Защо не подписвате?

  • 4 152
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Когато заговорихме за брак-държах да се оженим преди да забременея,за да не съм бременна на сватбата си.Е,забременях,но сватбата беше отложена за след няколко месеца.След това...просто решихме да я отложим за неопределено време.
Не ни пречи това,че живеем без подпис и родителите ни го преживяха вече  Mr. Green

Аз лично държа повече на църковния брак,отколкото на подписа.

Преживях и това,че няма да се видя с бяла рокля.
Просто във времето се променят възприятията ни за живота-кое е важно и кое не.Сега не ми прави изобщо впечатление и не намирам никаква разлика-единствената е че не нося халка на пръста си.
Peace
И ние така - ходехме известно време и заживяхме заедно. Правехме планове за женитба, но докато се решим да организираме сватбата - аз забременях! Покрай всички радости и съответно грижи около бременността - сватбата я отложихме уж докато родя и съм във форма. Но така и си останаха нещата. Преди да родя направихме основен ремонт на дома си, поизхарчихме се яко и не останаха парички за сватба, а аз си бях наумила, че или ще направя хубава сватба или няма да правя. Та по тази причина отложихме и така до ден днешен. Нито аз, нито половинката ми сме на мнение, че едния подпис променя нещо, така че не виждам реална причина да се притеснявам, че нямаме официален брак. Той за мен си е моя мъж, аз за него съм си неговата жена и това е достатъчно! Мисля , че не подписа прави брака!

# 16
  • Мнения: 46 520
Подписът е просто етап от връзката, до който не всички стигат, не е и задължителен.
Ние го минахме, след като бяхме живяли на семейни начала 4 г.

току що писах и в другата тема.
не подписваме, защото нема кинти за това удоволствие ...

В делничните дни е безплатно (поне преди така беше, скоро не съм проверявала newsm78)

# 17
  • Мнения: 3 675
Аз пък ще се изям от яд, че бях в синя рокля.Ще компенсирам с бяла на църковния брак някой ден, но няма да я купувам, а ще помоля да ми ушият нещо семпло за случая.

# 18
Е, под "нямаме пари" сигурно се има предвид за голяма сватба, а не за самия подпис.

Всъщност аз озаглавих темата така само за по-кратко, а в действителност имам предвид не самия подпис, а самата идея за брака и сватбата. Значи у нас не може само църковно, тъй ли? Тъпа работа...

НАпълно ви разбирам, че не подписът прави връзката истинска. Той е само формалност и служи за улеснение при много административни глупости. Дотук ми е ясно и не съм някоя морализаторка от миналия век да ви питам "ама как така живеете заедно без да сте женени??/Ами детето?? Малее, накъде върви светът  Shocked "  Grinning

Само че детето в мен, което е свикнало да чете приказки и да мечтае, се бунтува. Къде отива идеята за бялата рокля, за събирането на всички близки и приятели, за погледа, когато трябва да кажеш "да", за клетвата, която е малко или  много тържествена...? И за халките, които са символ на безкрайността и на съюза помежду ви...както и за гордостта да бъдете Неговата СЪПРУГА, да носите едно име всички вкъщи...Някак си за мен така семейството е повече семейство. Не мога да си представя да сме с различни имена примерно.

Знам, че мисля още малко наивно и идеалистично Simple Smile Аз съм на 22 и не се знае и при мен как ще бъдат нвещата, но сега говоря само от принципна гледна точка...

Иначе относно парите сте прави. Някак си трудно ще прежаля 5000 лева за един ден удоволствие, когато с тия пари можем да си купим кола или да сложим основите на къща (е, не са достатъчно, но са нещо). В това отношение сте прави...

# 19
  • Мнения: X
Според мен във всяка една двойка, която не е подписала, прозира страх или очакване за раздяла. Повечето двойки без брак отговарят обикновено - ако решим да се разделяме, един подпис не гарантира нищо (което важи двустранно), да се чувстваме свободни.
За мен това е несериозно - започваш с някого съвместен живот с предубеждението, че е по-добре да не се "обвързвате" с подпис. Жива несигурност.

# 20
Оф топик- някой знае ли защо пише, че имам само една публикация, като само в тази тема имам 3, отделно още няколко? Странна работа

# 21
Според мен във всяка една двойка, която не е подписала, прозира страх или очакване за раздяла. Повечето двойки без брак отговарят обикновено - ако решим да се разделяме, един подпис не гарантира нищо (което важи двустранно), да се чувстваме свободни.
За мен това е несериозно - започваш с някого съвместен живот с предубеждението, че е по-добре да не се "обвързвате" с подпис. Жива несигурност.

Е, едва ли може да се обобщава така. Има и такива случаи,  а има и просто други, в които така са си решили и толкова. Или чакат Момента. Лично аз също не го разбирам това с несигурността, аз ако реша да правя семейство с деца, съвместно съжителство и тн значи мисля, че това е Човекът и се надявам цял живот да сме заедно, няма да мисля за раздяла и ще искам да имаме "вечен съюз", оттам и желанието ми за брак. Но хора всякакви...

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
ще искам да имаме "вечен съюз", оттам и желанието ми за брак. Но хора всякакви...
Сладурана Laughing Пожелавам ти да намериш Човека и да имате вечен съюз, наистина Hug

# 23
  • Мнения: 7 947
Според мен във всяка една двойка, която не е подписала, прозира страх или очакване за раздяла. Повечето двойки без брак отговарят обикновено - ако решим да се разделяме, един подпис не гарантира нищо (което важи двустранно), да се чувстваме свободни.
За мен това е несериозно - започваш с някого съвместен живот с предубеждението, че е по-добре да не се "обвързвате" с подпис. Жива несигурност.
Хаха, напротив - за мен, тези, които държат на подписа и официалния брак са несигурните - те се страхуват от раздяла и тн, та искат така да "заковат" връзката си...ако въобще може да се обобщава в случая, но отговарям на твърдението ти просто! Ти, понеже си сигурна и сериозна - подпиши, но това дали ти гарантира да останете заедно "докато смъртта ви раздели, а? Не мисля, че е уместно да заклеймяваш хората с различно виждане от твоето! Ясно е, че държиш на подписа, остави другите без определения да решат сами за себе си, а? Тук не става въпрос да се чувстваме свободни, а напротив - имаме си достатъчно доверие и подписа по никакъв начин не би ни направил по-сигурни!!!

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А може и да се опитват да се противопоставят на традиционния начин за създаване на семейство.
А баш. Не виждам защо трябва да се подчинавям на някакви правила. Стадният принцип не е достатъчен мотив.
Бялата рокля никак не ме привлича. Вместо сватба предпочитам да дадем пари за някое по-силно изживяване- екскурзия до мечтана дестинация или романтича почивка на екзотичен остров.

Той е само формалност и служи за улеснение при много административни глупости.
По-скоро е пречка.

А писаниците за страха и несигурността подписа ми ги опровергава. Няма по-обвързващо нещо от децата.

# 25
  • Мнения: 3 092
току що писах и в другата тема.
не подписваме, защото нема кинти за това удоволствие. а и не мислим, че един подпис е от кой знае какво значение за любовта ни, уважението и провързаността ни един към друг Heart Eyes
защо много хора тръгват напред с подобни думи ...някак си ми звучи като все едно се отбраняват а не изказват мнение .
Моля за извинение ако греша   bouquet
Трудно е да се обобщи защо някой подписват , а други не .
За каква сигурност говорим всъщност  -ако погледнем абстрактно на нещата дори не е сигурно че винаги ще има утре , нали  Tired
Мога да ви кажа че аз лично приех сватбата си като един от най-хубавите дни в живота си .Празнувахме си ..нашата любов , видях се в бяла рокля , казахме си да , заминахме на сватбено пътешествие и се чувствах като принцеса ...беше много хубаво изживяване , това е. Laughing

# 26
  • Мнения: 676
Аз искам да попитам каква всъщност е целта на тази тема? Защо хората трябва да обясняват доводите си за едно или друго решение в своя живот? Всичко е въпрос на личен избор и не би трябвало да подлежи на дебат със странични хора. Не прочетох цялата тема, не знам какви са отговорите, но моите впечатления от подобни теми в други форуми са, че стават грандиозни спорове тип "скандал", докато всеки защитава вярната според него позиция. Дано тук не е така.

Не мога да дам точна причина защо сме сключили брак. Така решихме, така направихме. Всички бяха много щастливи. И денят на сватбата ни беше незабравим. Но не се чувствам по-различно от преди. И отговорността ни един към друг си е такава, каквато беше преди. Единствено може би родителите ни гледат на нас по-различно.

# 27
  • Мнения: 2 093
Ами целта на темата е да си "чешем клавиатурите", щото авторката ,момиче на 22 години няма достатъчно опит и търси някакъв отговор.......

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Само който не се е женил, той не знае какво преживяване е. Ако трябва пак да решавам със сигурност бих прежалила нова кола или екскурзия, за да се омъжа по всички правила, с подписването, църковния брак и веселбата после. Това е едно от най-хубавите преживявания в живота ми и не бих не отказала от него. Да, харесвам се на сватбените снимки, хубава булка бях, а и младоженецът изглеждаше страхотно. Нищо, че вече живеехме заедно, сватбата като че ли прибави още по-силен блясък в очите и душите ни.

Няма гаранция със или без подпис, няма какво да се спори. Не мога да разбера защо си мислите, че женените няма да прекарат целия си останал живот заедно и че няма да се обичат като остареят.

Чувала съм жени, които не са подписвали и не са правили сватба да си признават след години с половин уста, че съжаляват за пропуснатата емоция и дори казват, че се надяват да съпреживеят сватбите на дъщерите си, защото те самите не са били булки.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е аз пък НЕ искам да съм булка, нямам желание за сватба. Ако решим все пак да сключим брак, ще е формално.

Общи условия

Активация на акаунт