Защо не подписвате?

  • 4 152
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пантер, не си мисли, че не съм чела. Нещо повече- сблъсквала съм се реално с проблема. Знаеш ли каква издръжка плащаше баща ми на майка ми... 30 лева!
Аз също мога да съдя бащата на децата ми за издръжка- той е толкова баща, колкото щеше да е и ако бяхме сключили брак.

# 76
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Северина, това е поне 20-тата тема в този форум за брака и съжителството без брак. Изчела съм ги всичките, но вярвай ми- разумен довод ЗА не прочетох. В монента в който видя такъв- ще се бракувам, обещавам!

# 77
  • Мнения: 6 167
viliko, изобщо не ми е трудно да приема, че има друго виждане.  Stop
Това, което ми е трудно е да получа смислено обяснение за избора. Нещо различно от " няма смисъл".



Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 18:53 от Lennie

# 78
  • Мнения: 1 425
Пантер, не си мисли, че не съм чела. Нещо повече- сблъсквала съм се реално с проблема. Знаеш ли каква издръжка плащаше баща ми на майка ми... 30 лева!
Аз също мога да съдя бащата на децата ми за издръжка- той е толкова баща, колкото щеше да е и ако бяхме сключили брак.
Преди 14-15 години 30лв си бяха пари. Във всеки случай по-добре с тях отколкото без тях. И издръжката е само едно от нещата които са по-добре уредени при раздяла след официален брак.
Хората дето нямат време и пари да сключат брак, често след това нямат време и пари да търсят издръжка ...

# 79
  • Мнения: 6 703
Рени, аз ще ти дам един малко шеговит довод За. Може пък мъжът ти скоро да стане я президент, я министър председател, но съгласно протокола ти няма да имаш право да го придружаваш при официални срещи. Така че мисли бързо дали пък да не се бракуваш.  Laughing

# 80
  • Мнения: 1 172
Е има, как да няма - нали по-горе се коментира - ако мъжа влезе в болница - ти ще имаш право да вземеш решение Joy Joy Joy Joy

Съвсем наскоро имаше много подобен случай. Жената пише в този форум. Всички се изредиха да изразят съчувствието си и да й дават съвети какво може да направи пост фактум. Намери й темите, постави се на нейно място и пак се посмей, ако все още ти е смешно... А после си помисли как ти си се застраховала да не изпаднеш в нейното положение.

# 81
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пантер, не си мисли, че не съм чела. Нещо повече- сблъсквала съм се реално с проблема. Знаеш ли каква издръжка плащаше баща ми на майка ми... 30 лева!
Аз също мога да съдя бащата на децата ми за издръжка- той е толкова баща, колкото щеше да е и ако бяхме сключили брак.
Преди 14-15 години 30лв си бяха пари. Във всеки случай по-добре с тях отколкото без тях. И издръжката е само едно от нещата които са по-добре уредени при раздяла след официален брак.
Да, нагледно видях всички ядове, с които се сблъска майка ми при развода. А 30 лв. и тогава бяха смешни пари и майка ми казваше, че са подигравка.

Рени, аз ще ти дам един малко шеговит довод За. Може пък мъжът ти скоро да стане я президент, я министър председател, но съгласно протокола ти няма да имаш право да го придружаваш при официални срещи. Така че мисли бързо дали пък да не се бракуваш.  Laughing
Няма такава опасност. Иначе подписа е най-лесната работа Wink

# 82
  • Мнения: 1 425
Да, нагледно видях всички ядове, с които се сблъска майка ми при развода. А 30 лв. и тогава бяха смешни пари и майка ми казваше, че са подигравка.
Смяташ ли, че ако нямаха брак ядовете щяха да бъдат по-малко?

# 83
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Е има, как да няма - нали по-горе се коментира - ако мъжа влезе в болница - ти ще имаш право да вземеш решение Joy Joy Joy Joy

Съвсем наскоро имаше много подобен случай. Жената пише в този форум. Всички се изредиха да изразят съчувствието си и да й дават съвети какво може да направи пост фактум. Намери й темите, постави се на нейно място и пак се посмей, ако все още ти е смешно... А после си помисли как ти си се застраховала да не изпаднеш в нейното положение.
Няма нужда да "си помисли", тя има ВЯРА и това ще и реши всички бъдещи проблеми! А не, обърках, на нея ТОЧНО никога не би и се случило нещо такова, защото тя вярва, че не е възможно!
Много наивно, много....

# 84
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, нагледно видях всички ядове, с които се сблъска майка ми при развода. А 30 лв. и тогава бяха смешни пари и майка ми казваше, че са подигравка.
Смяташ ли, че ако нямаха брак ядовете щяха да бъдат по-малко?
Възможно е.
Родителите на мъжа ми също са разведени (а живеят заедно)- заради административни формалности, явяващи се пречка.

# 85
  • tardis
  • Мнения: 329
Уважавам хората, за които дълбоките чувства са на първо място и основа на връзката. Независимо дали са подписали или не.

Иначе темата "за" и "против" е толкова разнищвана, че по-добре се поровете из архивите.

# 86
  • Мнения: 160
В такъв случай защо са ни празници, като после идват делниците? Или защо да ядем, като ще огладнеем пак?

аз не ходих на абитурентска вечер , а от парите ползвах да ида на екскурзия, което беше по-ценно за мен.
А на въпросната "вечер" в ресторaнта разбрах че е станал някакъв екщън - пиян бой или нещо подобно.
Въпрос на гледна точка.

какво общо има абитуриентската вечер със сватбата ?! малко е неудачно сравнението  Thinking

Една сватба не е задължително да струва скъпо за да ти остане като скъп спомен.

# 87
  • Sf
  • Мнения: 978
А защо всички си мислите, че мъжът се опъва и не ще да сключва брак? Защо всички намират жената в неизгодната позиция при съвместно съжителство без подпис?
Защото в повечето случаи децата остават с жената. По този начин тя е доста по- затруднена след раздялата- намиране на жилище, работа, отглеждане на деца- всичко на нея чака!
Досега не чух нито една причина защо да не сключваме юридически брак? Какво би ни навредил? Ползи колкото искаш.


Това, че децата остават с жената не е ли плюс за жената? Ти би ли оставила твоите на мъжа ти, за да си в "по-изгодна" позиция?

Минала съм през всичко, което описваш. Първите ми отношения бяха с подпис, вторите - без такъв - мога и да сравня.

Пишеш пълни глупости, ще ме извиняваш.
Хората се женят основно заради сватбата, колкото и тъпо да ти звучи. Всички останали доводи ЗА подписа са меко казано неубедителни. То затова и жените са тези, които напират - бяла рокля, блабла... Поне да си го признавахте.

# 88
  • Sf
  • Мнения: 978
Да, нагледно видях всички ядове, с които се сблъска майка ми при развода. А 30 лв. и тогава бяха смешни пари и майка ми казваше, че са подигравка.
Смяташ ли, че ако нямаха брак ядовете щяха да бъдат по-малко?

Да, щяха. Щях да спестя на дъщеря ми беседите с особено тактична социална работничка, както и явяването на детето в съда, както и въпроса "с кой би искала да живееш - с мама или тате".
Ти би ли искал чужда лелка да пита твоите деца това?

# 89
  • Мнения: 6 167
Aз съм омъжена и не съм имала нито сватба, нито бяла рокля.
Не знам колко тъп трябва да си, за да искаш брак, заради сватба, но вече нищо не ме учудва.

Общи условия

Активация на акаунт