Тайната на дългата и здрава коса-26

  • 40 203
  • 513
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 365
И аз досега не съм имала проблеми с измиването, даже последният път си отмих маската с едно насапунисване. В момента ползвам ш-н на Лореал розов, а иначе имам и ш-н на Систем за всякакъв тип коса. С него измивам два пъти за всеки случай. А иначе в маската слагам все повече мазни съставки и косата не ми се омазнява по-бързо от нормално... на втори-трети ден...

# 481
  • Мнения: 965
Аталанта, ами да ти кажа честно, аз не ползвам Тривитаминола според оригиналната маска, тоест по 2 суп.л, а започнах първо с 1 ч.л впоследстие увеличавах по-малко и така от няколко пъти съм вече на 2 ч.л. Което ще рече, че за това време другите момичета, които са слагали по 1 суп. примерно, са използвали вече цялото шишенце. При мен нещата се протакаха заради тази смяна на количествата, но съвсем скоро ще почивам и аз  Peace

dessy_g, поздрави   bouquet

The_light_2008 , можеш да увеличиш по-малко всички съставки, може би без ракията и готово. И шампоанът - задължително по-качествен и няма да имаш проблеми с измиването.  Peace

# 482
  • Мнения: 422
Хехе много съм радостна косата ми е пораснала със 1-2 см Partyсупер и освен че ползвам редовно маската слагам всеки ден хин.вода в корените!!Днес ми е ден за маска..ще видя с какво ще се наклепоцам пак!! Joy

# 483
за колко време е пораснала с 1-2 см?

# 484
  • Мнения: 444
незнам дали някой вече е споменал за това, не съм гледала, но искам да кажа че имаедна изключителна маска за коса - Miosotis, която помага за растежа и косата не цъфти Simple Smile

# 485
  • Мнения: X
Anelia, виждам че се стараеш да отговориш на всеки нов пост, което е излишно, тъй като стават много повторения на едно и също изказване. Съветите са едни, но невъзможно е да се познава всеки тип коса и въздействието на всяка съставка. Нека всички дами, които сме тук да разсъждават над това кое и как въздейства на собствената коса и не се превръщаме неволно в бюро справки.
Ако искаш, прати ми твоя снимка за да я сложа в албума. Wink

# 486
  • Мнения: 3 050
Ето и снимка на първите ми опити за бритонче вследствие на маската   bouquet  http://www.picvalley.net/v.php?p=u/432/107814_602.JPG
Днес не си правих маската, защото напоследък се дразня че става на гелпеши на места и много бухнала Sad Сложих си само стимуланта  Peace

# 487
Фрау Зазин, имам един въпрос към теб  Simple Smile. Някъде в темите още в самото начало прочетох, че си ползвала хининова вода на Адда с розмарин, по-късно обаче се обсъжда, че изтънявала косъма. Е така ли е или отново при всеки е индивидиално! Ще съм ти благодарна да ми отговориш (макар забележката за "бюро справки"
Благодаря ти предварително!

# 488
  • Мнения: X
Разсъжденията относно изтъняването на косъма не бяха само за хининова, но и за розова вода и следваха логиката, че щом расте по - бързо за същото време, сигурно от това става по-тънък. Опитът беше на главата на съпруга ми, но след няколко месеца той разви силна свърхчувствителност към розова вода и си останахме само с наблюденията за изминалия период, в който косата му растеше с бясна скорост.

# 489
  • Мнения: 1 931
Живанка, чудесно. Знаеш ли, че точно докато си правех маската днес се сетих за сметана... твоята на Данон ли е - тези малките кутийки, мисля че от 200 гр.? А иначе вероятно експериментът ти е бил сполучлив, защото косата не може да се подхрани само след 4 пъти маска  Flutter с повече постоянство и търпение обаче, нещата ще станат почти толкова хубави, колкото при Зизи  Wink
Ще кажеш как стоят нещата с обема и вида на косата ти на втория ден  Peace


Anelia,да,на данон е сметаната,но в голяма кутийка като на киселите млека.
И в  момента имам обем,разбира се по-малък ,но трябва да се има предвид че слагам шапка за навън.Преди да започна с маската не само че на втория ден вече бях сплескана в главата,а и косата ми вече се беше омазнила толкова ,че трябваше да я мия,а сега като я гледам ще изкара още ден,а може би и два PeaceОпределено сметаната ще присъства вече за постоянно в маската ми.Опитайте и вие ,може това да е и "вашата"съставка  bouquet

# 490
  • Мнения: 422
за колко време е пораснала с 1-2 см?
За няма и месец аз започнах маската на 13 януари, значи от тогава до сега Peace

# 491
  • Мнения: 1 365
Интересното е, че и аз се боядисвах към 20 януари и вече имам почти половин сантиметър корени пораснали...

# 492
  • Мнения: 965
Зизи, тъкмо се чудех къде изчезна и хоп - ето те  Party Честно да ти кажа понякога не е приятно да пишеш нещо, което е писано поне 100 пъти, така е, но дано всеки следващ новопоявил се тук оцени достатъчно старанието на всички момичета тук и попрочете предните темички. Отговарям само там, където мога да споделя впечатления, иначе няма смисъл. А и междудругото, да споделя още нещо - от вчера си направих един своеобразен "дневник на красотата", ако мога така да го нарека - записала съм маската си, както и оригиналната, всичко за тривитаминола, маслата и изобщо съветите от първа страница. Там ще записвам промените, резултатите, всичко  Flutter
За снимка - ще ти пратя задължително, но само да направя такава, която поне малко да ми харесва   bouquet


Викче, много ти е порастнала косата?!  Mr. Green

А на Игуанка бретончето е живо подобие на моето, разликата е само в нюанса  Joy


# 493
  • Мнения: 4 496
Зизи, тъкмо се чудех къде изчезна и хоп - ето те  Party Честно да ти кажа понякога не е приятно да пишеш нещо, което е писано поне 100 пъти, така е, но дано всеки следващ новопоявил се тук оцени достатъчно старанието на всички момичета тук и попрочете предните темички.

Хоп- ето ме и мен! Crazy
Анелия, ако продължаваш със същият ентусиазъм да отговаряш  на всеки новопоявил се, никой няма да си прави труда да чете нищо, а просто ще си каже "Я да попитам Анелия!"...Crossing Arms


Ще пробвам със сметана, само ме притеснява дали не съдържа нишесте? Живанка, остава ли нещо като нишесте по главата ти? newsm78

# 494
  • Мнения: 151
Утре ще правя втора маска,кажете какво да сложа за да стане по-гъста след като предлагате да не слагам жълтък?Понеже ако сложа само масла,тривитамина,оцета ще стане много рядко Thinking Пък и  няма да стигне,а и ми казаха че ако увелича дозата на маслата можело да хвана пърхут от прекаленото омазняване на скалпа.Никога не съм имала пърхот не искам сега да хвана я!Чакам предложения Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт