Бъдещи и настоящи мами в Чехия - 6

  • 25 254
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 54
Здравейте рано-рано от мен,
благодаря момичета за отзивите ви за снимките и пожеланията   bouquet
Ели, тук често украсяват Ванковка и с удоволствие ходим там да похапнем нещо и да позяпаме. Предполагам и при вас има някакъв мол дето излагат разни неща...

Георгиева cz, не грешиш- Дими ходи на градина, на 5 годинки е но е много висока и и купувам дрехи за 6-7 годишно дете. Аз също бързо растях като малка, та може това да го е наследила от мен newsm78

За имена- при мен в работата е пълно с Катерини, Justina, Кристини и с момчета- Ирка, Томаш, Ондра, Матес.
Ама за кръщаване на детенце мисля че някак си името трябва да ти легне на сърцето.... Мъжът ми много настояваше малката да бъде кръстена на свекърва ми, а тя се казва Димка. Това не ми хареса като име и си мислех какво производно да направя, та като се обръщам галено към малкото, да ми звучи приятно.... Та така стигнах до името Димяна. Не че сега тук в детската не и викат Димо  #Cussing out
Вие, мамчета, как избрахте имената за дреборанчетата?

Пети, страхотен клип, направо невероятен - браво  bouquet

хайде, прятен ден от мен

# 226
  • Мнения: 4 717
здравейте,

оставила съм малката за малко на спалнята, тя се преобърнала и щрака на компютъра, та да знаете, че някой ден може да ви пусне някое съобщение ако съм се забавила в кухнята Joy Joy

Ели, за имената, на мен Давид ми е фаворит, след него Адам. За момиченца е много деликатен избора си мсля, трябва да е нещо нежно и красиво, но вие си знаете най- добре bowuu

Момичета, направих сега такава оризова каша на Нутрилон, но ми стои малко на гранулки, нормално ли е или да я минавам през пасатора? Ванеса я хареса, но бързо загуби интерес след 3тата лъжица baby_neutral, хем добавих пюре от сини сливи

Хайде приключвам, че само се мятка около мен, дали от кашата, ама неще да спи, изпълнена е с енергия, а и днес е студено и може да се разминем с разходките

# 227
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен, Денис заспа и аз 6те драсна някой ред. Tози калпазан4о неиска да папка кайма-в4ера му готвих супа топ4ета и кюфтенца на пара и папа вси4ко друго- сос4ето, супата, но без каймата. А като пасирам месо яде. Днес сме на спанак със шунка.На ден яде и по 2 крем4ета -пудинг или Мати, Прибина4ека го обожава и разни други а вие мами давате ли такива не6та Ве4е???
Сутрин си папкаме о6те попарка с мноооого сиренце и ка6кавал4е Grinning
За имената  на мен за моми4енце ми харесва- Каролина, Аделка, Кристина,   за мом4е- Томи\Тома6\, Адам е много сре6тано но ли4но на мен не ми харесва Sad сварзвам го с 1 4овек.... легенда... не., но това е мое мнение.
 Ванеса ми е крастена на дядо си а Денис на татко си Grinning, но при вси4ки слу4аи сам търсила име което много да ми харесва и Детето като порасне да не се срамува от името си Naughty
 Е това е запо4вам да 6етам Sad

# 228
  • Мнения: 26
Забравих да ви каза 4е в4ера си купихме папагали -ама мнооогооо красиви. Децата все до клетката стоят. Но о6те ги е страх -нова е обстановката им и 4уроликат малко.Люлеят се на люлката се катерят по лост4етата Grinning

# 229
  • Мнения: 55
Здравейте и от мен,

Пети, клипчето е супер!  Peace И музиката е много подходяща Simple Smile

Ели, мен за момче ми харесва Томаш и Мирослав. Това ми бяха едни от вариантите ако имаме момче. Мартин също ми харесва, но него го бях изключила от обсъждане защото реших, че вече си имам един и това ми стига. От момичешките имена, които си изброила ми харесва Алена и Кристина.

Ами това е за сега от мен. София дава зор да яде, а после смятам да излезем да се поразходим. Навън е студено, но поне е слънчево.

# 230
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здравеите и от мен,
днес бяхме с Винси на как се казва  newsm78 абе гледаха му третата сливица.Държа се горкото мъжки и не плака та ни казаха 4е не е за вадене но има много отекла слизница та ни дадоха някакави капки с които да пъскам 1 м.и ако не мине сте ходим да ни иследват за алергиа.А сега ми кажете как така ще е алергичен като нито аз нито Владо или баби и дедовци до десето колено не са алерги4ени от нищо  Shocked 
Това е за сега хубав ден
Винсент е кръстен на баща си а Рая на мен-аз съм против това да си кръщавам детето на баба или дядо.И на двамата съм им измислила имената аз.Единствено когато се роди Винси,Владо искаше да го кръстим на мен да за това имахме дърпаниа,но както става в пове4ето слу4еи-спе4елих  Blush

# 231
  • Мнения: 6 390
Пети
Клипчето ти е върхааааа!
Супер, с Емето 6х го гледахме  Flutter Grinning

# 232
  • Мнения: 55
На обяд не ми остана време да се включа в темата за шишетата. Не че много сме ги ползвали до сега - я има 10 пъти, я няма. Ние сме с шишета на Авент, защото помпата също ми е на Авент. Като съм давала на София от тях не съм дърпала за да влиза въздух, защото има отвор от страни на биберона, през който се засмуква въздух. Аз се ориентирах към тях, защото снаха ми изгледа племенничката ми с такива шишата и беше много доволна. Иначе самата помпа я ползвам доста често, защото нощно време не издържам. Ако се помързеливя да се изцедя ми се образуват бучки.

# 233
  • Мнения: 6 390
Здрасти мацки
вчера преди лягане пуснахме компа за кратко, та сега да си донапиша  Grinning

Та за имената
аз не ви питам като анкета, че се чудя кое да избера, а по принцип как приемате най-популярните чешки имена - въпреки че повечето не са чешки  Wink
За мен тези най-даваните имена на деца в момента са нещо като табу за избора на име, както преди, така и сега, пък той списъка е горе-долу същия, само дето са си сменили номерата някой имена.

В Прага на площадката имаше по 3-4х Томаш-овци, Лукаш-овци, Хонзички, Каченки, Терезки и Анички, в Дечини пък сме заобиколени от най-много Адам-ки, Ондраш-ки, Кубички а което е най-странното за мен че всеки втори баща тук е Вит, и има сумати малки Витовци... а до сега не познавах човек с такова име, при момичетата пак са си Терезки, Каченки и Анички, в Прага нямаше широко-далеко друга Емичка, обаче тук вече сме се запознали досега с 4-5, повечето от тях по-малки обаче от нашата Емка, всъщност само една знаем колкото нас, другите са около 1.г. май...

Първия път , и сега де много ми харесваше Анна, обаче зълвата е с това име, и затова не става според мен... Мартин беше решил преди че ще имаме Мартин или Мартина, от което лошо ми ставаше, с годините се примирих ли какво, и му викам че ако иска нямам против вече тея имена, той пък каза че вече не искал, и добре че не сме кръстили Емата Мартина...

Всъщност при избора на име бях много повлияна от сериала Приятели, който свършваше по чт1, и там бебето беше Емма, и толкова ми хареса, Мартин ми се смееше, що да не е Изаура, че на него му бил харесвал тоя сериал  Laughing и тн се майтапихме...

Всъщност критериите са ми няколко
името на детето ми искам да е нормално както за бг, така и за цз, не ми се иска като се представи да го гледат като марсианец, но всъщото време не искам в градината, училището и тн да бъде за Аничка 1, Аничка 2, Аничка 3 и тн, след това да бъде що-годе международно, не да си уплитат езиците от ченгелчета и франтифлюшки, което означава къси и ясни имена, и на финала да им е добро нумерологичното число и да са в хармония с фамилията...

Ради
това че никой от фамилията няма алергии, въобще не означава че за децата ни е гарантирано че ще са също без алергии, аз като малка бях алергична към ягоди, праскови, жълтък, прах и сумати други, без баща ми или майка ми да имат проблеми, но организма при някой се преборва с тях, при други остават до края... няма нищо фатално - но си зависи от вида алергия все пак.
Третата сливица се уголемява точно при алергия, и за това ще го изследват за такава ако не помогнат капките
иначе много за алергиите тук
http://www.alergii.com/display.php?page=alergiq

# 234
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ахой, мами в Чехия! Извинете ме, че нахълтвам в темата ви! Може да ви се стори щура работа, ама от раждането на моята дъщеричка и пея мотив от една чешка фолклорна песен с български текст и не мога да си спомня как се казва, чудя се и от къде да я смъкна по нета, ни дали я няма в някой чешки сайт за фолклор. Песента е долу-горе така " кукувица кука на зелена бука, ку-ку ку-ку, ааа, ааа " т.н. Имам си тук една приятелка от Бърно, омъжена като мен в Сицилия и с дете на 4 годинки. Тя не знае как се казва песента, макар и да и е позната мелодията. Навремето съм ходила с училищния хор в Прага, Оломоуц и Жилина и пяхме на чешки, спомням си една, която  на български  ( смътно си спомням) е долу-горе" ШАрлъо-марлъо писанче, малко нежно глезанче" ( извинете за липсата на ер-малък!)...ТА да не стане мисълта ми още по-объркана ...позволих си да смъкна песничките де ги имате на линк тук, но не бяха сред тях. Ако можете, бихте ли ми дали някаква информация за тия две песни? С риск да изглеждам в очите ви една изкукала кукувица, най-после се пресрамих да ви пиша! Декуй предварително, ако ми драснете ред!
Поздрави от далечна Сицилия!

# 235
  • Мнения: 6 390
milix
идея нямам какви са тези песнички... а с бг текст изобщо пък съвсем ме обърка  Crazy Grinning
сори но не знам за кой песнички става въпрос...

# 236
  • Мнения: 64
milix, аз се сещам за Тарлю-Марлю Писанче, майка ми я пееше преди 30-ина години... Ето ти линк към български детски песнички - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/409/57/    (Тарлю е номер 141). Честно казано, просълзих се като видях толкова много песнички от моето детство, но и много се смях на някои нови - "Две кебапчета летящи", "Малката скумрийка Сийка" или "Урок по падане"  Laughing Както казваше навремето моят братовчед (тогава 4-годишен) - "какви ли вече не ги измислят.."  Joy  Joy  Joy

Чешки мами, ще ви пиша по-късно, защото тази седмица до края съм претоварена с работа...

# 237
  • Мнения: 240
Milix--мисля, че става дума за пърши пърши йен се лее...там има подобен текст кукачка  йе закукала, паненка йе заплакала..лелелелле как изглежда това на кирилица...чесно да ти кажа незнам дали я имам ще проверя и ще ти пиша Grinning естествено ако е това де.... Mr. Green

Поздрави на всички..да ви се похваля Маята вече пикае на гърне....права като момче..цели гърнето безупречно, остава ни нощния памперс и акането, е не сме съвсем фит ама все пак има напредък.

# 238
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет от мен, ние три дни поредни се борим с висока температура на малкото зайче...Чак днес спадна, и за малко излязохме на разходка..Явно от зъби, ама я държеше между 39 и 38 С ..та през 4ч. пиеше антипиретици и мокри забали.

...Искам още  да пуска един линк с чешки песнички в един друг форум регистрирате се и теглите на воля.

http://www.mp3hits.cz/index.php

Иначе Ели, много ме кефи Щтефан, Самуел ...а най-омразното ми чешко име e съкратеното  Хонза..  Embarassed За момиче допада ми Луцие и Андреа, ама също много срещано ..

Руми, браво  Hug за Майче..

  bouquet

# 239
  • Мнения: 240
О Ванче, милата Вярка..тва гадно с температурите ама и моя хубосник вдига такива, че и 40 от зъби кака става тая рабта незнам...я да те питам за тез забали ако можеда ми обясниш как ги правиш, че нещо последния път направо се обърках, та да чуя и твоя начин..благодаря и бързо да се оправя малката мишка.....

Общи условия

Активация на акаунт