ЮЛСКИ бебочета ще бъдат нашите отрочета :)

  • 11 095
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 371
Утре съм на ФМ, ще се пръсна от напрежение, започвам да се чудя как можах 31-ви да избера, нямаше ли по-скорошна дата Rolling Eyes

Даже съм чела, че съжителство с кучета и котки помага срещу развитие на алергии в бъдеще. Това не се отнася за пернати и маймуни.  Laughing
Това и аз го знам. И други домашни животни също, в смисъл крави, овце и т.н. Чудех се моя къде да го пращам да вирее сред крави, но уви няма къде Crossing Arms

newsm74

# 256
  • Мнения: 30
Добро утро и от мен!
Вече нямам търпение да ида на ЖК ,за да видим бебчо!Снощи така ми се изду корема ,че чак се виждаше как е на една страна!Със съпруга ми доста се позабавлявахме!
Знам,че не е добре да има животни ,особенно котки,около бременни и бебета!Но това е избор на всеки!
Лек ден на всички!

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 09:27 от alisa_13

# 257
  • Мнения: 142
Добро утро на всички  Grinning
Какво хубаво слънчице  Mr. Green Пролетта наближава и скоро ще можем да щъкаме по парковете и да си разхождаме коремчетата Grinning
julie.k, благодаря за страхотния сайт  Hug
Дуци, като си пуснах 3д-образ вече си представих съвсем ясно как се върти вътре  Mr. Green
Астарта и Abloy, дано скоро неприятните усещания да изчезнат и отново да се чувствате добре  Peace

# 258
  • Мнения: 2 171
Здравейте Hug

Много ви благодаря за загрижеността, трогнахте ме Heart Eyes. Аз след като изпих 2 хапчета Магне Б6 и си легнах още в 7 снощи, тази сутрин вече съм добре. И на мен не ми се беше случвало толкова дълго да ми е втвърден корема и много се бях уплашила. Обаче при мен лошите неща май не ми дават да си поема въздух Sad. Тази сутрин от яслата на Алекс ме посрещнаха с новината, че вчера едно момиченце се е разболяло от скарлатина. Исках да си го оставя вкъщи, но сестрата ми каза, че той е бил вече контактен и няма гаранция, че няма да се разболее, а и инкубационния период бил 21 дни, и е просто невъзможно да го оставя за такъв период вкъщи. Та имам един много спешен въпрос: Ако аз се разболея от скарлатина, какъв е риска за бебето и има ли някакъв начин да се предпазя ако Алекс се разболее? По-късно ще звънна на личната и на гинеколога ми, но искам да получа възможно най-много информация и затова ви питам и вас. Много ме е страх, от сутринта не съм спряла да плача. Исках да пиша още неща, но сега просто не мога да си събера акъла.

# 259
  • Мнения: 4 371
Астарта, успокой се, моля те Heart Eyes Сигурна ли си, че не си я карала тази шарка?

# 260
  • Мнения: 1 584
Дуци, Скарлатината май не се води шарка newsm78 Но дори и да е такава, тя не създава траен имунитет и можеш няколко пъти да боледуваш от нея Sad По принцип се казва, че възрастните по-трудно се заразявали ( и дори те трябва поне тук в Германия да са ваксинирани)

Астарта, скарлатината не предизвиква никакви аномалии на плода, така че спокойно. Hug Hug

# 261
  • Мнения: 30
Астрата,не се притеснявай!Четох тук там и видях ,че няма опасност!Успокой се,обади се на лекаря си! Hug Hug Hug

# 262
  • София
  • Мнения: 3 449
Астрата, една моя колежка имаше подобен проблем, само че с варицела. Дъщеричката и се разболя, докато майката беше бременна и то още съвсем в началото. Колежката ми си направи тест за антитела и излезе, че е боледувала от варицела и няма опасност нито за нея, нито за бебчето. Предполагам, че и със скарлатината може да се процедира по този начин. Ако искаш мога да потърся повече информация къде си е правила теста, някакви телефони и т.н. За София става въпрос.

Усмивки!

# 263
  • Мнения: 223
Знам,че не е добре да има животни ,особенно котки,около бременни и бебета!Но това е избор на всеки!

А коя е точно причината? Или просто така си чула и потвърждаваш за тежест Simple Smile

ДеЩоВиди обясни много добре всичко и според мен няма за какво повече да се повтаря, че не било хубаво, защото така сме чули - точно защото причините "че не е хубаво" вече бяха изяснени (листериоза, токсоплазмоза и други паразити и болести от БОЛНИ животни), даде се съвет и как може "да е хубаво" да се живее без проблеми (с добра хигиена и имунизации+обезпаразитяване на животните). И това е. Няма други вуду магии и невидими заплахи, които ЗДРАВИ животни да разпространяват.

Като си представя в градския транспорт какво е, в асансьорите на старите блокове и на елементарни места бъка от мърсотия и бактерии и пипаме всички тези неща, не мисля, че са по-чисти и безопасни от една котка, която е здрава, обезпаразитена и имунизирана, храни се с консервирана храна и си седи в апартамента.

Не съм изобщо фанатик-защитник на животни и т.н., разбира се, че всеки сам си решава. Просто ми се иска когато някой каже нещо,  да обясни защо е така. И като се твърди, че "не е добре да има животни около бременни и бебета" да се обоснове със знания по въпроса. Защото иначе е малко в стил "абе знам, че е така, ама не знам защо" и това няма стойност като твърдение.

Това не само по темата за животните. Хубаво е по всички теми човек да се замисля като подхвърли нещо да си даде сметка може ли да обясни какво има предвид. alisa_13 да ме извинява  Embarassed и да не се сърди, няма нищо лично в писаното до тук от мен.

Когато съм ранобудна май съм по-пояснителна и обяснителна.   bouquet моля да не бъда съдена строго Simple Smile

Астарта не се притеснявай, стискам палци да не са страшни нещата!  Hug

# 264
  • Мнения: 246
Астарта, споко миличка, не се коси предварително. Най-добре бързо звънни на лекар, за да знаеш. Напоследък и аз съм като оголен нерв.

# 265
  • Мнения: 4 371
Няма други вуду магии и невидими заплахи, които ЗДРАВИ животни да разпространяват.

 tooth

Като си представя в градския транспорт какво е, в асансьорите на старите блокове и на елементарни места бъка от мърсотия и бактерии и пипаме всички тези неща............

С първата си бременност бях откачила. Вечно се разхождах с антибакериални кърпички и се търках като умопомрачена, дано сега ме подмине Praynig

# 266
  • Мнения: 2 171
Момичета, много ви благодаря за отговорите Hug Heart Eyes. Обадих се на педиатърката, тя ме поуспокои, че нямало риск за бебето, дори да се разболея и аз. И аз не знам дали е шарка скарлатината, но аз не съм карала абсолютно никакви шарки като дете, а и за скарлатината лекарката ми каза същото като Майра - че не се създава имунитет дори и да съм я карала. Характерен бил обрив по гърлото и много висока температура - до 40 градуса. Днес ще вземат на всички деца в яслата гърлен секрет, но не знам след това какво се прави newsm78. Ох, писна ми вече от притеснения, болести и всякакви такива гадни работи ooooh!. Защо не мога да се отпусна като човек и да се радвам на бременността си Sad.

Исках да пиша за съжителството на домашни животни и бебе - аз гледах сиамска котка докато бях бременна с Алекс. Беше с мен 12 години и не можех да си представя да я махна, а и нямаше на кого да я дам, майка ми е астматичка, а никой не би си взел толкова старо животно. Не я пусках в стаята с бебето, чистех редовно пода от косми и така. След като проходи Алекс започна да ходи при нея и да я тормози, но му миех ръцете всеки път щом я пипаше. Тя умря миналата пролет и на Алекс определено му липсваше. Не е имал никакви проблеми, свързани с това съжителство, нищо от рода на дерматити, алергии и други такива. Така че аз съм ЗА съжителство на дете с домашно животно, стига животното да е обезпаразитено, ваксинирано и да се поддържа добра хигиена Peace.

# 267
  • София
  • Мнения: 18 679
Астарта, и в моята книга пише, че скарлатината не е опасна за плода. И аз не съм карала никакви шарки и хм...да не дърпаме дявола за опашката Rolling Eyes

# 268
  • Мнения: 36
Астарта, и аз четох из нета за скарлатината и никъде не пише за последици върху плода. Въпреки това ти пожелавам да не се заразиш, защото симптомите са доста неприятни  Hug
Abloy надявам се да си по-добре днес Hug

# 269
Аз ще се включа по отношение на съжителството с животните. Имаме 3 кучета - на 8, на 6 и на 2 години. Живеем в къща, но кучетата са при нас, вътре. За нищо не света няма да се разделя с тях! Единственото, което ще нправим е напролет мъжът ми да им построи една хубава къща на двора, че да не ми у гузно. Причината да ги изведем навън е защото просто вече са ми много  Grinning, а и определено напоследък ме нервират.  Постоянно искат да се гушат, и трите наведнъж.  Laughing Ако беше едно куче просто щяхме да си оставим в къщата. Те са членове на семейството и бременността не е причина да се разделяме с тях.

Общи условия

Активация на акаунт