Полипи на матката

  • 275 564
  • 481
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 13 935
На мен ми видяха полипа с колпоскопия, направи такава в първите чисти дни.

# 196
  • Мнения: 889
На мен ми видяха полипа с колпоскопия, направи такава в първите чисти дни.

Amini, какво представлява тази процедура, с упойка ли е, болезнена ли е?

Скрит текст:
Аз трудно издържам разширяване със спекулум, така че всяко ходене на гинеколог ми е голям проблем  ooooh!

Момичета още нещо се сетих да питам (тези, при които полипа е скъсил периода между 2 цикъла) - забелязали ли сте кога ви настъпва овулацията, и тя ли се измества в посока напред или само идването на цикъла избързва?

Последна редакция: вт, 13 окт 2015, 18:53 от y_em

# 197
  • Мнения: 13 935
Не е с упойка, мисля, че пак беше със спекулум и после гледат с някакъв микроскоп вътре.
И аз бях така в началото, сега вече никакъв проблем  ooooh!

# 198
  • Мнения: 1 280
 Колпоскопията е начин в случай, че полипът е на шийката на матката, тъй като с колпоскопа се оглежда шийката. В матката на мен ми го откриха с вагинален видеозон. И на мен ми предстои хистероскопия след цикъла заради полип, а за капак имам и миома. Прочетох темата до тук и искам да попитам миналите през процедурата дали ще съм в състояние същия ден да пътувам?

# 199
  • Мнения: 2 013
ivss, правили са ми хистероскопия за премахване на 2 големи полипа. Много зависи от това как ще ти се отрази упойката. Аз лично дори предпочетох да пренощувам в болницата. Много е индивидуално.

Иначе след самата процедура аз не съм имала болки или друго неразположение свързано директно с процедурата, но упойката не ми понесе много (просто съм с алергии към различни препарати и явно и с упойките не се разбираме много добре).

Не съм на ясно как стоят нещата с вдигане на тежко, защото пътуване в същия ден предполага и носене на багаж. Според мен дай още един ден на организма си и гледай да не се претоварваш.

# 200
  • Мнения: 1 280
 Благодаря за отговора  bouquet Всъщност питах, защото съм от Бургас, а процедурата ще правя в София. Правя си сметка дали да си осигуря нощуване или ще мога да се прибера. Нещо съм се шашнала и не помислих за упойката. Ще те послушам и няма да бързам.

# 201
  • Мнения: 2 013
ivss, консултирай се и с твоя лекар, но наистина остани в София поне 24 часа след процедурата. Винаги има един пост-оперативен период, през който е добре човек да е в покой независимо от процедурата.

# 202
  • Мнения: 1 280
ivss, консултирай се и с твоя лекар, но наистина остани в София поне 24 часа след процедурата. Винаги има един пост-оперативен период, през който е добре човек да е в покой независимо от процедурата.



 Благодаря ти  bouquet Права си, по-добре да не бързам.

# 203
  • Мнения: 115
Здравейте, момичета. Може ли някой да ми отговори на един въпрос.
След неуспешно 1во ин витро, сега д-рите се съмяват за полип. Веднага насрочиха дата за хистероскопия. Вчера като ходих бях 13ти ден от цикъла, д-ра каза тогава да отида, защото тогава се вижда най-добре.
Но за самата процедура съм чувала, че се прави в първите чисти дни след цикъл, а той сега на петък 13ти иска да ме оперира. Тогава ми се пада да съм 24ти ден от цикъла, каза да не спирам и ясмина, който пия, иначе щяло да ми дойде и да се отложи.
Вие как мислите има ли начин да не се види нищо на този ден 24ти и да имам полип, а те да не го видят и всичко пак да се провали, тези от вас, които са си правили хистероскопия на кой ден е била тя?

# 204
  • Варна
  • Мнения: 948
Моят полип се видя в първите чисти дни от цикъла. Следващия месец по същото време беше и самата хистероскопия.

# 205
  • Мнения: 2 013
ИВЕ9, според мен има значение дали жената е на противозачатъчни или не. Противозачатъчните изтъняват лигавицата, т.е. лекарят има фронт за работа дори и на 24-ти ден от МЦ.

Ако не си на противозачатъчни, то тогава наистина на 24-ти ден от МЦ лигавицата би била доста дебела и това би затруднило много огледа.

Тези, които не са на противозачатъчни ги оперират в първите чисти дни. А тези които са на противозачатъчни предполагам, че може да се оперират и по-късно.

Ако те притеснява нещо, обсъди го също и с твоя лекар.

# 206
  • Мнения: 115
Да, пия Ясмин дано наистина няма проблем. Благодаря!

# 207
  • Мнения: 115
Здравейте искам да попитам какво хапче се слага преди хистероскопията вагинално?
С д-ра бяхме говорили, но той е забравил да ми го даде. И сега ми каза , тъй като не живея в Пловдив, а по-далече да не ходя да го зимам, без него ще е каза. Някой знае ли?

# 208
  • Мнения: 781
На мен не са ми слагали никакво хапче.

# 209
  • Мнения: 1 280
 И моята хистероскопия мина преди 2 дни. За пръв път чувам за хапче, но в документите ми пише, че ми е поставен Аксетин 1,5г. по време на процедурата, което е вид антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт