Тайната на дългата и здрава коса-26

  • 40 231
  • 513
  •   1
Отговори
# 465
  • Габрово
  • Мнения: 403
Не успях да прочета цялата тема, може и някъде някой да е питал, но да си кажа и аз мъката - снощи си направих маската за първи път. Оригиналът, но без газ (забравих да си купя). Стоях около 2ч. и нещо и започнах да мия - е, няма отмиване това чудо!!!!  #Crazy Някой да е имал подобен прблем? И как го е решил? Thinking Аз измих три пъти с шампоан (който изобщо не се разпени  Twisted Evil) после реших, че вече трябва да се е измила, изсуших я и се гръмнах!!! Беше кошмарно мазна! Айде после пак под душа, пак шампоан, и.... в корените си остана все така мазна  Cry Защо така?

# 466
  • Мнения: 437
Това с измиването си е проблем.. не знам вие със шампоаните как действате, но аз съм решила проблема отдавна, а и съм го споделяла.
Един яйчен жълтък, разбит с малко водичка... използвам го като шампоан - измива от раз всички мазнотии.
После ако ми е кеф - слагам и малко шампоанче, колкото да не мириша на омлет Simple Smile После балсам.. и за 10 минути приключвам с цялото измиване Wink

# 467
  • Мнения: 1 365
Току що бях на фризьор. Честно казано доста ме подстрига, но и двете решихме, че тези сухи краища с друго няма да се оправят... Тя дори едва едва прекарваше гребена през нея... Ще се снимам довечера и ще пусна снимка, за да имам база за сравнение след време. Категорично реших, че повече няма да се боядисвам. Сетих се от какво стана така косата - боядисах се с една боя, за която знам, че не ми понася. И пак въпреки всичко я сложих, понякога много ме е яд на себе си. ooooh!

# 468
  • Мнения: 965
С маска съм, както ви споменах вчера и след около половин час влизам в банята  Party


luiza7597,първо, поздравления за старанието, че си прочела всичките 26 теми  Hug Даваш страхотен пример! Гледайки съставките ти, не откривам нещо смущаващо поне на пръв поглед. Не виждам никакви масла в твоята маска, за сметка на цяла суп.л мас... можеш да намалиш мъничко маста и да видиш като за начало няма ли да е по-добре?!  Peace А и ракията ми се струва малко мъничко - 1 ч.л май е по-добре Flutter
Иначе, за обем на мен много добре ми се отразява бялата хума - но е различно при всеки. Ще пробваш и ще разбереш   bouquet


3te...ki,аз имах такъв проблем след първата маска - не успях да я отмия изобщо и се наложи да влизам втори път вбесена в банята. Оказа се, че просто шампоанът ми е не е бил достатъчно качествен. Купих си Керанове с розов кварц и косата скърцаше от чистота, отмива всичко!   bouquet

# 469
  • Мнения: 1 933
аз снощи сгъстих маската със заквасена сметана-незнам дали от нея или защото вече косата ми се подхрани(четвърти път правя маската),но се получи страхотен обем и косата ми е изпълнена с живот Peace

# 470
  • Мнения: 965
Живанка, чудесно. Знаеш ли, че точно докато си правех маската днес се сетих за сметана... твоята на Данон ли е - тези малките кутийки, мисля че от 200 гр.? А иначе вероятно експериментът ти е бил сполучлив, защото косата не може да се подхрани само след 4 пъти маска  Flutter с повече постоянство и търпение обаче, нещата ще станат почти толкова хубави, колкото при Зизи  Wink
Ще кажеш как стоят нещата с обема и вида на косата ти на втория ден  Peace

# 471
  • Мнения: 1 365
Довечера и аз ще се маскирам и аз и ще сложа и аспирин /специално си купих от аптеката/, за да може по-бързо да ми порасне косичката. Сега като си вързах опашка и ми се плаче – ми то без коса съм останала направо.  Cry Та довечера това ще ми е първата работа...

# 472
  • Мнения: 2 631
... Сега като си вързах опашка и ми се плаче – ми то без коса съм останала направо.  Cry Та довечера това ще ми е първата работа...

Аз откакто почнах с тривитаминола и маските спрях да се връзвам на конска, защото косата напоследък доста слабичка ми е станала  Tired И така само още повече я изтезавам...
Смятам да се вържа чаааак към края на април, може би!  Peace

# 473
  • Мнения: 1 179
luiza7597 споед мен наистина може да пробваш да смениш маста с масло от жожоба примерно (пише, че е за обем), но при мен също е така, особено ако реша да я изправя. Накрая едвам я изтърпявам. Затова и в повечето случаи или се къдря или я оставям да съхне без сешоар и само намачквам с нещо.

3te...ki и на теб ща кажа същото - смени маста с някакво масло, защото тя действително се отмива трудно  Peace.

# 474
Anelia85 и Aera благодаря ви за съвета,знаех си че ще се купуват някои от маслата и сега май наистина им дойде времето,също така и бялата глина(каолин).Косата ми е изтощена от две години вследствие заболяване,преди си имаше обем и чупки,не е от най-гъстите,но си имах,сега е права и залепнала за скалпа,хвърчаща отвратителна!Не искам нищо друго освен да си възвърне предишната структура косъма та и затова започнах.Знам,че е прекалено рано да видя резултат и не бързам.Ще докладвам след поредната маска с хума и някои от маслата.Поздрави на всички    bouquet

# 475
  • Мнения: 965
Наистина качественият шампоан отмива дори и най-големите мазнотии тогава, когато и техните количества са умерени, разбира се  Peace  И пак ще препоръчам Керановето за перфектно измиващ косата шампоан, както и Клоран - вече два пъти изпробван  Flutter


Трябва да ви кажа, момичета, че откакто правя тази маска с Тривитаминола, наистина не само усещам, но и забелязвам, че косата ми пак расте. Години наред беше все на едно ниво и това ме побъркваше. Или поне растеше, но достигаше все до едно ниво. Сега и нова косичка имам вече към 2 см. и малко, и я усещам леко по-дългичка...  Party Собствените резултати са най-страхотният стимул за това човек да бъде постоянен в грижите си и търпелив за резултатите!


Резултатът след днешната маска отново е задоволителен, а съставките - отново са същите като от последните 4-5 пъти: тривитаминол, бадемово, от гроздови семки, кокосово, рициново масло, малко глицерин, мед, ябълков оцет, ракия и хума.   bouquet



luiza7597, сега видях, че си писала и редактирам - искам да ти кажа, че и аз преди имах далеч по-хубава коса. Сега също е хубава, но не толкова и със сигурност само първите два дена  Mr. Green Бях спряла да вярвам, че косата ми може да порастне повече от това, което е, но тази маска опроверга това  Peace Наистина повярвах и затова сега съм доволна от онова, което виждам. Имай търпение и нещата ще се оправят. Лично аз правя маската два пъти седмично от 29 окт. досега и виждам първите си резултати   bouquet

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 21:08 от Anelia85

# 476
  • Мнения: 1 165
Anelia85 не се ли страхуваш от обратния ефект на маската? Аз преди време Ви споделих как се подредих-започнах два пъти седмично да си правя маска с хума, ракия, жълтък, зехтин или маслото на Икарови кисело мляко. В резултат на това за един месец си скапах косата- започна да се омазнява много бързо и след измиване стоеше сплескана Mr. Green Сега съм спряла за малко, но смятам да подхващам маската с тривитаминола. Дано ми помогне Praynig

# 477
  • Мнения: 1 365
Такаааа, да се отчета и аз от снощи - доволна съм от резултата и косата ми е доста жизнена. Сложих тривитаминол, рициново масло, глицерин, бира, кисело мляко, лимонов сок.
Това е от преди да се подстрижа:
http://images23.snimka.bg/004947893-thumb.jpg

Това е след маската снощи и след подстригването:
http://images23.snimka.bg/005097359-thumb.jpg

П.П. Нямам представа как да направя снимките да се виждат в по-голям размер.
Не си личи разлика, но като знам колко мтного ми махна фризьорката от косата направо ми се плаче...

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 11:21 от dessy_g

# 478
  • Мнения: 151
...не е истина какво правят три капки газ

The_light_2008, не тези три капки газ според мен правят чудеса  Thinking Сложила си и други изсушаващи съставки - жълтък, ракия, мед. Но те бях посъветвала да не слагаш първия път накуп толкова съставки, защото няма как да прецениш коя как ти се отразява  Naughty От опит го казвам! Следващият път пробвай с по-малко, можеш да сложиш малко повече от три капки от 2-3 масла, няма да навреди. И внимателно с ракията.  Peace
Ами може и да си права,ама ако сложа малко съставки то тогава как ще я нанеса тази маска по цялата коса?А и ако намаля исушаващите няма ли да стане много мазна косата,аз без туй я измих трудно три пъти я мих???

# 479
  • Мнения: 2 631
А и ако намаля исушаващите няма ли да стане много мазна косата,аз без туй я измих трудно три пъти я мих???

Купи си свестен шампоан!
Досега винаги съм отмивала със завидна лекота маските си с тривитаминол и без.
В началото се миех с Дав, тъмносиния с неутрално pH, после си купих Клоран с манго. Проблеми - никакви.
Вероятно е от шампоана ти.

Общи условия

Активация на акаунт