Какво правите, когато не понасяте свекърва си?

  • 13 116
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
радвам се,че няма да съм свекърва.а съм щастлива мама на две принцеси lalalala

# 31
  • Мнения: 30
 Laughing

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 13:42 от LoraLo

# 32
  • Мнения: 1 897
Дано да не ти се налага да го срещнеш навън, че е много опасно това неграмотното и безмозъчното.Те тия нали знаеш какво правят.......позволявай си да обиждаш само очи в очи, а не тук,разбра ли ме добре????

mamaj,  и със свекърва си ли така се отнасяш?
А ти каза ли и 'очи в очи' какво мислиш за нея или предпочете да пуснеш тема тук?

babche, в една друга тема беше писала,че основните проблеми в общуването между снаха и свекърва се дължат на 2 неща-простотия и проклетия.Права беше.

# 33
  • Мнения: 30
Всичко ли искаш да ти кажа?Няма да имам сили да ти го напиша, но ще ти кажа на теб и на онова бабче, че правите много смели заключения...,които са много субективни и не съм успяла да напиша всичко онова, което ме е довело до това държание и мнение за нея, така че,много ви моля да пестите епитети си за други разговори в други обстоятелства.Аз просто питам нещо съвсем различно от това, което вие отговаряте..., а и вашите мнения не са ми от голяма полза,за това много ви моля да си ги пазите лично за вас.

# 34
  • Мнения: 25 610
Господ си знае работата, mamaj . И ти ще станеш свекърва някой ден.  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 172
mamaj, спри да сравняваш майка си и свекърва си. Проявявай малко повече толерантност към свекърва си - не е задължително да я харесваш, но тя е баба на детето ти и майка на съпруга ти. Уважавай я дори само заради това!
Започни да споделяш с нея от какво имаш нужда, как може да ти помогне и сигурно ще стигнете до някакви по-нормални отношения.

# 36
  • Мнения: 1 897
Аз просто питам нещо съвсем различно от това, което вие отговаряте..., а и вашите мнения не са ми от голяма полза,за това много ви моля да си ги пазите лично за вас.
ОК.В началото, особено след като се роди детето ми аз също имах доста проблеми със свекърва си, поради честите и посещения у дома по всяко едно време без предупреждение, намесата и в личния ни живот и начина по който да отглеждаме и възпитаваме детето си.
За нещата, с които не можах да се примиря разговарях с нея, но деликатно и спокойно,без да я обиждам и повишавам тон. Обясних и кое не приемам и защо.С други нейни черти, които не ми допадат успях да се примиря и да я приема такава,каквато е-все пак идеални хора няма(аз също имам 'кусури'), пък и една жена на възраст над 50 години трудно ще се променя тепърва.И така с много компромиси и разговори и от 2-те страни успяхме да постигнем сравнително добра хармония в отношенията си.С днешна дата се разбираме добре и знам,че винаги мога да разитам на нея, ако се наложи да и оставим детето,когато искаме да излезем вечер.
Надявам се, че този път ти бях от полза!

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 23:22 от Ulia

# 37
  • Мнения: 30
Благодаря ти за тона първо!Но на мен  проблемът не ми не е в общуването, защото тя с мен не говори, даже си позволява да ме подминава в собствения ми дом, да не ме забелязва, разбираш ли ме...Тя, от  която аз с нищо не съм зависима, нито съм искала нещо някога от нея..Даже за пръв път ,когато дойде направи изказвания от рода на : **Тия пердета изобщо не са хубави, трябва да ги махнете!!!** , **Това пък защо си го сложила тук???** и така. Аз нямам проблеми, бях много отворена към нея, докато тя не замина за чужбина ,когато се раждаше детето! Като казвам замина, не отиде там за пари, защото тук получава заплата от рода на 1200-1500лв, не искам да и правя сметка на парите/нейни са си/, но отиде да гледа дете на една нейна приятелка! Представяш ли си???Тук и се ражда внуче, а тя на гурбет...хахахаСлед това и омръзна там, наживя се на чужда земя, върна се и имаше притенции, че детето не е тук да я чака , а ние бяхме заминали на почивка .Това е егоистично много , бих казала. И така се започна, после един месец беше още отпуск и започна да ми се влачи всеки ден, под предлог да вижда детето, а тя просто отбиваше време тук, да се наобядва, да си каже нейните си проблеми и ние трябва да я слушаме.Тогава аз с едно пъшкане показах , че това изобщо не ми се нрави и тя е забелязала...Започна още по-агресивно да се самопоканва, като напрва се обаждаше да каже, че идва, ане дали ще е удобно.Тогава един ден се случи да я отреже синът и  и ела да видиш как бълва змии и гущери!!!Започна да ни обижда, да ни обижда и двамата и каза , че не заслужаваме за нищо? А какво даде преди това? Не ме лразбирайте погрешно, но аз пари от нея не искам, исках просто детето да има баба, която да се интересува от него, но уви... и така на татък, дано да съм внесла повече яснота в темата, защото до сега ми се струва, че не бях разбрана правирно

# 38
  • София
  • Мнения: 903
Извинявай, Mamaj, но репликата ти:   "Тя нищо не едала и за тоя дом, така чеее....навън", направо ме потресе. Не можеш да се сърдиш на тези, които също като мен са били потресени от такива изявления от твоя страна. Защо си мислиш, че свекърва ти е длъжна да ви дава нещо изобщо. Моята не ми е дала и една вилица, дори на сватбата нищо не ми даде, но това не означава че трябва да се отнасям толкова зле с нея. Не че много я обичам, но все пак се старая да я понасям - ако не друго тя е дала живот на мъжа ми и го е отгледала и само заради това би трябвало поне малко да я уважаваш. И в крайна сметка искаш ли нещо материално от нея или не, защото първо казваш: "Тя нищо не едала и за тоя дом, така чеее....навън"
, а пък след това казваш: "Не ме лразбирайте погрешно, но аз пари от нея не искам, исках просто детето да има баба, която да се интересува от него, но уви...", което звучи точно обратното на първото ти изказване. Защо ли си мисля, че те дразни повече материалната страна.? newsm78



И накрая един съвсем приятелски съвет от мен: Спри да очакваш нещо да ти дава свекървата, независимо дали е материално или не. Откакто съм го направила нямам никакви проблеми с нея, дори когато тя все пак направи нещо както трябва аз дори съм приятно изненадана.

# 39
  • Мнения: 30
Абе от къде се взехте всички такива добродетелки и с такива чисти и неподправени, нематериални помисли,бее?То направо човек с мед да ви намаже.Да!!! Смятам, че трябва , когато човек има някакви претенции - то трябва те да се покриват с това какво ти даваш на този, от който изискваш, разбираш ли ме?Не ми ги пишете тия клишета, че не била длъжна-ДА!!!!Никому ,никой не е длъжен!И аз не съм длъжна да я уважавам,нали така?Защото иначе ще се получи неща като това: "Ти го плюеш-то си мисли, че дъжд вали!"Е,не съм толкова зле и не съм си намерила достойнството на улицата...Значи някой само ще дават, други само ще получават!Да, ама не!Всичко в тоя свят има баланс!Или да завърша: КАКВОТО ПОЧУКАЛО -ТАКОВА СЕ ОБАДИЛО!

# 40
  • София
  • Мнения: 932
Овчева, не мога да направя с мама така, защото само тя е човекът,който го боли за мен и ми помага във свяко отношени, във всичко, което можеш и , което не можеш да си представиш...А тая , откакто съм родила грам помощ, даже и не ме е попитала , от кумова срама поне, дето се вика. А да не говорим това за финансова помощ. А иначе има големи притенции, дай и само да идва на гости, да оглежда , да стои на масата и да занимава с нейните проблеми. Извинявай, ама , ако мама беше такава и за нея щях да питам вас какво да правя и как да постъпя..Така, че отговорът ти е не на място.Благодаря все пак

Аз малко крайно може би ще коментирам постта ти, но съжалявам , свекърва ти не е длъжна да ти гледа детето или пък да дава пари. И моята не дава пари,нито ми помага с детето, но това си е нейно право и аз нямам никакви основания да й се сърдя точно за това. Детето си е мое и на мъжа ми и ние двамата само и единствено сме длъжни да си го гледаме, а колкото до финансовата помощ направо ще е нагло да очаквам пари от някой друг даром освен от себе си и мъжа ми.

# 41
  • Мнения: 682
За съжаление всичко идва от възпитанието, културата и начина на живот на хората. Направо им завиждам на американците например. Свекъри и млади живеят на стотици или хиляди километри едни от други. Виждат се 1-2 пъти максимум в годината, всеки си има личен живот и лични интереси и не се бърка в живота на другия. Ако могат си помагат, ако не- не си пречат. И поне ако не се обичат, то поне се уважават.

# 42
  • София
  • Мнения: 932
За съжаление всичко идва от възпитанието, културата и начина на живот на хората. Направо им завиждам на американците например. Свекъри и млади живеят на стотици или хиляди километри едни от други. Виждат се 1-2 пъти максимум в годината, всеки си има личен живот и лични интереси и не се бърка в живота на другия. Ако могат си помагат, ако не- не си пречат. И поне ако не се обичат, то поне се уважават.

  HugПо добре не бих го написла. Това е и моето виждане и разбиране за деца и родители.  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 903
Абе от къде се взехте всички такива добродетелки и с такива чисти и неподправени, нематериални помисли,бее?То направо човек с мед да ви намаже.Да!!! Смятам, че трябва , когато човек има някакви претенции - то трябва те да се покриват с това какво ти даваш на този, от който изискваш, разбираш ли ме?Не ми ги пишете тия клишета, че не била длъжна-ДА!!!!Никому ,никой не е длъжен!Защото иначе ще се получи неща като това: "Ти го плюеш-то си мисли, че дъжд вали!"Е,не съм толкова зле и не съм си намерила достойнството на улицата...Значи някой само ще дават, други само ще получават!Да, ама не!Всичко в тоя свят има баланс!Или да завърша: КАКВОТО ПОЧУКАЛО -ТАКОВА СЕ ОБАДИЛО!
А защо пък свекърва ти трябва да ти дава нещо? newsm78 Ти какво си й дала, че и тя да ти дава?  newsm78 Ако аз ти бях свекърва и разбера какви ги говориш за мен ( или пишеш по форумите), единственото, което бих ти дала е ШУТ В ЗАДНИКА, и СБОГОМ.

Едва ли ще ти бъде приятно, ако разбереш, че мъжа ти е казвал или писал някъде такива неща за майка ти.  newsm78


А и въпроса не опира до това дали сме добродетелни или не, а до възпитание и култура. Явно на някои хора им липсват такива, а егоизма и материализма им  идва доста в повече.

И аз не съм длъжна да я уважавам,нали така?

Напротив, длъжна си. Най-малкото защото не си й на годините, второ защото тя е майка на твоя съпруг. Тези две причини са абсолютно достатъчни, въпреки че има и още. Но както писах малко по нагоре - всичко опира да възпитанието и до културата, които на някои хора направо им липсват.


Е,не съм толкова зле и не съм си намерила достойнството на улицата...Значи някой само ще дават, други само ще получават!Да, ама не!Всичко в тоя свят има баланс!Или да завърша: КАКВОТО ПОЧУКАЛО -ТАКОВА СЕ ОБАДИЛО!

Ако имаше поне малко достойнство нямаше да пишеш такива глупости по форумите.

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 21:28 от tania28

# 44
  • София
  • Мнения: 903

Аз малко крайно може би ще коментирам постта ти, но съжалявам , свекърва ти не е длъжна да ти гледа детето или пък да дава пари. И моята не дава пари,нито ми помага с детето, но това си е нейно право и аз нямам никакви основания да й се сърдя точно за това. Детето си е мое и на мъжа ми и ние двамата само и единствено сме длъжни да си го гледаме, а колкото до финансовата помощ направо ще е нагло да очаквам пари от някой друг даром освен от себе си и мъжа ми.

Абсолютно съм съгласна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт