моля помощ ,бебето спада по тегло

  • 4 633
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 553
Много благодаря на всички за подкрепата !Направо сте страхотни!
Бебка е по-спокойна  вечер,откакто започнах да я дохранвам с АМ.Не плаче така неудържимо,когато е гладна.
Купихме  кантар, при нас показва около 200 гр. повече.Ясно е ,че е спаднала по тегло,но според мен е невъзможно да е качила за ден и половина 200 гр.

И така и така сте купили кантар-можеш да мериш каката на воля.
Пробвай 2-3 дни - преди и след кърмене вадиш второто от първото и сучираш от всички хранения общо кърмата за 24 часа.
Записвай и колко си е дояждала за същите 24часа и сумирай.
Така ще се ориентираш колко кърма "не й достига". Много е вероятно ти да си си имала достатъчно кърма но детенце да се е уморявало бързо и не е сукало ефективно.
Нашия батко правеше така и го местех по няколко пъти  гърдите на едно сукане, за да му е по-лесно- дръпва с малко усилия млякото което е слязло зад зърното- прехвърлям на другата гърда- и там е слязло от сукането на другата гърда и така... Казах си че по-добре само предно мляко в началото отколкото недостатъчно мляко. Той като свършеше лесното мляко и почваше да се отнася и да дърпа по- нарядко - тогава го обръщах.
Куту му заякна устичката и като си дърпа мляко, почна да не пусказърното и така постепенно се наместиха нещата.
Между другото на същия принцин е и най.нетрудоемкото цедене- 2-5-10мл от едната гърда-  толкова колкото изцеждаш докато видиш че струйката отслабва, тогава - местиш на другата, докато да изцедиш  пак толкова и така ги редуваш, като правиш маалко по-дълги паузи за задното мляко... аз него изобщо не успявам да го изцедя  Rolling Eyes
Можеш да отидеш в аптека за медицински материали- където продават сонди системи и т.н. и да видиш дали няма нещо меко, гумено което да може да се приспособи, да не се мъчите с тези твърди спринцовки.

# 16
  • Мнения: 212
Здравейте момичета!
Вече имаме добри новини.В събота бяхме в Консултативния Кабинет по Кърмене към МД.
Оказа се ,че наистина кърмата ми е  малко, но хубавото е,че малкото съкровище вече тежи 3040.
По препоръка на неонатолжката минахме на дохранване с АМ за недоносени бебета.Разбира се,не се отказваме от кърменето по вече установената схема.Цедя се след всяко кърмене,дохранвам с биберон с малка дупка.И понеже всеки милиграм кърма е ценен за нас- купих колектори за кърма.Оказа се, че се събира едно прилично количество от гърдата, от която бебето не суче (после ги сменям),а и между кърменията има "течове" понякога.Е, не е много, но пък е истинско и витаминозно.
Много благодаря на hedra и другото момиче за полезното инфо и съвети. Вече се кърмим голички и удоволствието и за двете ни е огромно, а се отразява добре и на лактацията.
vmitkovaПо колко чаши на ден се пие чая на Хипп?Пише на него по две, но на мен ми се вижда недостатъчно.Дали има противопоказания да се пие по-голямо  количество дневно?Ще пробвам и нощното цедене, само малко да се наспя и вляза в релси.
oceanidИдеята за меренето и изчисляването на кърмата е супер!
Стискайте палци във вторник да шашнем JP-то с резултати!Много ми се иска да и подчертая,че продължавам да кърмя и нямам намерение да се отказвам.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз редувах българския лактогонен чай и този на Хип...Няма проблем да пиеше бългаския и наведнъж, аз така правех когато не ми стигаше кърмата вечер/имахме стачка+криза в 3я месец/резултата беше винаги пълни гърди и лека хиперкатация дори....така че...не е страшно, ако не го пиеш 3 4 пъти през деня както пише, а дори и наведнъж, определо има голям ефект и дооста оправя количеството кърма...пиех го към 17 ч и в 20,30 имах доооста кърма, та дори и цедях за да стимулира и да имам за другия ден за всеки случай....

# 18
  • Мнения: 212
Здравейте отново!
Искам да се похваля с добрите постижения на бебка.Малкото слънчице наддава чудесно :в сряда  кантара на JP-то показваше 3500(т.е.:700 грама е наддала за 9 дни),а в събота - на кантара на неонатаноложката беше 3650 (600гр.за една седмица)!
Кърмата ми се увеличи, благодарение на вашите съвети .Е,все още не е някакво велико количество, но колкото и да е-важното е,че я има и мога да зареждам малката с всички полезни ензими и витамини в нея.Тя суче около 30 мин.и после си изяжда всичките 90 гр. АМ.Все още е така лакома, само напоследък мрънка малко като суче-сърди се,че не яде само с биберон,но това е "бял кахър",а и разбрах,че на НУК имало някакви биберони с мнооого мъничка дупка и сега ще пърсим да вземем от тях.
Още веднаж: благодаря ви за подкрепата и адекватните съвети!

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много се радвам, че малкото слънце наддава така прекрасно - скоро няма да можеш да й насмогнеш на дрешки Mr. Green
Искаш ли и малко инфо за храненето с шише на кърмени бебета и подходящите биберони за тях, така че да може да се запазят рефлексите за сучене и бебето да не отказва гърдата?
Можеш да погледнеш тук:
http://www.kellymom.com/bf/pumping/bottle-feeding.html - хранене с шише на кърменото бебе
http://www.lowmilksupply.org/nipples.shtml - подходящите биберони, има и снимка. По данни на една мама, когато наскоро стана въпрос за такива неща, на нашия пазар се намират шишета и биберони на Pigeon, които са с тази форма и са подходящи (на страницата има и други интересни материали, които могат да са ти от полза - макар че още е в процес на разработка, тя е създадена от две много известни консултантки по кърмене, едната от които е признат експерт по ПКЯ, така че всяка инфо е напълно достоверна).

# 20
  • Мнения: 43
....ето и сайта на пиджин,в него се виждат много добре тези биберони:www.pigeon-bg.net и аз разбрах от моя приятелка за тази марка-тя използва такива биби,наистина са разтегливи и меки(ние вече сме голями за такива биби  Crazy),но пък използвам сапун-не люти! Flutter

# 21
  • Мнения: 629
Браво на теб! Естествено, че ще се справиш - виж колко си упорита и борбена   Party
Аз редувах чая на Хипп с българския. На ден пиех по 2 или 3 чаши на Хипп. И след 3-4 дни го сменях с българския. За кратки интервали спирах всякакви чайове и пиех бирена мая. Гледах да въртя различните неща за да не се натрупват в организма ми евентуално някакви вещества от тях. На всеки 10-тина дни правех по ден-два почивка (без да взимам нищо стимулиращо). Но пък повече от 9 месеца си се цедях здраво и додавах изцеденото или го слагах в пюрета и каши като порасна.
Щом се постабилизирате на тегло можеш да започнеш да намаляваш полека добавката за да стимулираш детенце да огладнява по-често и съответно да суче по-често от теб. Така имаш реални шансове бързо да се освободиш от хамалогията на цеденето. Стискам много палци за успех.

# 22
  • Мнения: 212
hedra ,ПипчоМного благодаря за линковете!Купихме такъв биберон на pigeon, а също и шише с регулатор.Много добре ги приема бебка.Иначе преди това един цял ден се "тренирахме" в пиене с магическа чаша.С нея също засука добре,но се уморяваше , а шишето с регулатор и помага да не се отказва и да не заспива, докато се храни.
hedra, благодаря за цялата информация, с която ми помогна.Ще продължавам да се боря.
Бебка наддава добре - още 600 гр. за последната седмица и вече не плаче като суче от мен.Е, коликите продължават,но те не са толкова страшни

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Страхотно се справяте - много се радвам, че така добре вървят нещата Hug
Точно днес си говорихме за вас, защото пак имаше ден на отворените врати Heart Eyes Супер е, че тези биби са свършили работа и че мъничката не се предава и не се отказва да суче - двете сте чудесен тандем упорити момичета Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 43
emakara,страхотна новина,вярвам че ще успееш да я кърмиш малката,след като сега си по-спокойна(а това е от значение за кърменето)възхищавам ти се на волята,която имаш,успех  bouquet

# 25
  • Мнения: 136
emakara Поздравления за борбената мама!!!!! Всичко доста ми напомня за нашето начало на кърменето.  И към нас педито бе категорично- "само АМ". Давахме АМ точно като теб- в начлото по 90мл. след кърмене и постепенно ги намалявах увеличавайки си кърмата. За да си засиля лактацията, пиех чайчета, ядях ядки, бирена мая, боза, течности, цедях се на всеки час.  От тогава спим заедно- татко, мама и бебе. И все още се кърмим!!!

Общи условия

Активация на акаунт