Защо не подписвате?

  • 4 155
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 947
Да бе, защитава Joy...Кое по-точно защитава - детето пак е без един родител, всеки е пак без половинката си, кое по-точно е защитеното, че не разбрах?!? Или може би говориш в материално отношение - делби и тн - ако за това става въпрос, още по-зле - за брака не това е основата, а отношенията и чувствата!!! Никой не казва, че брака е страшен или има нещо лошо - но доста от нас явно не виждат особен смисъл в подписа, а не в брака!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Да бе, защитава Joy...Кое по-точно защитава - детето пак е без един родител, всеки е пак без половинката си, кое по-точно е защитеното, че не разбрах?!? Или може би говориш в материално отношение - делби и тн - ако за това става въпрос, още по-зле - за брака не това е основата, а отношенията и чувствата!!! Никой не казва, че брака е страшен или има нещо лошо - но доста от нас явно не виждат особен смисъл в подписа, а не в брака!
Да, в материално отношение говоря. Много жени си патят от това, че навремето не са разсъждавали по прагматично. Любовта си е любов, договора си е договор- той остава, когато любовта си отиде.

# 47
  • Мнения: 6 167
Аз не бих намесвала чувствата, защото не са константна величина.
Но имам много близка приятелка, сега е на 45.
Живееше 8г в 'дома' им с детето си ( от първи брак) и приятеля си.
Вложи страшно много в тази връзка, не само емоционално, а и материално.
Когато се разделиха той просто смени бравата на къщата СИ  и аз й услужих със зимно яке, защото не можеше да влезе и якето  да си вземе. Да не говорим за 'делби'.  Stop
И да, като останеш на улицата на 45, има значение и ютията.
А иначе, всички връзки започват с любов и бистър поглед в бъдещето.

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 16:28 от Lennie

# 48
  • Мнения: 7 947
Нещо не разбирам : ако има подпис - тогава има проблем и в материално отношение при раздяла, ако няма подпис - тогава кое е проблема,а? Всеки си остава с онова, което си му е принадлежало и толкова. И защо само жени си патят според теб, мъже не си ли патят? Но това няма общо с подписа и с темата като цяло.
А относно процентите - чудно ми е, ако се попитат официалните - женени двойки след определено време - убедена съм, че сред тях процента ще е същия  !!!
Въпроса не опира до подписа и официалностите, това е моето мнение, опира до съвсем други неща!

# 49
  • Мнения: 6 704
Нещо не разбирам : ако има подпис - тогава има проблем и в материално отношение при раздяла, ако няма подпис - тогава кое е проблема,а? Всеки си остава с онова, което си му е принадлежало и толкова. И защо само жени си патят според теб, мъже не си ли патят? Но това няма общо с подписа и с темата като цяло.
А относно процентите - чудно ми е, ако се попитат официалните - женени двойки след определено време - убедена съм, че сред тях процента ще е същия  !!!
Въпроса не опира до подписа и официалностите, това е моето мнение, опира до съвсем други неща!

Хрумва ли ти, че двама души като живеят заедно сигурно придобиват и общи неща? С тях кво правим?

# 50
  • Мнения: 7 947
Да, хрумвало ми е, ние също сме в нов дом с доста придобивки ! Не мисля че ако имахме подпис щяхме да знаем ако евентуално се разделим кое за кого остава - или може би си мислиш, че при покупката и официалния брак - всичко е ясно, а??? Wink

# 51
  • Мнения: 6 167
viliko, явно нещо не ме разбра , но виждам, че си емоционална жена и сигурно имаш нужда от време.   bouquet
Нека го кажа и по друг начин - освен любовта, която разбира се стои в основата на всяка връзка ( с брак или без няма значение) , освен, че всички вярваме в безметежното бъдеще заедно, една жена ( и мъж) трябва да имат и сигурност в някои случаи. Чисто, отвратително материални случаи.  С други думи, аз държа да съм законна наследница на мъжа си, както и държа той да е мой наследник.  Държа в случай на развод всеки да получи това, което предвижда закона.  Държа който от нас остане втори да получава пенсията на починалия.  За децата не мисля - те са уредени по закон и в двата случая.
Бракът освен чисто материална защита дава и друга, много по-силна емоционална такава, на която не искам да се спирам, защото не мисля, че ще бъда разбрана.
В крайна сметка всяка двойка има право да решава за себе си.  Бъдете уверени в избора си.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Да, хрумвало ми е, ние също сме в нов дом с доста придобивки ! Не мисля че ако имахме подпис щяхме да знаем ако евентуално се разделим кое за кого остава - или може би си мислиш, че при покупката и официалния брак - всичко е ясно, а??? Wink

Защитаваш една теза, в която сигурна съм сама не вярваш. Simple Smile Пожелавам ти никога да не се налага да я проверяваш на свой гръб!
Темата обаче е, защо НЕ подписвате и не искам да се натрапвам с мнения как това не е най-разумното нещо на света.

# 53
  • Мнения: 6 704
Да, хрумвало ми е, ние също сме в нов дом с доста придобивки ! Не мисля че ако имахме подпис щяхме да знаем ако евентуално се разделим кое за кого остава - или може би си мислиш, че при покупката и официалния брак - всичко е ясно, а??? Wink


Нищо не си мисля, знам какво е СИО.
Освен развод за съжаление има и по-лоши неща (да не дава Господ). Аз държа да имам и юридическа връзка със съпруга си и той с мене, не само любовна. 

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хрумва ли ти, че двама души като живеят заедно сигурно придобиват и общи неща? С тях кво правим?
То и братя и сестри не могат да се разберат за наследството, а уж кръвта вода не става...

# 55
  • Мнения: 6 704
Хрумва ли ти, че двама души като живеят заедно сигурно придобиват и общи неща? С тях кво правим?
То братя и сестри не могат да се разберат за наследството, а уж кръвта вода не става...


Така е и тогава се прибягва до съд. Може и да не е много добър закон СК, но все е нещо по-добро от липсата на какъвто и да е закон.

# 56
  • Мнения: 7 947
Мила Северина, първо не съм от хората, които пишат ей така - без да си вярват, може би за разлика от тебе! Второ - понеже си най разумната на света - ок, подписвай колкото пъти искаш, но няма да намериш сигурност в тоя подпис!!! Сигурността идва не от официалностите - ще го напиша и хиляда пъти ако трябва!!! Ако си дълбоко заблудена, че тоя подпис ти дава нещо в повече от това, което ние - неомъжените имаме, дълбоко се лъжеш!
За наследството - Лени, бъди сигурна, че след щастлив живот и дълбока старост и ние с моята половинка ще се наследим един друг, макар и да не сме се разписали в общината Wink, ако съдбата е рекла да останем заедно, разбира се! Ако ли не - нещата ще бъдат поделени подобно и на онези, подписалите!
Не ме разбирайте погрешно, не нападам и не съм срещу брака и подписването на брак, но лично аз не виждам смисъл в полагането на единия подпис! Всеки има право на мнение, нека обаче не правим кардинални заключения и да не се охарактеризираме един друг, а?

# 57
  • Мнения: 1 172
Да бе, защитава Joy...Кое по-точно защитава - детето пак е без един родител, всеки е пак без половинката си, кое по-точно е защитеното, че не разбрах?!?
Добре. Нямате брак. Ако с него се случи нещо - например, наложи се да влезе в болница, не е в състояние сам да взема решения и трябва някой от близките му да дава съгласието си за каквото и да е. Тогава ти или родителите му ще имат тежката дума? Не се заяждам, интересно ми е как е уредено това.

За материалните делби и наследявания не говорим. За там е ясно, че има разлики.

# 58
  • Мнения: 7 947
Примера ти е неуместен - когато става въпрос за здравето на човек, не мисля, че дори родителите му да дадат "тежката дума" ще е проблем, защото всеки мисли доброто на децата си, нали. Както те, така и аз ще искаме едно и също - той да се оправи! Просто много изпаднахме в подробности и обстоятелства, айде до тук Stop

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Така е и тогава се прибягва до съд. Може и да не е много добър закон СК, но все е нещо по-добро от липсата на какъвто и да е закон.
До съд винаги може да се прибегне... да не дава Господ, че там е страшно.

Ако ли не - нещата ще бъдат поделени подобно и на онези, подписалите!
Точно. Особено когато има деца.

Тогава ти или родителите му ще имат тежката дума?  
Боже, какви казуси измисляте... Честно казано- не знам, но какво значение има пък това?

Общи условия

Активация на акаунт