Полипи на матката

  • 275 631
  • 481
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 013
В първите чисти дни от цикъла до 12 ден може би? От естрогените лигавицата нараства, набъбва и може да затрудни оглеждането на матката вътре.
Ако операторът е супер опитен и знае къде какво да махне може и да не му пречи?!?

# 361
  • Мнения: 21
Да определено, мов лекар иска да го маха на 17 ден от цикъла, което ми се струва късно.Имам чуството че само да вземат парите се интересуват.Като питах не трябва ли веднага след цикъла отговора беше"Ами то така или иначе има кървене" т.е.че не чакаме реално кръвотечението да спре и вообще нищо логично и задоволително като отговор по моя въпрос не чух.

# 362
  • Мнения: 13 937
А как иска да ти го маха? Трябва да е с хистероскопия; а не кюретаж.

# 363
  • Мнения: 380
Мен ми махна със кюретаж преди овулация на 10 август днес ми доиде мц леля ми каза че това е подобар начин няма как да остане парченце вътре на също мнение беше и лекаря

# 364
  • София
  • Мнения: 23 165
Те цели бебета остават след кюретаж, какво остава за полипи.
Изобщо не е по-добър метод, действа се на сляпо.

# 365
  • Мнения: 21
При мен ще бъде с хистероскопия, в нета пише че тя се прави още първите дни след цикъл  newsm78
Казаха ми че малките полипи се махат така, а при по голямите се прави кюретаж.Моят е малък.

# 366
  • Мнения: 7 210
Моята хистероскопия беше на 7-ми ден от МЦ. Лекаря ми каза, че се правела до 10-ти ден, преди да се е удебелила лигавицата. Нещо не го разбирам това за 17-ия ден...

# 367
  • Мнения: 21
Да и аз не го разбирам и затова днес си измислих фалшиво оправдание за пред доктора и я отказах този месец, защото на датата която той искаше съм 18 ден от МЦ.Намерих инфо прави се действително веднага след цикъла и преди овулацията.Много тъпо как някои доктори гледат само парите и човек трябва и сам да си проверява нещата.Не че това е работа на пациента, но тук така седят нещата.Благодаря момичета за отговорите.  bouquet

# 368
  • Мнения: 19
Моята хистероскопия беше на 7-ми ден от МЦ. Лекаря ми каза, че се правела до 10-ти ден, преди да се е удебелила лигавицата. Нещо не го разбирам това за 17-ия ден...

Здравейте,
Кой лекар Ви я прави?
Моля, препоръчайте ми добър лекар в София за отстраняване на полип.

# 369
  • Мнения: 262
Моята хистероскопия беше на 7-ми ден от МЦ. Лекаря ми каза, че се правела до 10-ти ден, преди да се е удебелила лигавицата. Нещо не го разбирам това за 17-ия ден...

Здравейте,
Кой лекар Ви я прави?
Моля, препоръчайте ми добър лекар в София за отстраняване на полип.
Здравейте,на мен ми махаха полип тази година в Майчин дом,д-р Начев,много съм доволна,платих си за избор на екип,но си струваше,човека е много внимателен,преди и след хистероскопията му звънях 100 пъти с глупави въпроси и човека винаги ме е изслушвал и ми е обръщал внимание,преди да се реша да ходя ри него се бях начела на всякакви грозни неща по негов адрес,но се доверих на човека,който ме прати при него и съм доволна,иначе самата процедура не е страшна и не се усеща никаква болка.Успех

# 370
  • София
  • Мнения: 3 269
Аз я правих при доц. Димитров от Мйачин дом, доволна съм  Peace

# 371
  • Мнения: 19
Моята хистероскопия беше на 7-ми ден от МЦ. Лекаря ми каза, че се правела до 10-ти ден, преди да се е удебелила лигавицата. Нещо не го разбирам това за 17-ия ден...

Здравейте,
Кой лекар Ви я прави?
Моля, препоръчайте ми добър лекар в София за отстраняване на полип.
Здравейте,на мен ми махаха полип тази година в Майчин дом,д-р Начев,много съм доволна,платих си за избор на екип,но си струваше,човека е много внимателен,преди и след хистероскопията му звънях 100 пъти с глупави въпроси и човека винаги ме е изслушвал и ми е обръщал внимание,преди да се реша да ходя ри него се бях начела на всякакви грозни неща по негов адрес,но се доверих на човека,който ме прати при него и съм доволна,иначе самата процедура не е страшна и не се усеща никаква болка.Успех

Много Ви благодаря за отговора. Желая Ви, всичко най-хубаво!

# 372
  • Мнения: 1 432
През май т.г. ми махаха полип на шийката с кюртаж- излезе аденоматозен на шийката , като в епикризата пише и части от полип на ендометриума.  Т.е. трябва да разбирам, че щом е части, е останало нещо вътре, нали?
Преди няколко дни след кръвоизлив, пак ми правиха абразио, докторката, каза доста материал имало- чакаме резултат, много съм притеснена. Каза, след това евентуална хистероскопия, по-надежден метод бил. За Варна някой да препоръча къде правят добра надеждна хистероскопия?

Има ли някой инфо, само на хормонална основа ли са? Питах лекарката да се изследваме ли за микоплазма и бакт.вагиноза, които сме имали преди години, тя каза излишно е.

# 373
  • Мнения: 11
 Привет и от мен, бих желала да споделя своя горчив опит и ще се радвам ако някоя от вас може да ми даде насоки, ако е преживяла нещо подобно Май месец тази година правих лапаро+хистероскопия в клиника за репродуктивно здраве, ужким всичко мина добре без усложнения, без кървене, цикъла ми беше нормален(преди операцията почти нямах) до юли месец когато започна пак да намалява и след консултация с лекарката си насрочихме дата за хистероскопия за септември. Махнали са ми отново полипи на тръбите , но от тогава не съм спряла да зацапвам всеки ден в различен цвят, няколко пъти ходя да ме "отпушват" но нищо не се променя, цикъла ми дойде навреме но продължи само ден и половина. Междувременно изникна и задържан фоликул, който лекуваме с Фемоден и на своя глава всички билки за който се сетих. Сега се чудя тези промени в цикъла дали отново се дължат на полип или са от кистата.

# 374
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз докато бях с киста зацапвах без прекъсване близо 2 месеца, като в това време пиех Логест, за да се резорбира. Щом кистата се махна и зацапването спря.

Общи условия

Активация на акаунт