Полипи на матката

  • 275 634
  • 481
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 280
Не е кабинет. Мед. център е. Има си условия, операционна и екип. С анестезия бях.  

# 331
  • Мнения: 262
Момичета мина и моята хистероскопия беше си ме доста страх,но мина,бях дъс спинална упойка и се бях паникиосала много

# 332
  • София
  • Мнения: 3 269
Честито! Пожелавам да нямаш повече проблеми  Hug След три цикъла си пусни хормони, за да видиш как са и ако има нужда да коригираш баланса (защото полипите се получават при нисък прогестерон или високи естрогени най-често) - за да избегнеш рецидив  Peace

# 333
  • Мнения: 731
Момичета мина и моята хистероскопия беше си ме доста страх,но мина,бях дъс спинална упойка и се бях паникиосала много

Ти къде я прави? След колко време те пусна упойката и си тръгна? Simple Smile

# 334
  • Мнения: 262
В м.зом я правих след около 4 часа ме пусна и попринцип трябваше за пренощувам там,но навих доки да ме пусне и в понеделник да отида

# 335
  • Мнения: 731
Мина и моята хистероскопия вчера. Вече съм спокойна, изписаха ме вечерта и днес съм ок, само малко ме наболява кръста. Казаха ми след 10дни хистологията. Дано всичко да е ок и там Simple Smile само се шашках и ревах напразно...

# 336
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Здравейте, аз с въпрос - някой има ли наблюдения от Тина Киркова, трябва да се подложа на премахване на полип, докторът който го откри работи в тази болница.

# 337
  • Мнения: 327
 vivinka, на мен ми махаха полип в Тина Киркова. Докторът ми поиска парите на ръка !!!! Мъжът ми няколко пъти ходи на касата да плаща, а от там му повдигат рамене, че не знаели какво трябва да се плати и трябвало да чакаме доктора!!!! Толкова съжалявам, че не си вдигнах чукалата и да се махна от там и да подам оплакване. Хистерото мина добре и успешно, но момента с плащането беше грозен! Яд ме е , че се поддадох на обясненията на доктора, че трябвало избор на екип, че не знам какво си, глупости !!!! Нима дежурния лекар щеше да ме претупа и да не си свърши работата съвестно ?! Едва ли !Трябва да се спре тази практика на рекет и то ние трябва да я спрем. Много ме е яд на себе си! Повече в тази болница се надявам крак да не ми стъпва!

# 338
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Eвриала, съжалявам за случката. Това с искането на пари на ръка все по-често го чувам и то за повечето болници. За жалост здравеопазването стана търговия....
На мен за сега пари не са ми искали, но и аз не съм насрочила дата. Интересното е, че ми предложиха само абразио, аз от тук разбрах, че има и друг вариант. А от абразиото някак ме е страх.
Въпреки, че все още се двоумя  - моят полип е 14мм, но никакви оплаквания нямам, откриха го съвсем случайно

# 339
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Абразиото е стържене на сляпо, без да се знае дали изобщо ще премахне полипа и дали ще се отсрани крачето (ако е на краче). В пъти по-щадящ метод е хистероскопията.
Аз правих моята в Щерев, но вече съм пациент на клиника Надежда и цената за хистероскопия там по ЗК е сравнима с тази в държавните болници, а качеството на услугата - в пъти по-добро.

# 340
  • Мнения: 731
Искам да попитам нещо- на 14.03 ми правиха хистероскопия. Седмица след това ми дойде... от тогава нищо... около 17.04 имах зацапване за 3 дни... правих няколко теста и всичките отрицателни( последния преди малко). Правих хистероскопията в Щерев и док ми каза да си пия инофолика само 2х1 и чак след 3 месеца да отида, ако не съм забременяла до тогава. Но до ден днешен нямам цикъл... Чудя се какво да правя-да ида да ме прегледат на УЗ да се види имам ли задържан фоликул, ако имам ще трябва да пия дуфастон или нещо от подобните му, а пък нали уж не трябва да пия нищо... отделно ме притеснява, че ако има нещо да не стане по-зле.... Вече почвам много да се изнервям от това чакане, на моменти си самовнушавам явно някакви симптопи, че е станало, а после като направя поредния тест и той е отрицателен се смачвам още повече. Със СПКЯ съм и инсулинова резистентност, изрично още в болницата питах дали трябва още нещо да пия, защото без медикаменти цикъл 3 пъти в годината... но док каза  "Не! Пий си само имофолика!".

# 341
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ms.M, най-добре попитай Денис в темата "Хормонални изследвания - 4". Тя може и да ти даде насоки какво да излседваш и какво да пиеш.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=845641.new;;topicrefid=11#new

# 342
  • Мнения: 731
Питах я , но като не знам в коя фаза от МЦ съм няма как и тя да съдейства Simple Smile))

# 343
  • София
  • Мнения: 3 269
Ms.M, на мен след хистерото втория цикъл ми дойде на 50-тия ден някъде  Peace Така че спокойно...
Виж, щитовидните хормони може би искат допълнителни изследвания и консултация с ендокринолог...

# 344
  • Мнения: 54 478
И аз по спомен имах някакви аномалии след хистероскопията. После всичко се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт