С брк или без брак

  • 7 952
  • 237
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 425
По-голямата свобода предполага и по-голяма отговорност/разумност/морал!
Така е.
Хахахахаха ... . Най-големите фенове на свободата си зарязват децата в домове на грижите на държавата. Щото детето също ти ограничава свободата.
Тези хора вие бихте ли ги нарекли отговорни, разумни и морални?

Предположенията се преебали много ситуации.

# 166
  • Sf
  • Мнения: 978
yav4e_mrav4e, имах предвид, че децата обвързват много повече от пръстен и подпис. Или бъркам  newsm78? Не мисля.
Бъркаш, бъркаш! Децата са естествено следствие (не причина) на пръстена и подписа, т.е. едното предхожда другото Simple Smile
А сега едно камъче в градинката на "свободните" неомъжени - пръстен поне дали ли са ви, без подпис даже?  Laughing

Ох, майко... Те децата от пръстена се появявали...  hahaha  hahaha  hahaha
Защо не си  препрочиташ подписа по-често?

# 167
  • Мнения: 1 425
Отговорността към децата обаче е обща.
Отговорността е на този, който е приеме. Ако единия не я приеме какво правим?

# 168
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 372
Пръстен имам, но не го нося  Mr. Green.

Отговорността към децата обаче е обща.
Отговорността е на този, който е приеме. Ако единия не я приеме какво правим?

Ако си безотговорен, женен или не, оставаш си такъв.

# 169
  • Sf
  • Мнения: 978
Отговорността към децата обаче е обща.
Отговорността е на този, който е приеме. Ако единия не я приеме какво правим?

Женена двойка. Жената е в осмия месец, когато мъжът й я зарязва. - Реален случай. Въпросът е същият.

# 170
  • София
  • Мнения: 62 595
хубав пример. При това положение детето носи името на бащата по закон, а майката може да търси дял по всички възможности на закона. А като нямат брак и бащата избяга, ходи го гони после и доказвай бащинство

# 171
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отговорността към децата обаче е обща.
Отговорността е на този, който е приеме. Ако единия не я приеме какво правим?
Както казах- всеки си носи последствията от решението. Това включва и встъпилите в брак.

# 172
  • Мнения: 111
yav4e_mrav4e, имах предвид, че децата обвързват много повече от пръстен и подпис. Или бъркам  newsm78? Не мисля.
Бъркаш, бъркаш! Децата са естествено следствие (не причина) на пръстена и подписа, т.е. едното предхожда другото Simple Smile
А сега едно камъче в градинката на "свободните" неомъжени - пръстен поне дали ли са ви, без подпис даже?  Laughing
Извинявам се за намесата в спора, но: Децата трябва да бъдат следствие от осъзнато желание да станем родители и да поемем всички отговорности свързани с появяването им.

# 173
  • Мнения: 887
Правата ти човек, който е сключил граждански брак са регламентирани в Семейния кодекс - ако там намериш нещо което да те накара да сключиш брак - направи го. Аз лично не съм се ръководила от това, когато приех да се омъжа. Направихме го с мъжа ми, защото се обичаме и не ни е било страх да поемеме тази отговорност един към друг, за което все още никой от нас не съжалява. Но ние по принцип сме за брака, въпреки че човек може да живее цял живот с някой и без това, така че всичко е много относително. Факт е и това, че много хора преди брака са едни, а след това се променят до неузнаваемост. Въпрос на късмет и много труд и от двете страни.

# 174
  • София
  • Мнения: 1 282
Ох, майко... Те децата от пръстена се появявали...  hahaha  hahaha  hahaha
Защо не си  препрочиташ подписа по-често?
Ти не се тревожи за моя подпис, а за умозаключенията си и причинно-следствените връзки, които явно не ти се отдават  #Crazy
Спазвай добрия тон!
Извинявам се за намесата в спора, но: Децата трябва да бъдат следствие от осъзнато желание да станем родители и да поемем всички отговорности свързани с появяването им.
Няма за какво да се извиняваш - абсолютно си права!  Laughing Аз само хронологията посочих  bowuu

# 175
  • Мнения: 1 425
Не знам дали сте учили биология, ама децата всъщност са резултат от 20-30 минути секс без предпазни мерки в (не)подходящ момент.  Twisted Evil
И реалността показва че децата не обвързват никой с нищо и никого.

# 176
  • Sf
  • Мнения: 978
Бащинството може както да се докаже, така и да се оспори. Един баща, който зарязва жена си в осмия месец, меко казано не заслужава да бъде считан за баща - женен, неженен, все тая.

Обаче една хипотетична жена, ако положи поне половината от усилията, които влага в брачната епопея, в посока подобряване на материалното положение - било то да се образова, да повиши квалификацията си, да си намери добра работа или да започне собствен бизнес - тогава тя не би се вкопчвала така в мъжа и придобивките по време на брака. Най-малкото отношенията помежду им биха били по-здравословни.

Искам да отбележа, че темата все пак не е за самотните родители. А за женените и неженените двойки - и разликите, ако има такива. Защото аз не намирам разлика.

# 177
  • София
  • Мнения: 62 595
Каква е връзката между брака и образованието?

При положение, че родителите са женени, то бащата трябва да оспорва бащинство със свои сили, а иначе майката трябва да гони бащата, че да го съди, че да доказва бащинство.

# 178
  • Sf
  • Мнения: 978
Ох, майко... Те децата от пръстена се появявали...  hahaha  hahaha  hahaha
Защо не си  препрочиташ подписа по-често?
Ти не се тревожи за моя подпис, а за умозаключенията си и причинно-следствените връзки, които явно не ти се отдават  #Crazy
Спазвай добрия тон!

Имаш правописна грешка в подписа - пише се глупакЪТ.  Wink

# 179
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт