Бъдещи и настоящи мами в Чехия - 6

  • 25 258
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • Чехия
  • Мнения: 97
Милен4е,днес за първи път ходихме на вън с нея но само зад блока защтото не знаех колко ще изтържи,но в къщи сме тренирали.Ние имаме като ваШата количка Britax Verve-даже заспа на 20 мин.в нея.

# 271
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Ахойки, мамчета и бебета...
Честито бисерче на Райче зайче...  Hug


И ние цял ден на вън, спахме там, садихме в градинката, и сега малко е едно мирно тихо ... Blush  ...

Доре , още не съм ги почнала кузунаците, но вчера правих торта опит, че нали ни се близи ЧРД-то  да сме подготвени.

Ели, ти сега за бебчо ще купуваш ли нова количка?

# 272
  • Мнения: 1 325
Здравейте момичета!Ще пътувам с чешка авиокомпания, с пет мечно бебе и искам да попитам мамите пътували с бебета какви са изискванията , нали всяка авиокомпания има различни.Отделно ли се таксуват столчето за кола и количката и изобщо повече подробности ще са ми от полза Simple SmileБлагодаря ви предварително Hug

# 273
  • Мнения: 4 717
здравей мери рус, по-добре се обади и попитай по телефона, по принцип количката и кошчето за кола са си отделно и не ти ги теглят като багаж, защото имаш ораво на тях, освен това е хубаво да попиташ за течностите, нали ще вземаш мляко или водичка за бебето, най-добре е директно да попиташ Peace

и ние днес голяма разходка направихме ама сега е превъзбудена и неще да заспи, докато стане време за баня така ще се умори, че сигурно няма да може да вечеря като хората...

Ради, как ти се струва количката навънка? Ние само из стаите тука сме карали и ми е много удобна, но се притеснявам как ще спи Ванеса в нея, че и тя заспива щом я затръскам по улиците Joy, а пък нали гръбчето не пада изцяло... Може би ще ползвам спортака на Чикото и после ще премина на тази, абе чудя се още...

# 274
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здравеите моми4ета,
Мари рус,аз сте пътувам на 20.04 с 2 деца,едно на 3 г.и едно на 7 месеца ще му бъдат.Казаха ми 4е аз и голямото имаме право на по 20 кг,а за малката нямам право на багаж,но имам право на коли4ки,седалки,кошари и т.н.Мога да и вкарам мляко и вода и буркан4ета с ядене не пове4е от 2 бр.,но ас пътъвам с Skyevrope,а доколкото знам всяка фирма маи има др.изисквания.Но миналата год.пътувах с Konkord и ми дадоха да си вкарам на детето сока и водата,независимо 4е имахме платени напитки и закуски.
Милен4е искам да ти кажа 4е коли4ката мн.друса на вън,в нас на паркета ми се стори супер,но като излязохме на вън  #Crazy,помислих 4е сте и е гадно но тя взе та заспа  Joy -сигурно не и е гадно,но мн.твърдо вози.Но сте трябва да свиква 4е сте пътува на БГ с нея,няма да вла4а вси4ки кали4ки де  Crazy
Аиде цунки от нас

# 275
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Здравейте момичета, имам един въпрос и ще съм благодарна ако ми дадете информация. Предстои ми пътуване до Острава. Бих искала да летя до Прага и оттам насетне да се придвижа до Острава. Може ли да ми кажете възможностите за транспорт от Прага до Острава. Благодаря ви   bouquet

# 276
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет мамчета,
ето я обещаната рецепта за козунак, много съм доволна от нея, правя я 4-5 години подред вече.


6 яйца + 1 за мазането
2 ч.ч. захар ( за по-сладък, може до 3 ч.ч. да се сложат )
2.5ч.ч. прясно мляко
1.5кг. брашно - при месеното може да сложите още до 0.5кг.
кората от един лимон
ванилия ( слагам ванилкова цукр - 2 пакетчета )
2пак. суха мая ( от живата не съм доволна, но иначе са две опаковчици - по 1 на кило брашно )
1 непълна чаена чаша мазнина - около един пръст под ръба, 1/2 мас, 1/2 олио

 Част от загрятото мляко и маята и малко захар се забъркват на квас и се оставят да втасва, като се покрива отгоре с брашно. Яйцата със захарта се разбиват с миксера на пяна. В добре пресятото 1.5кг брашно се прави кладенче и се изливат яйцата със захарта, лимонената кора и втасалите мляко и мая. Омесва се меко тесто, ако има нужда се добавя още малко брашно. Част от мазнината се слага сега , другата част се налива по малко на плота и при месенето се вкарва в тестото. ( като меся усуквам за да стане козунака на конци ). Това е първото месене и се оставя да втасва и отпочива на поне 25градуса, ако не е достатъчно топло, не втасва. Ако ви е много тежко да месите цялия козунак се удря 100ина пъти в плота. Премесванията трябва да бъдат поне 3, като всеки път се добавя от мазнината. Като време - от 8-9 сутринта съм го омесила за първи път, към 14 вече го слагам в тавата да втасва. С последното месене се добава всичката мазнина, и се добавят стафидите и орехите. Плете се на плитки, слага се в максимално дълбока тава и не се оставя място да втасва настрани, а нагоре. Като се надуе добре и е мек и пухкав на пипане, се намазва със жълтък разбъркан с малко олио ( белтъка преди това го слагате в тестото ), наръсва се със захар, слага се в предварително загрята поне на 100 градуса фурна и постепенно се увеличава на 170-180, като се гледа да не изгаря. Ако започне да потъмнява много бързо се покрива с хартия.  Пече се близо 1.5 часа, но си е много относително времето. Като се извади се увива в кърпа или в памучна покривка, Като изстине се слага в плик да не съхне. Така може да се съхранява до 2 седмици ( ако някой го остави толкова време  Mr. Green )

Мариша - виж тука

http://jizdnirady.idnes.cz/connform.asp?tt=J&cl=C&p=MF

Имената на чешки са odkud - Praha, kam - Ostrava, задай си дата и час и ще ти излязат автобусите. След това натискаш Vyhledat. Има и влакове на

http://jizdnirady.idnes.cz/connform.asp?tt=a&cl=C&p=MF ,
мисля че ще се справиш.

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 13:19 от ivalex

# 277
  • Мнения: 87
Леле какъв худав козунак.Браво.За мен това е "мисията невъзможна" Embarassed
Миленка,понякога си играят,но по 4есто се бият.Целите надрани.Имат от вси4ки игра4ки по две но пак се бият за една и съ6та.Ама ина4е като дам на едната солета или бисквита ,тя веднага иска и за другата. LaughingАиде 4ао.

# 278
  • Мнения: 55
Ахой мами,

Бързам да драсна 2 реда преди да са ни заключили темата.

Честито зъбче на Райчето! Пожелавам й съвсем скоро усмивката й да заблести с още нови бисерчета.

Ох, чета, че вече се коментират вече летните колички. Ние обаче сме още малки и ни е рано  Sad Въпреки това София много почна да протестира и да мрънка. Поне 20-30 мин недоволства. Явно иска да гледа. Преди седмица имаше един топъл ден и я изведох за 30 мин с кенгуруто и гък не каза. После като се измори се прибрахме и я сложих в количката и пак излязохме.

Ами това е за сега от мен. Поздрави

# 279
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен. В4ера хибаво време и наван цял ден по4ти, лато се прибрахме Дени запо4на да се сарди и да рита в коли4ката , абе добре му е на ван на детето ама неможе постоянно. Днес гадно време жали и само ватре и колко бели направихме...БРАВО ЗА КОЗУНАКА-РАЗКО6ЕН Е., 6те пробвам рецептата непременно и ДОРЕТО пак 6те ме смъмри да не се оплаквам. Mr. Green Joy
Леле Доре немога да си ги представа Мими И Пати, отдавна не сме се виждали.
Какво става моми4ета кога 6те правите Великден? Аз ре6их сега , когато тук 6те го празнуват. Ванеска няма търпение да боядисва яйца, да украсява ....
 Е, това е от мен  лека ве4ер и спокойна нощ.

# 280
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

честито зъбче на Райка и от мен, все така неусетно да излизат  Mr. Green

За количките
вчера ни бяха дошли най-близките приятели от Прага на гости, и донесоха цяла екипировка - децата са ни почти на една възраст, но те не чакат 2.ро и поне 1.г. казаха че и не планират, та голяма и лятна количка ще имам като нови за мен, нашата голяма ми падна едното колело така и не я занесохме да види ме дали могат да оправят нещо, но за градината ще е идеална. Пък после според нуждите ...

Козунака е чуден, но аз само с гледане ще си остана  Blush

Айде някой да пуска нова тема тия дни Wink

# 281
  • Варна
  • Мнения: 1 841
ivalex много ти благодаря. Информацията я има и на английски, така че се справих чудесно   bouquet

# 282

Общи условия

Активация на акаунт