ЮЛСКИ бебочета ще бъдат нашите отрочета :)

  • 11 079
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 58
Агата,ако ще си броиш седмиците брой ги от първия ден на последната менструация!И съответно деня от седмицата,когато ти е бил този ден ти започва и нова седмица!Пр. моя първи ден беше четвъртък 11.10,затова всеки четвъртък започвам нова седмица и утре ще съм 16сед.

# 286
  • Мнения: 223
Пр. моя първи ден беше четвъртък 11.10,затова всеки четвъртък започвам нова седмица и утре ще съм 16сед.

Много хубав и лесен пример за броене. И аз така броя и не се обърквам. При мен първия ден от последния цикъл беше 28 Септември - петък. Така всеки петък ми започва новата седмица. След 2 дни в петък ми започва 18 седмица от бременността.

# 287
  • Мнения: 58
Боже ама и аз съм много  smile3538Исках да се хваля!Днес бях на изпит-теория от шофьорските курсове и решех листовките за 10мин без нито една грешка! newsm44То след четири дена решаване на листовки   umnikuuв къщи щеше да е излагация да ме скъсат!Проверяващия първо не повярва че съм готова толкова бързо ,а после чак беше учуден,че не намери грешки и ме провери втори път! newsm53
Само много се ядосах,защото ни извикаха в девет и половина и се тъпках в най-препълнените маршарутки,а изпита започна чак в 10 и45!Направо ужас #Cussing out!Сега да видим кога ще ми определят дата за практика и как ще се представя!Практическия много повече ме притеснява!
По темата за животните и аз искам да кажа мойто ЗА при спазване на съответните хигиенни изисквания!Pearl много добре го е обяснила!Ако мойта котка не беше умряла миналата година сега щях да си отглеждам бебо с нея без притеснения!А по отношение на алергиите мога да кажа ,че имам алергия към какво ли не ,и единственото от теста към което нямах алергия беше -котки и кучета!Винаги в къщи е имало някакво животно!Друг е въпроса ,че това е голям ангажимент и трябва да има някой който да ни отмени в това!
Ще ме извинявате за многото писане ,ама имам да си наваксвам!  bouquet

# 288
  • Мнения: 2 070
Дали ще се съгласят да ми направят БХС без бележка от гинеколог три дни предварително? Защото в петък пътувам за Сф и така и така ще съм в 16та седмица, защо да не си направя... Вчера ми беше редовната консултация, но в Плевен обявиха грипна и отмениха женските и детските консултаци...  newsm78 кажете, които сте ходили на БХС в МД - ще ми приемат ли...

# 289
  • Мнения: 58
За бхс искат талон в който се попълват някой данни,които незнам дали можеш да ги дадеш!Искат гест.седмица определена от ултразвук не по-рано от три дни преди изследването!При това с точност до дни!Всмисъл пр.17сед и 0 дни има там един въпрос имаш ли гестационен диабет!Общо взето това са специфичните неща другите със сигурност ги знаеш-пушиш ли пиеш ли определени хапчета и други!Говори с гинеколога си!

# 290
  • Мнения: 2 323
БХС не се  ли прави, ако имаш ехографски преглед същия ден или до няколко преди това и бележка, т.е. направление от лекаря?

За броенето на седмиците.....Не би ли трябвало да е еднакво от къде броиш...явно не Laughing

# 291
  • Мнения: 2 070
Аха, мерси, ще я изюркам тогава да ми направи прегледа.

В яслата на Яна иаше едновременно скарлатина и варицела. Яна изкара само варицелата и то доста леко. Гърленият секрет беше отрицателен за скарлатина и много долре помня, че пишеше бактериална среда - нормална. Та скарлатината си е бактериална инфекция май. Лекува се задължително с антибиотик. Рядко има последици за самият болен - за сърцето и някои други.
Шарките мисля са вирусни...
За бременни опасна е рубеолата.

Дуци, Пепи едва ли ще го профилактираш с куче или коте. Нали живеете в Надежда? Наскоро казаха по ТВ, че в кварталите с топлофикация в близост астмите сред децата са много по-чести. Нали има парно някъде там из квартала или бъркам? Ако си го разхождала много по градинките като бебе, което е неизбежно...

# 292
  • София
  • Мнения: 53
Момичета, благодаря за милите ви думи и подкрепата:)
Астарта, аз от днес пия Магнерот, една таблетка съдържа 500 mg магнезиев оротат. Трябва да го пия най-малко един месец, след това ще видим.
danibon, непременно попитай за тези контракции на прегледа утре, сигурно ще ти предпишат нещо. Иначе аз не съм усетила никакви контракции досега, странно как така не са ми направили впечатление!
душичката 32, поздравления за успешните листовки:) Явно са се променили правилата за изпитите, моят беше преди година и веднага след листовките започна практическия.

# 293
  • Мнения: 2 171
Дали ще се съгласят да ми направят БХС без бележка от гинеколог три дни предварително? Защото в петък пътувам за Сф и така и така ще съм в 16та седмица, защо да не си направя... Вчера ми беше редовната консултация, но в Плевен обявиха грипна и отмениха женските и детските консултаци...  newsm78 кажете, които сте ходили на БХС в МД - ще ми приемат ли...

Знам, че със сигурност искат снимка на видеозон, направена не по-рано от 3 дни преди БХС. На нея гледат г.с., размера на главичката и на бедрото. Бележка от гинеколога не знам дали се иска, защото моето изследване ми го занесе лекаря ми, но попълни някаква бланка, в която записа годините ми, поредна бременност и други такива. Мисля, че на видеозон ще те видят и в МД, не мисля че ще е проблем и да ти попълнят тази анкета на място.

# 294
  • Мнения: 132
danibon  как така имаш контракции ане взимаш нищо, ей момиче недей така бе
вземи поне но-шпа няма да ти навреди и обезателно попитай другия път доки какво да пиеш !!!!!!!!!!

# 295
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Ето я и новата темааа Crazy Mr. Green Crazy

Общи условия

Активация на акаунт