Полипи на матката

  • 275 601
  • 481
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Здравейте момичета,

И аз се включвам към дамите с този проблем. Вчера ми премахнаха за втори път полип, който се появи в рамките на 4-5 месеца след премахването на първият (който беше миналата година, началото на Юни). Премахнаха ми го в Щерев, за отношението всеки който е пациент на болницата знае,че няма никакви забележки. Радвам се, че всичко мина нормално, но и вътрешно се моля и се притеснявам да не се появи отново, защото никой не дава гаранция за това. Моля, ако някой може да ми даде полезен съвет как мога да се предпазя от това нещо. Дали някакви специални диети или избягването на определени храни понижават вероятността да се появи пак.
Благодаря предварително!

# 181
  • Мнения: 13 935
Няма такова нещо като предпазване. Важно е само как е бил махнат. Ако е приложен кюретаж има голяма вероятност пак да се появи. Ако е премахнат с хистероскопия качествено може и никога да не рецидивира.

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Няма такова нещо като предпазване. Важно е само как е бил махнат. Ако е приложен кюретаж има голяма вероятност пак да се появи. Ако е премахнат с хистероскопия качествено може и никога да не рецидивира.

amini, и първият път беше с хистероскопия и сега пак. Някой казват, че има хора, които са предразположени към повторна поява, но лекарката каза, че аз съм вторият случай при който за толкова кратко време се появява пак, затова се и притеснявам. Други казват, че се дължи на хормонален дисбаланс, а уж всичко е наред по изследванията. Проблема при полипите е това, че все още явно не може да се разбере на какво се дължи появата им и де факто се лекува последствието, а не самата причина.

# 183
  • Мнения: 13 935
Имам колежка, която в рамките на година прави два пъти хистероскопия на полип на едно и също място. Втората лекарка и казала, че при първата манипулация вероятно не е изчистено добре крачето на полипа.

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Имам колежка, която в рамките на година прави два пъти хистероскопия на полип на едно и също място. Втората лекарка и казала, че при първата манипулация вероятно не е изчистено добре крачето на полипа.

Благодаря за информацията!

# 185
  • Мнения: 1 292
Моя близка ме потърси за помощ.Диагнозата и е полип на влагалището.Бихте ли препоръчали добър специалист в София, към който да се насочи. Гинеколог ли трябва да е или онкогинеколог е по-добрият избор?

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Моя близка ме потърси за помощ.Диагнозата и е полип на влагалището.Бихте ли препоръчали добър специалист в София, към който да се насочи. Гинеколог ли трябва да е или онкогинеколог е по-добрият избор?

Здравейте,
От цялата информацията която съм изчела относно полипите единият специалист мисля, че беше д-р Тюфекчиева в Майчин дом, за която съм чела добри мнения, другият вариант е при някой от специалистите в Щерев. Мисля, че и обикновен гинеколог ще и бъде полезен. Не знам при влагалищните полипи, но тези на матката се виждат най-добре в определен период около 8-10 ден от цикъла.

# 187
  • Мнения: 1 292
Моя близка ме потърси за помощ.Диагнозата и е полип на влагалището.Бихте ли препоръчали добър специалист в София, към който да се насочи. Гинеколог ли трябва да е или онкогинеколог е по-добрият избор?

Здравейте,
От цялата информацията която съм изчела относно полипите единият специалист мисля, че беше д-р Тюфекчиева в Майчин дом, за която съм чела добри мнения, другият вариант е при някой от специалистите в Щерев. Мисля, че и обикновен гинеколог ще и бъде полезен. Не знам при влагалищните полипи, но тези на матката се виждат най-добре в определен период около 8-10 ден от цикъла.

Става въпрос за жена на възраст - 62 г.И аз четох и като че ли преобладават такива на матката, но при нея е на влагалището и информацията е оскъдна.Продължавам да търся.

# 188
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Моя близка ме потърси за помощ.Диагнозата и е полип на влагалището.Бихте ли препоръчали добър специалист в София, към който да се насочи. Гинеколог ли трябва да е или онкогинеколог е по-добрият избор?

