С брк или без брак

  • 7 896
  • 237
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 437


Може би ще ме обвините в ерес......  Grinning
Какво значи, че бракът съществува като институция  newsm78
Хората, като плод на тази планета, са биологични същества;
Те са създадени полигамни ;
Ако бяхме създадени моногамни, щяхме да сме като лебедите - в първия любовен сезон се намира партньор, само с него се гнезди, и когато единият от двамата умре - другият спира да се храни, и също умира; Е, ние не сме такива.
Та мисълта ми е, че всичката тази история с институциите, че това така трябва да се прави... Измислено е от обществото. А за да е измислено, все някога е имало първи път. Как ли са живели хората преди да разберат, че могат да "сключват брак" ?  newsm78
Знам, ще кажете, че ние сме по-висши от животните... Имайки предвид как родители малтретират децата си, как съпрузи третират съпругите си, (за сексуалното насилие което е присъщо само за човешкия род да не говорим) ... ми не ми се вижда да сме много над животните... дори обратното! И някак си тази история с брака като институция ми е струва бошлав работа.
 Peace


 Peace И мн ме пишете в бройката отказали със седем годишна връзка. Смятам, че бракът е противоестествен и не обичам да ми се налагат социални норми, в които не вярвам. Вярно,родителите ми са се оженили 10 дни след като се запознали и още са влюбени един в друг, но тогава така е трябвало. Сега,докато нямам наложителна правна причина да го правя - без мен, мерси!
Но пък искрено се радвам на тези,които хареват да са женени и съм добър гост по сватби  Party

# 226
  • София
  • Мнения: 2 437
И за да може това човешко дете да оцелее се нуждае от постоянни грижи и от двамата родители минимум 7 години, или до полова зрялост (около 15-16 г)?

Може би някога да е било така. В наши дни обаче не е. Нито във финансов, нито в емоционален план.

За останалото - законодателството се променя и то именно в полза на неженените двойки. Защо, според теб?

Защото думите "морал", "отговорност", "вяра", "дълг" са отпаднали от списъка на съвременните ценности. Защото за да си примерен консуматор трябва да забравиш за тях. И защото държавата има "сметка" от консуматори ...

тези думи нямат нищо общо с брак пред държавните или църковни институции. НИКОЙ не може да ми каже, дори и аз самата, дали да обичам и уважвам някого и как. Това е вътрешно усещане, определяно точно от тези ценности, които не бива да се регулират отвън. Така че, това, че за едни бракът е радост, а за други е непонятен, за трети може би неприятен, не означава тези хора да дават оценки на чуждото възприятие, а да се съсредоточат върху собствените си радости. Точно затова не смятам, че трябва да се спори "за" и "против" брака по принцип, а да предложим собствените си гледни точки, като по този начин разширим познанието и съответно възможността за избор на всички тук, нали?

# 227
  • Мнения: 108
А не се ли замисляме какъв пример даваме на децата си и че те възприемат нашите действия и постъпки като нормални. Естествено, че може и без брак, стига да се обичат родителите Thinking  Thinking Всеки решава сам какво да прави с живота си, но понякога грешките се "заплащат".

# 228
  • Мнения: 489
С брак Peace . Бяхме гаджета и живеехме заедно 5 години. За мен има разлика, за него също.

# 229
  • Мнения: 4 293
Аз съм за брака, но само след задължително съжителство преди това. Ние живяхме заедно 5 г., накрая узаконхме. Детето ни беше на три годинки.  Mr. Green

# 230
  • софия
  • Мнения: 2 140
Преди да се оженим бяхме заедно 5години.Живяхме на семейни начала около 2години.Пък решихме да си се оженим.И не съжалявам,много ми е хубаво сега marriedВъпреки,че много познати,които не са изпитали емоциите  на сватбения ден се опитваха да ме разубедят.Казваха ми,че вече не било модерно да се жениш.Е,аз пък се питам кой ги налага модите за и против брака? newsm78И трябва ли да има някакво модно течение,за да се създаде семейство?Но всеки си има право на избор,в крайна сметка.Пък и разни хора,разни идеали.

# 231
  • Мнения: 266
ЗА МЕН ТОВА НЯМА ЗНАЧЕНИЕ.АЗ ПО ПРИНЦИП НЕ СЪМ ЛЮБИТЕЛКА НА "БРАКА"СЪС ИЛИ БЕЗ НАЛИ МЪЖА МИ Я Е ПРИЗНАЛ.ЗА СЕГА СИ ЖИВЕЕМ ДОБРЕ БЕЗ ДА СЕ ЖЕНИМ.

# 232
  • Мнения: 624
С любов, разбирателство и разбира се доверие.   newsm76

# 233
  • Мнения: 3 641
С брак Peace . Бяхме гаджета и живеехме заедно 5 години. За мен има разлика, за него също.
Може ли да споделиш каква? на мен "без" за сега си ми е добре, но знае ли човек.... Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 21:39 от Jeny_J

# 234
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С брак Peace . Бяхме гаджета и живеехме заедно 5 години. За мен има разлика, за него също.
Може л ида споделиш каква? на мен без за сега си м ие добре, но знае ли човек.... Simple Smile
Аз също искам да знам в какво се състои разликата, защото продължавам да търся причината и аз да подпиша.
На този етап мнението ми се покрива с това на Карла Бруни, която смята, че е по-съблазнителна като не дава обещания за вечна вярност.

# 235
  • Мнения: 2 556
Ама не се ли ожени точно Карла Бруни сега за френския президент? (това извън темата за брака, ама явно е решила да рискува накрая жената все пак)

# 236
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ама не се ли ожени точно Карла Бруни сега за френския президент?
Предполагам, че само защото е президент са сключили брак. Макар, че нашият премиер също живее без брак.

# 237
  • Мнения: 15 256
Ама не се ли ожени точно Карла Бруни сега за френския президент?
Предполагам, че само защото е президент са сключили брак. Макар, че нашият премиер също живее без брак.

Не всеки може да сключи брак с президент. Може пък премиера ни да стане президент един ден.
Ренка, ето ти аргумент "за".  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт