Защо не подписвате?

  • 4 145
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 694

Да, щяха. Щях да спестя на дъщеря ми беседите с особено тактична социална работничка, както и явяването на детето в съда, както и въпроса "с кой би искала да живееш - с мама или тате".
Ти би ли искал чужда лелка да пита твоите деца това?

Ако в акта за раждане на дъщеря ти не пише "баща неизвестен" не е много сигурно, че би могла да й го спестиш.


Пишеш пълни глупости, ще ме извиняваш.
Хората се женят основно заради сватбата, колкото и тъпо да ти звучи. Всички останали доводи ЗА подписа са меко казано неубедителни. То затова и жените са тези, които напират - бяла рокля, блабла... Поне да си го признавахте.

И ти пишеш глупости, ще ме извиняваш. Хората се женели заради сватбата основно, пък всички искали да са с бели рокли и бла-бла.
Ако за тебе това, че някои хора искат да са свързани юридически не е сериозен довод, не означава, че за всички е така.
 

# 91
  • Мнения: 525
Аз пък искам рокля и вечерно градинско парти. Sunglasses
Но подписа си не давам. Stop

# 92
  • Мнения: 1 840
Лично за мен по-добре е да има граждански брак. Чисто от практична гледна точка. Напълно се абстрахирам от романтиката и пищните празненства. Ако се стигне до раздяла, точно този подпис пази правата на по-слабия и уязвимия във връзката - на жената. Защото когато нещата опрат до развод, тогава се започва война с всички позволени и непозволени средства. Докато има любов - всичко е розово, но ако тя си отиде (а това се случва много често), отношенията между двамата може ужасно да се деформират. А през времето, през което са заедно, градят общ дом, купуват се много неща, които много трудно може да се разделят после, ако няма брак - иди доказвай кой има по-голяма заслуга за придобиването им - единият казва - аз печелех парите, другият казва - ами аз ти гледах децата и ти въртях къщата - няма край. Обикновено по-силния и безскрупулния надделява. Ето тук е мястото на подписът - законът, дори и несъвършен, все пак предоставя някаква закрила - особено на жената. Разбирам защо мъжете се дърпат от подписа, ама жените не ги разбирам. Не че съдя някого - аз за себе си съм решила кое е по-добре. Но което сам си направиш, друг не може да ти го направи.

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 21:56 от Маги ДС

# 93
  • Sf
  • Мнения: 978

Ако за тебе това, че някои хора искат да са свързани юридически не е сериозен довод, не означава, че за всички е така.
 

Да се свързват както си пожелаят, стига да не държат на всяка цена останалите да ги следват.

А, и нека бъдем толерантни към чуждия избор все пак. Има хора, които наистина НЕ желаят да подписват. Това също не би трябвало да е повод за ирония, нали?  Wink

# 94
Лелеее, какви страсти съм развихрила, без да искам. Честно, не очаквах темата да стане бойно поле. Просто не намерих друга такава, явно не съм търсила достатъчно. И наистина ме интересуваше какви са доводите и пречките на хората да не сключат брак, защото за мен беше непонятно. Което не значи, че е "грешно", даже ми е интересно. Само че много малко мнения останаха обективни и с доводи- стана едно меле с характерситики "тъпи сте",  не знам какви си, абе какво ли не измислихте.

Дали няма да може малко по-цивилизовано да дискутираме по темата Simple Smile Не виждам защо на едните им пречи избора на другите? Ако всеки е достатъчно  убеден, че е направил най-доброто за себе си, защо така напада и защитава позицията си,а просто не обясни спокойно и разумно? Започва да ми прилича наистина на някаква несигурност, комлекс или и аз не знам. Щом сте доволни от избора си, не влагайте толкова негативни емоции, а просто да поговорим за него. Това важи и за двете страни.

И как ме е яд, че си споменах годините- веднага се намери злобен коментар по този повод и за мен . Няма лошо, всеки си има право да пише, както желае. Бих предпочела без лични нападки, ама нали сме в демокрация, всичко е позволено (почти)  Flutter Sunglasses

# 95
  • Мнения: 46 511
Уважавам правото на избор на всеки и не ми пука кой е женен и кой не, достатъчно е, че с моята половинка сме на едно мнение  Simple Smile но един от доводите против винаги ми е бил интересен "Не искаме брак, щото еди кой си се е развел" и тук следва пример: майка ми, вуйна ми, комшията, на комшията бабА му, на една позната познатата и т.н.  Crazy какво значение има, така и не схванах  Rolling Eyes това, че някой се е хвърлил от един мост, не значи, че и при вас ще се случи.