Здравейте,
От цялата информацията която съм изчела относно полипите единият специалист мисля, че беше д-р Тюфекчиева в Майчин дом, за която съм чела добри мнения, другият вариант е при някой от специалистите в Щерев. Мисля, че и обикновен гинеколог ще и бъде полезен. Не знам при влагалищните полипи, но тези на матката се виждат най-добре в определен период около 8-10 ден от цикъла.

Става въпрос за жена на възраст - 62 г.И аз четох и като че ли преобладават такива на матката, но при нея е на влагалището и информацията е оскъдна.Продължавам да търся.
В болница Надежда има много добро хирургично отделение, онкологично отделение и много внимателен онкогинеколог - д-р Еленчев. Работят със здравната каса и за тези специалисти не се чака дълго за час. Виждала съм доста жени в зряла възраст пред кабинета на лекаря и като цяло съм оставала с впечатлението, че са доволни от него.

# 189
  • Мнения: 1 292
Пънче - мънче, благодаря!

# 190
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз да се включа с въпрос при вас
Става дума за майка ми...тя е на 64г . и преди около месец направи обилен кръвоизлив,след една уж безобидна настинка и обилно бяло течение...Няма цикъл от около 10г... и от тогава не е ходила на гинеколог  :2е:
Отиде на преглед в Майчин дом и и направиха кюретаж на 10,09,2015г...доста трудно се съвзе от упойката след това...
Днес ходи на контролен преглед и лекарката каза ,че въпреки добрите резултати се налага отново да мине през същата манипулация,защото отново има полип на матката
Понеже не бях с нея ,а тя е една такава притеснителна не разбрах много добре ...
Накратко след кюретажа имаше кървене,след това зацапване само...но така и не спря напълно....
При положение, че е уж отстранен ,може ли да се възстанови за толкова кратко време
Аз имам два кюретажа след аборти...не помня да съм кървяла повече от ден-два...
Може ли да ми дадете съвет...трябва ли отново да се прави кюретаж или е по-добре хистероскопия,ако все пак има право на избор...
А и отново да й слагат пълна упойка след толкова кратко време... тя е на 64. не е ли вредно ....
 ooooh!

# 191
  • София
  • Мнения: 23 165
по-добре хистероскопия, там се влиза с камера и виждат какво правят.
на кюретажа изобщо не се знае дали са махнали полипа, като знам че и бременности остават след такава процедура.
за толкова кратко време според мен няма как да се е появил пак, пропуснали са го.
упойките са еднакви при хистероскопия и кюретаж.
аз лично бих избрала болница различна от майчин дом.

# 192
  • Мнения: 781
И аз съм за хистероскопия. При кюртаж действат на сляпо, стържат и каквото хванат. При мен хистероскопията в Щерев беше със спинална упойка, а не пълна.

# 193
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм нова в темата. Пиша, защото спешно търся информация, къде се прави сонохистероскопия. Моля, ако някой има информация да сподели. Благодаря.

# 194
  • Мнения: 889
Момичета, кажете във всяка клиника ли с гинеколози може да определят дали имаш полип или не? В един друг форум една съфорумка писа, че само със УЗД при добър съвременен ултразвук, в АРТ клиника може да се постави точна диагноза.
Питам защото миналата година ходих при двама - първия ме прегледа както си бях в цикъл и ми каза че имам полип 4х9мм. Доколкото знам в цикъл не може да ти се постави точна диагноза, лигавицата не е изчистена и може да се види какво ли не. Изчаках месец и отидох при друг ( на 5-ти чист ден), за който знам че е добър специалист и той каза че нищо ми няма. И двете клиники имат родилни отделения и уж са най-добрите в града.
Иначе нямам никакви симптоми само много ми се скъси цикъла от около 3г - през 18-23 дни. Мислех че е от годините ( на 40 съм), но сега съм в чуденка( лекао притеснена) дали пък не е полип  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт