С брк или без брак

  • 7 919
  • 237
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 278
Имаш правописна грешка в подписа - пише се глупакЪТ.  Wink
Това ще да е само, поради факта, 4е съм омъжена  Joy Подпис е нарицателно- няма граматична форма
Момиче, само поради факта, че си бременна не съм те "разпердушинила" още!
Я разкажи на теб защо не ти предложиха, моля!  Joy

# 181
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И реалността показва че децата не обвързват никой с нищо и никого.
Въпрос на усещане, нямащо връзка с брака.
Децата бяха естествения ход на нашата любов- планирани, желани и дълго чакани.

При положение, че родителите са женени, то бащата трябва да оспорва бащинство със свои сили, а иначе майката трябва да гони бащата, че да го съди, че да доказва бащинство.
Това като предимство на брака ли го изтъкваш?


# 182
  • София
  • Мнения: 62 595

това подкрепя правните предимства на брака
А държавата в един момент ще реши въпроса с небрачните съжителства не от морални подбуди, а защото  наличието им поражда проблеми в правното регулиране на тези отношения. А за държавата не е много хубаво да има неща извън закона. и да се поражда вакуум. Така, че въпреки всякакви популистки доводи, не си мислете, че това има нещо общо със загрижеността точно към неженените.

# 183
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Момиче, само поради факта, че си бременна не съм те "разпердушинила" още!
Я разкажи на теб защо не ти предложиха, моля!  Joy


Shocked

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 16:34 от Рени

# 184
  • Мнения: 1 425
Обаче една хипотетична жена, ако положи поне половината от усилията, които влага в брачната епопея, в посока подобряване на материалното положение - било то да се образова, да повиши квалификацията си, да си намери добра работа или да започне собствен бизнес - тогава тя не би се вкопчвала така в мъжа и придобивките по време на брака. Най-малкото отношенията помежду им биха били по-здравословни.
Брех каква е тая брачна епопея? Шипка ли превзенат сключилите брак?  Shocked Или им е забранено да си повишават квалификацията?  Thinking Или да почват собствен бизнес?  newsm78

# 185
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Правата ти човек, който е сключил граждански брак са регламентирани в Семейния кодекс - ако там намериш нещо което да те накара да сключиш брак - направи го. Аз лично не съм се ръководила от това, когато приех да се омъжа. Направихме го с мъжа ми, защото се обичаме и не ни е било страх да поемеме тази отговорност един към друг, за което все още никой от нас не съжалява. Но ние по принцип сме за брака, въпреки че човек може да живее цял живот с някой и без това, така че всичко е много относително. Факт е и това, че много хора преди брака са едни, а след това се променят до неузнаваемост. Въпрос на късмет и много труд и от двете страни.

Това не е вярно. Хората се  променят независимо да ли са подписали или не ...

# 186
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това не е вярно. Хората се  променят независимо да ли са подписали или не ...
Нали стана въпрос, че законната половинка има права върху имуществото на брачния си партньор. Ето един сериозен мотив за промяна.
При неподписалите няма такъв риск.
А за отпускането след сватбата също много пъти е ставало въпрос.

# 187
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако си мислиш, че един и същи човек, ако се омъжи за човека който е избра ще се промени (отпусне) а ако си живее с него без брак, няма .... грешиш.

също така е факт, че женените живеят по-дълго от не женените, което се свържва със стреса на някой от партньорите ....
това как ще коментираш?

# 188
  • Мнения: 6 799

това подкрепя правните предимства на брака
А държавата в един момент ще реши въпроса с небрачните съжителства не от морални подбуди, а защото  наличието им поражда проблеми в правното регулиране на тези отношения. А за държавата не е много хубаво да има неща извън закона. и да се поражда вакуум. Така, че въпреки всякакви популистки доводи, не си мислете, че това има нещо общо със загрижеността точно към неженените.

Това много гадно. Няма искам, няма не искам да се женя - колкото и да бягаш все те стигат.
Някой знае ли е каква ще е евентуалната разлика между брак и съжителство от правна гледна точка.

# 189
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако си мислиш, че един и същи човек, ако се омъжи за човека който е избра ще се промени (отпусне) а ако си живее с него без брак, няма .... грешиш.
Да, така мисля. Поне в някои случаи.

също така е факт, че женените живеят по-дълго от не женените, което се свържва със стреса на някой от партньорите ....
това как ще коментираш?
От какво е породен този стрес при неженените?

# 190
  • Мнения: 111
Не знам дали сте учили биология, ама децата всъщност са резултат от 20-30 минути секс без предпазни мерки в (не)подходящ момент.  Twisted Evil
И реалността показва че децата не обвързват никой с нищо и никого.
Децата, господин open mind , са много, много, много повече от това!!!!!!!!!

# 191
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма искам, няма не искам да се женя - колкото и да бягаш все те стигат.
Да, ама някой друг път.

# 192
  • Мнения: 6 799
Няма искам, няма не искам да се женя - колкото и да бягаш все те стигат.
Да, ама някой друг път.

Защо друг път, нали се готвели промени?  Heart Eyes

# 193
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако не искаш промени, не могат да ти ги наложат.

# 194
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
каквито и да са промените, пак ще бъдете "задължени" да се подпишете ....

Общи условия

Активация на акаунт