Защо трябва да се оправдават и едните и другите. Така са си решили ДВАМАТА, така са направили ...

# 96
  • Мнения: 1 425
Да, щяха. Щях да спестя на дъщеря ми беседите с особено тактична социална работничка, както и явяването на детето в съда, както и въпроса "с кой би искала да живееш - с мама или тате".
Ти би ли искал чужда лелка да пита твоите деца това?
Можеше да спестиш нещо, ама щеше да има друго.

# 97
  • Мнения: 2 792
  Дори и да ти обясня, няма да разбереш, нещата лежат на съвсем друга плоскост на мислене, не по-добра или по-лоша, просто по-различна.

# 98
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... достатъчно е, че с моята половинка сме на едно мнение...
Само това има значение...

... но един от доводите против винаги ми е бил интересен "Не искаме брак, щото еди кой си се е развел" и тук следва пример: майка ми...
Понеже аз споменах майка ми, смятам, че това се отнася до мен. Само че аз не я споменах като причина да не искам брак, а по повод смешната издръжка, която по закон тя получаваше за мен (каквато и аз бих получавала при евентуална раздяла с бащата на децата ми).

Аз пък искам рокля и вечерно градинско парти. Sunglasses
Тази идея ми хареса. Може да се възползвам Wink ... без излишни официалности и без класическата бяла рокля- нещо по-различно и нестандартно Simple Smile

# 99
  • Мнения: 7 947
Е има, как да няма - нали по-горе се коментира - ако мъжа влезе в болница - ти ще имаш право да вземеш решение Joy Joy Joy Joy

Съвсем наскоро имаше много подобен случай. Жената пише в този форум. Всички се изредиха да изразят съчувствието си и да й дават съвети какво може да направи пост фактум. Намери й темите, постави се на нейно място и пак се посмей, ако все още ти е смешно... А после си помисли как ти си се застраховала да не изпаднеш в нейното положение.
Няма нужда да "си помисли", тя има ВЯРА и това ще и реши всички бъдещи проблеми! А не, обърках, на нея ТОЧНО никога не би и се случило нещо такова, защото тя вярва, че не е възможно!
Много наивно, много....
Да, ИМАМ ВЯРА , ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД!!!
Съжалявам онези като теб, които са изгубили тази вяра!!!
Вярвам в доброто, в добрия край, в добрите отношения! Вярвам и в човека, когото съм избрала за свой СЪПРУГ без подпис!!! Вярвам, че ще бъдем щастливи заедно, но дори да се разделим - пак вярвам, че ще се разделим по цивилизован начин! Жалко е, че ти нямаш явно тази вяра!
Винаги съм била позитивно настроена и съм вземала решенията си с вяра в онова, което предприемам и смятам, че така трябва да бъде!
Както и вярвам, че ще успея да се справя с онова, което съдбата ми е отредила, добро или лошо, защото не съм от хората, които се предават!
Нека бъде наивна в твоите очи, но ти в моите си просто страхлив и нуеверен човек! Жалко, че моето мнение така те дразни!
АЗ ОБАЧЕ ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ВЯРВАМ!!! Wink

# 100
  • Варна
  • Мнения: 2 268
viliko Извини ме ако иронията ми е била по- остра, но не беше нищо лично.   bouquet

Исках да кажа, че вярата и любовта са прекрасни неща, но живота често ни поднася изненади. Мисля, че си все още малка и с неголям житейски опит, за това розовите краски преобладават. Като те поочука живота (клише, ама вярно) ще видиш, че хората могат да се променят драстично, че любовта почти никога не вечна и пр. и пр., но тогава няма да се видим, за да поспорим.
Не ме интересува дали другите подписват или не. И защо би могло да ми пречи подобно нещо?!
Всеки избира сам живота си и какво да прави с него. Аз предпочитам съюза със съпруга ми да е узаконен, други не- хора разни.

Общи условия

Активация на акаунт