Осми месец сме вече , но нека още си седи на топло МАРТенското ни човече!

  • 9 332
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 354
Здравейте мартенски мами! аз отново нахълтвам в темата ви, но днес пак бях на лекар и бебо стабилно прогресира и отговаря на 31-32 седмичен бебок  baby_neutral Мъжко е със сигурност!
Та надниквам по-често при вас, че почти не остана!
Лека вечер, милички   bouquet

# 226
  • София
  • Мнения: 211
Lorisita - за аптечката ти трябва спирт, памук, пудра, физиологичен разтвор, клечки за уши, най- добре с ограничител и ако си решила да даваш чай против колики или капки.
От къде си взе протектор за матрака? Цял ли е или частичен, в смисъл покрива ли ти целият матрак?
Аз съм с шишета на NUK.
Мерси за инфото  Hug
Протектора го взех от магазин Патиланци (този в Младост м/у Деницата и Била)- размерите са му 70 на 100 за 20лв. Имаше и по-малки размери, но не и по-големи. С ластиче за под матрачето е. Иначе имам и непромокаемо чаршафче 60/80 (като desitka* от Джъмбо), което мисля да ползвам за в количката и едно по-дебело, пак непромокаемо като постелка, което ще е за преповиването.

Имам питане към мамите от София -  предвиждате ли още една среща преди финала? Ако да, от другата седмица и аз бих се включила с удоволствие
Аз съм ЗА  Grinning

# 227
  • София
  • Мнения: 595
И аз съм ЗА среща. Сега, когато вече не ходя на работа, с радост ще се отзова по всяко време. А и за мен ще бъде много вълнуващо (и притеснително), защото ще ми е първа среща с вас.

Лори, като е с ластик, как ще го сложиш под матрака, като протекторът е по-малък от него? Разтяга ли се подобно на трикотажните чаршафи с ластик за спалня? Че нали най-малките матраци са 60/120см. а по големите са вече 70/140...

# 228
  • София
  • Мнения: 3 123


Аз също купих днес един протектор за матрак от Джъмбо. Всъщност представлява един непромокаем чаршаф с хавлиено покритие от горе и непромокаемо от долу, който не обхваща целия матрак, а само част от него (моят е с размер 80/60см).

моето е същото нещо,но 120/60 - обхваща целият матрак и е с ластици отдолу,за да не се мърда.Точно като тези за спалня е.

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 19:30 от angels_zg

# 229
  • София
  • Мнения: 211
Лори, като е с ластик, как ще го сложиш под матрака, като протекторът е по-малък от него? Разтяга ли се подобно на трикотажните чаршафи с ластик за спалня? Че нали най-малките матраци са 60/120см. а по големите са вече 70/140...
То е с такъв ластик дето матрачето може да се пъхне в него....оххх как да го обясна  newsm78 Самият ластик се разтяга и стига края на матрака та мога да го сложа под него. Латика е като канапче, а не е като чаршафите за спалня.Ох дано ме разбра  Blush

# 230
  • Мнения: 3 034
Здравейте, бързаме да се похвалим, че си взехме разрешителното за летене и сме напълно готови за неделя. Прегледът ни беше от обичайните за тук - с метърчето през корема, кръвното на мама и стига толкоз. Имаше и голяма смешка - нали при летене гледат да не са се подули глезените и ръцете, та акушерката пита как са ми краката и преди да й отговоря го прави сама - "А, щом си си обула ботушите, значи всичко е наред!", и се подписа. Как да не им се радваш на тези и да не искаш да избягаш по-далече. Все едно, това ми беше последната среща с тукашното здравеопазване, сега се подготвям психически за тази с българското:)

моите наблюдения са, че навсякъде на запад е така - ако няма очевидни проблеми и бременността върви нормално, изследванията са сведени до минимум. тук също е така и прегледите са съвсем като твоя  Peace даже пулсът на бебето не мерят всеки месец, до 5-тия го мереха, но сега невинаги. в последните 2 седмици ще мерят по-често, но няма ултразвуци и такива неща, освен ако няма съмнения за проблем ...  newsm78

# 231
  • София
  • Мнения: 3 123
за мен това е много тъо,защото как ще видят проблем,като не те гледат редовно. Crazy
 Аз понеже съм с проблем-ме гледат на 2 седмици с ехограф и доплер,а от другата седмица-всяка седмица + запис на тоновете.Добре че дойдох по-късно в Белгия,защото ако така ме претупваха в началото,щях да се побъркам.

# 232
Здравейте мартенски майчета  Flutter
Като четох в темата разбрах, че много от вас също ги боли таза и бедрата като мен. Аз приемам това с известна доза радост  #Puppy dog тъй като докторката ми каза в началото, че съм била с тесен таз и дано сега да ми се разшири достатъчно, че да си родя бебока по естествен път  preggo
Аз още не съм пазарувала нищичко, освен креватче, а като гледам повечето са почти готови. Отличнички! Е остава ми оооще малко да се тътря на работа и после и аз ще се развихря  smile3508

# 233
  • Лондон
  • Мнения: 449
До angels zq - тъпо е много меко казано, аз от началото се оценявам сама - как съм аз, как се движи бебето, питат ме мен, вместо аз тях. Нямах една среща с лекар до онзи ден, когато си платих за допълнителен скенер в частна клиника. Много познати казват, че може да не видиш лекар и на раждането (ако нямаш проблеми). Аз това тук го наричам естествен подбор, просто е толкова населено и претоварено, че ти остава само да се молиш да нямаш нужда от услугите им. Аз съм от тези с голям късмет досега, но за раждането се прибирам, не мога да рискувам повече.
Всъщност горното ме направи да съм настроена изключително положително настроена, казвам си, щом дотук всичко беше наред, нямам начин да не е така и занапред:)

# 234
  • София
  • Мнения: 595
Момичета, искам да ви питам нещо...Търся си памучно одеало. До сега само на поларени попадам. Гледала съм В Хиполенд, в Джъмбо, в Пигис Хаус, в Бебелан...Само в Джъмбо имаше едно памучно, но пук беше с ресни, а не трябвало... Вие да сте срещалииз магазините?

# 235
  • Мнения: 575
desitka*, истинският памук е доста капризен и бързо се спира, затова правят някакви примеси. Виж тук има с по 85 % памук http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=26
Тези испанските не знам от каква материя са, пише че са антиалергични.

П.С. Сега видях това http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4041 , 100% памук пише
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3988

# 236
  • София
  • Мнения: 595
Мерси, ането. Вие колко одеала мислите да купувате? Аз за сега имам едно поларено (за креватчето) и едно одеало/порт бебе за количката.  Май ще трябва поне по още едно да имам за смяна, а после да мисля и за още, но вече по-тънички-пролетни, летни... Абе май си нямам представа колко и какво трябва да пазарувам  Rolling Eyes  А олекотена завивка(юрганче) ще взимате ли или ще завивате с одеало в чаршаф?

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 23:04 от desitka*

# 237
  • Мнения: 318
Desitka, ние си взехме 100 % памук одеалце от Премаман, много е мекичко и приятно, мъжа ми постоянно се търка в него като бебе  hahaha
 Мами, айде скоро срещичка - като дойдат и новите мами от чужбина и се освободят най-работните Simple Smile  Hug Този път ще сме мнооого, вече всички (почти) ще са свободни  Peace

# 238
  • Мнения: 1 710
Аз пък съм против срещата! Няма да се срещаме всяка седмица, я.

Майтапя се, разбира се. Готова съм за среща по всяко време. Само не трябва да се бавим, защото си мисля, че минат ли първите дни на февруари, вече си има реален шанс да почнем да раждаме. Дано устискаме до края и да нямаме подранили бебета. Толкова се радвам, че в мартенския отбор няма нетърпеливи бебоци. Надявам се всички да се запознаем с малките съкровища след 37-ма г.с.

# 239
  • Мнения: 48
Защо тази вечер активността е толкова слаба  newsm78
Искам да питам нещо - днес ми казаха, че при епидурална упойка не можело да ставаш 24 часа и ходиш до тоалетната с катетър, това вярно ли е?  #Crazy Аз за първи път чувам за такова нещо  Thinking
За костните болки - вече съм като инвалид - направо не мога да ходя, лявата става така ме боли, че на моменти имам желание да викам  smile3511 Направо не знам как да се справя с тази болка - не минава нито като седя, нито като лежа, нито като ходя,  просто няма спасение  Shocked
Divna, получих плата, супер е сладурски, много благодаря  newsm51   love001

Хайде лека нощ, ние ще се опитаме да поспим  Praynig, дано да се получи, че вече съм като сомнамбул  smile3507
Мали, в тоя пост само се оплаквам  Embarassed За което се извинявам   bouquet

ПП Тъкмо писах, че няма никой и вие се разписахте дори преди мене Grinning

Общи условия

Активация на акаунт