Обяснете, какво означава кризата по борсите за нас?

  • 2 102
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 756
Още един лаик на хоризонта-аз- ама на няколко пъти се спомена спадането на цените на жилищата.
Това до какви промени ще доведе в кредитите? Говоря за кредити за недвижимо имущество?
И дали тази вълна ще "залее" и България?
Сори , ако са ми много тъпи въпросите, това е една от сферите, в които нищичко не разбирам. Embarassed

Хипотетично: ако фирмата в която работиш изтегли бизнеса от БГ или фалира, защото акциите и на борсата са се сринали - оставаш без работа.
Обаче това се случва на няколко фирми, безработицата се качва (хипотетично), няма много предложения за работа или ако има те са за малки заплати - иначе фирмите няма как да изплуват.
Как ще покриваш евентуален кредит - няма как, банката прибира жилището или го продаваш за някаква цена само и само да средства за храна и преживяване докато се стабилизират нещата.

Това е твърде опростено обяснение, на неща които може изобщо да не се случат.

# 31
  • Мнения: 5 370
Още един лаик на хоризонта-аз- ама на няколко пъти се спомена спадането на цените на жилищата.
Това до какви промени ще доведе в кредитите? Говоря за кредити за недвижимо имущество?
И дали тази вълна ще "залее" и България?
Сори , ако са ми много тъпи въпросите, това е една от сферите, в които нищичко не разбирам. Embarassed

Хипотетично: ако фирмата в която работиш изтегли бизнеса от БГ или фалира, защото акциите и на борсата са се сринали - оставаш без работа.


Shocked Shocked
Ау, дано това си остане хипотетично!!!!!! ooooh!

# 32
  • Мнения: 161
Световното падане на индекса приключи за руския пазар - там локално за държавата започна изкачване... Гледах новините Simple Smile

# 33
Рокси донякъде е права. Ама само донякъде.
Защото кризата почна в Щатите. Статията хич и не я прочетох. От инсинуации няма нужда.
Кризата е банкова - заради лоши кредити, заради кофти инвестиции и жилищни кредити.
Нещата са много дълбоки, но опираме пак до политика.
Спокойствие ще настъпи като се знаят окончателните кандидати за президентските избори в Щатите на демократите и републиканците. Дотогава всеки ще тръпне, защото няма да се знае накъде ще задуха вятъра след изборите през ноември.
Доколко ще се отрази това на България, идея си нямам, зависи каква политика ще води правителството и чии подметки ще лиже.

И какво ще стане ако спечелят Републиканците, което всички знаем, че няма как да стане....какво ще стане ми кажи ти само

# 34


Зависи от монетарната политика на българската банка

Кои са инструментите за монетарна политика на една централна банка и кои от тях е запазила БНБ при фиксиран курс и валутен борд, а? Кое от кого зависи?

Да, защото сегашната криза започна като рязък спад в кредитирането.

Няма криза. Има повишено ниво на риск, което води до преоценяване на активи, кредити и т.н. Криза има само в главите на тъпаците.

Но прочети все пак умните хора в Капитал, не мен; те това работят, така да се каже.

Точно в Капитал ще са умните хора - умни финансисти у български вестник за по 1500 лева ще работят. Не мисля.

# 35
  • София
  • Мнения: 38 498
Така ... освен Капитал, може и да прочетете "Търговска Къща" на Джеймс Клавел. Там си е казано как става тая работа с кризата в банките и политиката.
И по-пресен пример - "Дневникът на един медиен терорист" от оня руснака.

Не се връзвайте на американските политически глупости.

За съжаление няма да ни огрее и 3% лихва при ипотечните кредити. Mr. Green
Ох, поне да паднат цените на имотите. Ама едва ли.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 839

Бенчмарк-2
Ти Би Ай Хармония
Ти Би Ай Динамик
Капман Макс
Капман Капитал

не знам от какво значение е. всичките се сринаха ужасяващо много. Rolling Eyes
А! никакво значение, нали написах , че е чисто любопитство Simple Smile Някак излиза, че в България май-май не е много "модерно" да се инвестира във фондове. А лично за мене, аз таман се бях ориентирала към Капман, и бях решила да мине януари от новата 2008г Simple Smile... явно добре съм направила  newsm78
[/quote]

Аз също съм се ориентирала точно към Капман, вероятно другия месец ще направя нещо по въпроса, като имам достатъчно време. И Юг Маркет също може би.

# 37
  • Мнения: 161
аз пък се огледала и към ЕЛАНА, по-малки рибки са от Капман, но се справят Simple Smile, по друг начин им се отразяват "кризите"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт