За нощното събуждане и кърмене

  • 1 134
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Пламен го кърмих денонощно. Grinning
 За повече информация прегледай кърмаческия.

# 16
  • София
  • Мнения: 461
И аз ще следя темата,че имаме същите проблеми.
Пробвах да дам водичка,но детето си иска да суче.Ще се кърмим, докато сама реши да спре нощното хранене.
И аз, за захранването много се чудя,с какво да почна.Дали плодово или зеленчуково пюренце?Сок още не съм давала,и още няма да давам.

# 17
  • Мнения: 545
Кърми си спокойно детенцето.Според мен захранването със сок не е най-удачното.
Колкото до това,че на детето не му стига кърмата,това са пълни глупости.Лора е захранена на шест навършени месеца,тогава хемоглобинът й беше 135.Аз също си мислех,че вечер се буди от глад на първия час от заспиването си,миналата вечер й дадох да суче колкото си иска,после оризова каша и пак се събуди 40мин,след като беше заспала.Имай предвид,че бебетата се успокояват на гърдата,така че не е глад единствената причина да искат да сучат.
Поразрови се в кърмаческия.

# 18
  • Мнения: 2 242
Крум вече е почти на 6м
Кърмим се на повикване – с първото бебе направих тази глупост да слушам дивотии за режими и водички и тям подобни и за малко да спрем да се кърмим. Та сега си знам- бебето ще си покаже кога, как и колко. Природата си знае работата.
Вярно че умирам за сън- той продължава да се буди по 2 пъти на нощ, но знам че когато му дойде времето сам ще си се откаже.

Ще захраня на 6м, ако е готов – из форума има много за признаците дали едно бебе е готово за захранване. Много съм против готови схеми и захранване на конвейр.
Зори е захранена на 5.5м и имаше перфектни изследвания на 6м и на 1г. Захранвала съм след като изчетох тонове теми из форума и си направих моя схема.

Сега ще почна с кафяв ориз, тиква, картоф. Сокове ще дам след месец.

# 19
  • Мнения: 357
от скоро почна да се буди нощем и му давам кърма, щом иска - той си усеща най-добре  Simple Smile а и е полезно за стомахчето да хапва по малко на често все пак  Peace

# 20
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ние сме почти на 6 месеца..и още се кърмим - по 2,3,4 пъти на нощ... Peace

# 21
  • Мнения: 1 775
кърмя през нощта, но не ставам и не се будим  Wink

# 22
  • Мнения: 1 674
Ние сме на почти 7 мес. и още се кърмим през нощта,а иначе захраних на 5.5 мес.

# 23
  • Мнения: 1 146
никога не съм се притеснявала да кърмя нощем. дъщеря ми сука 9 месеца, до последно се будеше около 4-5 пъти през нощта, за да яде.
кърми спокойно, не се притеснявай и не го лишавай. прочети повече за захранването и соковете, теми има доста.

# 24
  • на пистата
  • Мнения: 5 845
моят син се буди през час ,цокне малко и заспи,захраних с челенчуково пюре.последните 2 месеца е наддал само 300г за двата месеца,но аз не се притеснявам,нали е здрав и док и тя не се притеснява нали се кърмим Laughing  а и тя чете тук Laughing и е в час.

# 25
  • Мнения: 64
И аз все още кърмя нощем. Детето само ще се откаже. Според мен най-добре е първо да захраниш с пюре /зеленчуково или плодово/, сокчетата много дразнят стомаха. Тях можеш да оставиш за накрая.

# 26
  • Мнения: 2 000
Моите си сучеха през нощта повече от година.
Щом иска и имаш желание, давай му. А захраних с картофено пюре. Сокчета не съм давала.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 129
Ставах да - до като го отбих на година и 2 месеца...после съвсем егоистично казах, че аз по 100 пъти на нощ не мога АМ да правяи така първо правех само в 4 и после 8, после в 6 и 8, после само в 8 и накрая го махнах, това в интервал от около 2 месеца +-....и от тогава не е търсил да яде...само сега чат.пат да пиине вода ако много ишзсъхне въздуха...

В симсъл, по едно време нуждата май се превръща в навик....

# 28
  • София
  • Мнения: 1 056

Моят син все още суче по 2-3 пъти нощем.
Моята педиатърка още на втория месец ме караше да му давам вода вместо кърма нощем. Само че никой не може да ме накара да вървя срещу природата и желанието на детето си, както и срещу собствените си инстинкти.

Твоят инстинкт какво ти говори - вслушай се в него! И в детето си!


Кърмата е 80-90% вода, но обогатена с всичко най-полезно за бебето ти(витамини, минерални соли, антитела и т.н). Специално изработена от организма ти точно от каквото се нуждае бебето ти! Защо да го лишаваш от това богатство и да го заменяш с вода?

На мен пък ми се иска да суче по-често нощем, защото денем е на ясла, та да наваксва... Wink Laughing Party
Преди яслата(тръгна през октомври) си сучеше на поискване денонощно, никога не ми е тежало нощното, защото спи при нас на спалнята и се "самообслужва", много е лесно и приятно, и двамата само се размърдваме и пак си заспиваме...

Нужда или навик е при нас? Според мен нито едно от двете, това си е естествения ход на нещата...

Общи условия

Активация на акаунт