Какво мислите за епидуралната упойка-за и против?

  • 18 467
  • 354
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 363
С две ръце съм за и при мен я приложиха. Точно като ми сложиха системата и ме подготвяха за раждането спря тока, в 11 часа започнаха процедурите и в 1 часа започна операцията. След мен имаше още операции и ми сложиха катетър. Първо ми дадоха спинална анестезия, а после цяла нощ имах и епидурална и никак не ме болеше. За второ дете ще искам отново епидурална упойка

# 61
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Всеки има различен праг на болка, всяко раждане е различно, едни раждат лесно и бързо други се мъчат с часове... След като я има защо да не се ползва?
Ако имате чадър в себе си и завали дъжд ще го отворите ли?

# 62
  • Мнения: 1 815
Цитат
Колкото за спестяването - раждах без упойка и не намерих нищо страшно, нетърпимо, ужасно или нещо за спестяване.
а evil ме е изпреварила...има жени, които не усещат как получават 5 см разкритие и други, при които това е свързано с ужасни болки. Аз лично имах чувството, че ще загубя съзнание от болка, а по принцип търпя на такава, така че всичко е относително...На мен ми се иска второто раждане да ми е без епидурална, не обаче за да се тупам по гърдите после, че съм родила без упойка, а защото вече не ми се поемат никакви рискове, когато става въпрос за детето ми /ако е само за мен може/...и все пак не искам да се заричам, че не се знае  Grinning

# 63
  • Мнения: 999
Първият път родих с упойка  . Бях твърдо решена и вторият път да родя с упойка, но когато дойде момента всичко стана толкова бързо че нямаше време за упойка и не съжалявам че не сложих.С упойка не усещаш никаква болка, но не усещаш и напъните и не усещаш как да напъваш. Наложи се един доктор да ме натиска по корема за да помогне на бебето да излезе. Доста се понапъвах докато родя каката, а малката я родих точно с три напъна.

# 64
  • Мнения: 1 900
Не ме беше страх от раждането и не съм искала да ми слагат упойки Peace

# 65
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Разбира се, че няма нищо страшно! (айде сега, ще бъда линчувана, знам си аз  Wink)
Между другото страхът е най-големият враг на раждането. Ако майката се страхува, това силно затруднява раждането, а дори може да спре родовата дейност за неопределено време.

# 66
  • Мнения: 897
Аз не пожерах да ми сложат упойка, защото исках да усетя болката в пълната и сила. Не знам какво съм си мислела, но за това раждане определено ще си поискам упойка.
Малко офф-Близнаци ли роди без упойка. Shockedти си герой ,маме!
Цитат
Колкото за спестяването - раждах без упойка и не намерих нищо страшно, нетърпимо, ужасно или нещо за спестяване.
а evil ме е изпреварила...има жени, които не усещат как получават 5 см разкритие и други, при които това е свързано с ужасни болки.
Абсолютно съгласна съм.Аз отидах в болницата с 5 см. и от радост че вече ще раждам само не тичах по стълбите до родилната зала.Затова се отказах от упойка.Даже се смяхме с екипа и си приказвахме и те ми казваха "Няма ли да викаш вече?" Болките ми почнаха при напъните.След няколко дни пред приемната имаше момиче което по лицето му беше изписана огромната болка. По случайност ни изписаха заедно(мен ме изписаха на 6-тия ден ) и ми каза чее била с 1см.
Раждане с раждане няма.Това че мен не ме е боляло не значи че друг се е лигавил и е преигравал.Едва ли някой в родилното отива да крещи, ей така щото му е кеф както се вика на футболен мач!!!!
Епидуралната не се слага за пръв път.Но Хедра много добре е описала как действа.
Всичко е въпрос на избор!
Но ако си изтощена от болката.(Като слушах едно момиче как извиваше от болки ,.... изпадам още в ужас.Бях точно под родилна зала и като бяха отворени вратите на стълбището се чуваше.Още си ми къмти в ушите.) как ли ще имаш сили да напъваш.Това не е ли риск за бебето.
Всичко си е въпрос на избор.

# 67
  • Мнения: 1 080


  Аз съм против поради риска от засягане на нерви.
newsm10
И аз така!!!
По принцип съм негативно настроена към поставянето на каквито и да е упойки!!!

# 68
  • Мнения: 169
Риска е много минимален от засягане на нерви вече се случва 1/1000000, медицината вече не е чак токова ретро,пък и анестезиолозите не са толкова безотговорни.Това е лично мое виждане и съм изцяло за епидуралната .Наложи ми се спешно секцио и ако не беше тази упойка щяха да ме приспят и да пропусна раждането на детенцето си.А мисля също ,че пълната упойка е мн по вредна от тази.

# 69
  • Мнения: 257
Милички, нали се сещате, че обикновено второто раждане е по-лесно. Не искам да омаловажавам нищо, но се замислете дали втория път само упойката е била причина да родите по лесно
Naughtyне при всички-при мен имаше една жена с второ която каза че 1 вия път е било много по-леко smile3504
ВСИЧКИ ЗНАЕМ КАК ЗАПОЧВА ЕДНО РАЖДАНЕ,НО НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КОГА И КАК ЩЕ ЗАВЪРШИ.
Риск винаги има newsm12











# 70
  • Мнения: 693
За хора които немогат да понасят болка като мен - твърдо ЗА!

# 71
  • Мнения: 2 171
боли ли постовянето и?

Мен не ме боля изобщо. Бях се настроила за болка, но така и не усетих кога я сложиха.

# 72
  • Мнения: 573
Месец преди да  родя, говорих с анестезиолог да родя с епидурална.Отказа ми под предлог ,че във Варна няма добри специалисти. newsm78

# 73
  • Мнения: 58
Риска е много минимален от засягане на нерви вече се случва 1/1000000, медицината вече не е чак токова ретро,пък и анестезиолозите не са толкова безотговорни.
На мен не ми е правена досега епидурална,но ще искам задължително!Между другото съм анестезиологична сестра и точно с това се занимавам толкова години!Рисковете са толкова малки,че е по вероятно да имате усложнение на раждането отколкото от упойката!

# 74
  • София
  • Мнения: 5 749
Аз съм за! Въпреки че радвах без! Peace

Общи условия

Активация на акаунт