, пожелавам ти успех и леко раждане Laughing Честно казано на мен много ми харесваше да съм бременна и чак ми липсва сега Simple Smile нищо след година планираме още една бременност, само трябва да питам доки дали е достатъчна година след секцио.

# 259
  • Мнения: 110
Коликите бори вече, януарското човече
Януарско бебе сладко е при мама и при татко

Гласувам с две ръце за коликите!!! newsm10 smile3501

# 260
  • Мнения: 5
Честито на всички обебили се през последните дни!
Моля за малко помощ от варненските мами - може ли да ми кажете от къде мога да си купя сутиен за кърмене по възможност с проба, че не знам дали ще си улуча размера иначе. До сега се справях и без, но от вчера млекоцентралите са на пълна мощност и текат на поразия, а за да си закача подложки трябва да има на къкво. Мерси предварително.
Ако позволите да си дам съвета към мамите с по-малко кърма - не спазвайте графици ами давайте на детето когато е гладно (по-често), така ще стимулирате и производството. Важното е детето да има желание да суче. Момата за разлика от баткото е голяма фурия, в болницата като ми се вкокалявиха гърдите тя ги "излекува", защото цеденето  нещо не потръгна нито на ръка нито с помпа.
Късмет

# 261
  • Мнения: 367
popmarygold и аз съм с млекоцентралите,имам си потничета,късички,безшевни и слагам тях,а отдолу подплънки за гърди на Чико.Много съм доволна.Относно сутиените има на Щъркел,но мисля,че няма да са удобни,защото ще притискат гърдите,но все пак пробвай Hug
Нашата госпожица не оставя без цица.Снощо се будихме цяла нощ и все гърдата търси.Дали не и е малко млякото???Или тя не може да изсуче нужното количество?Вие как преценяте дали се е наял бебчо???Тя милата суче,суче и заспива на гърдата,а после след час-час и половина е отново на линия,и пак млякото търсим ooooh!

# 262
  • Мнения: 110
Ваня,колко време суче малката?
Аз го държа Боби по 20 мин. на гърда,ако заспи,го събуждам,като го "почуквам" с пръст по бузката.Пробвай така,мисля,че във форума има тема,където е разисквано как точно се събужда заспалото бебе.
Успех! Hug

# 263
  • Мнения: 367
Ами и аз я държа по 15-20 мин.на гърда и събуждам така,но резултат никакъв Thinking

# 264
  • Мнения: 110
Провери тогава в първата страничка на темата,там е Блогът на Бу,има страхотна информация и точно отговори на въпросите ти.Дано съм ти била полезна.

# 265
  • Мнения: 1 325
Момичета току що една френска мама ми каза едно лекарство против колики което според нея вършело чудеса Simple Smile , немско е и може да се поръча от един сайт, казва се LEFAX PUMP LIQUID 100ML струва някъде към 13евро
ето и сайта но е на немски

http://www.versandapo.com/

# 266
  • Мнения: 127
Биберон- давам, по-скоро зорлен му го натиква в устата от време на време, защото като всяко кърмено бебе не го харесва. Естествено не стои с биберон през цялото време. И с каката така процедирах, тя започна да го харесва едва след като спрях да я кърмя, после лесно я отучихме. Не мисля, че има нещо лошо в ползването на биберон, стига да е умерено.

Емо много си обича биберона и много се успокоява с него. само на кърма е.

честито на новите мами!

# 267
  • Мнения: 6 274
Еее , момичета да ви се похваля : милото ей сега си дойде до вкъщи (нощна смяна е) и ми донесе така желаните от мен шишета на "Др.Браун" newsm44 newsm44 newsm44. Казвам ви , че направо си скъсах нервите с тия шишета newsm61 , откъде ли не търсих , в "ДаНет" поръчвах (м/у другото не се лъжете да поръчвате от тях - мен ме мотаха 16 дни , и накрая НИЩО!!!) и няма , и няма ... Но най - накрая се сдобих с тях  smile3521. Честно ви казвам така съм се вкопчила в идеята , че ще ни помогнат  smile3508, че сега имам чувството , че коликите направо ще се уплашат и ще потънат вдънземя !!! newsm62

# 268
  • Мнения: 980
Разпис и от мен.
Честито на новите мами и на празнуващите Hug
Днес бяхме на преглед и сме 4 килца  Flutter Качила е 500 грама, но педи не е доволна. Каза, че е малко  Thinking Каза, че трябвало да наддаваме по 200-250 грама на седмица. Еййй, че се стегнах като и каза, че и недохранена изглеждала като я гледала как си смуче бибата. ooooh! Сега седя на дивана и смятам, броя, събирам и изваждам... ми като ни изписаха преди 16 дни беше 3440, сега е 4000, значи за две семици е качила половин кило, т.е. по 250 грама на седмица  Thinking Другата седмица пак сме на контрола .. Не искам да й давам на малката АМ при условие, че гърдите ми преливат и си ходя постоянно мърлява и мокра по тениските  Tired
dimito, за подсичането мажа с крем Бочко, че и Яна се подсече, но не плаче от дупе.

Ако същинскети колики са по-страшни, не знам - ние и сега не спим изобщо- и все търси нещо да яде. Сигурно си мисли ,че като хапне нещо ще и мине.
Жужу, четох, че това им е рефлекс на бебетата, че като ги боли нещо да търсят да хапнат. А и докато цокат, ги отпуска.
То свекито искаше и да я осолява и да я къпе с яйца...да и стягала главата с тензух, че да и било право челото и некви си такива ама аз НЕ Naughty !!!То детето както си е родено така ще си е
Ели, а челото на мъжа ти как е? smile3532 smile3503

# 269
  • Мнения: 202
Здравейте и честито на всички мами, родили, докато ме нямаше  bouquet

Ще ходи ли някоя от вас в консултативния кабинет по кърмене? Ние имахме малко приключения с кърменето и по съвет на една форумка ще посетим д - р Попиванова, та ако имаме компания, ще бъде чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт