Защо ми отказват секцио?

  • 11 765
  • 259
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 4 590
... не вярвам че ви е било приятно в почти всяка дупка да ви е наврян по един маркуч.

Направо ми възбуди интереса  Joy какво са ти правили  Shocked

А възстановяването нека не го намесваме, защото е индивидуално  Peace аз се оправих доста по-бързо, отколкото жената до мен, която беше с нормално, леко раждане  Peace
        На теб приятно ли ти беше да стоиш цял ден с пъхнат катетър?ами клизмата?после сигурно и гърлото не те е дразнило от маркучите?Явно твоето секцио е било по различно newsm78
Освен катетър, който въобще не усещх, нямах никакви  "маркучи" по другите дупки. hahaha
А клизмата се прави и преди нормално раждане! Явно не си запозната с този факт.
Бях със спинална анестезия, не са ме интубирали и не съм имала никакви маркучи в гърлото!
Вече почти навсякъде  секциото се прави със спинална упойка и не се слагат "маркучи" в гърлото. Peace

# 211
  • Мнения: 378
... не вярвам че ви е било приятно в почти всяка дупка да ви е наврян по един маркуч.

Направо ми възбуди интереса  Joy какво са ти правили  Shocked

А възстановяването нека не го намесваме, защото е индивидуално  Peace аз се оправих доста по-бързо, отколкото жената до мен, която беше с нормално, леко раждане  Peace
        На теб приятно ли ти беше да стоиш цял ден с пъхнат катетър?ами клизмата?после сигурно и гърлото не те е дразнило от маркучите?Явно твоето секцио е било по различно newsm78
Освен катетър, който въобще не усещх, нямах никакви  "маркучи" по другите дупки. hahaha
А клизмата се прави и преди нормално раждане! Явно не си запозната с този факт.
Бях със спинална анестезия, не са ме интубирали и не съм имала никакви маркучи в гърлото!
Вече почти навсякъде  секциото се прави със спинална упойка и не се слагат "маркучи" в гърлото. Peace
Почти навсякъде?Е тук имаш избор и ти слагат маркучи в устата затова още с влизането ми казаха да си взема стрепсилс Peace,упойката си я избираш ти!!!(аз говоря за обща)

# 212
  • Мнения: 378
щом вие била приятна една операция евала значи,че търпите на болка е аз не мога,приключвам безмислените спорове

# 213
  • София
  • Мнения: 4 590
Ами след като ти сама си си избрала упойката, няма от какво да се оплакваш тогава. Не всички жени избират обща упойка като теб, затова не можеш да правиш такива обобщения.
Мен не са ме питали, но аз така или иначе бих избрала спинална! Peace

Никой не е писал, че му е била приятна операцията!
Съветваш жените, които не търпят болка, да не се подлагат на операция, все едно при нормално раждане няма болка.
Всичко е индивидуално, колкото и изтъркано да звучи!!!
Темата съвсем се изроди. ooooh!
Дано при аная всичко да е наред!

# 214
  • Мнения: 46 591
  На теб приятно ли ти беше да стоиш цял ден с пъхнат катетър?ами клизмата?после сигурно и гърлото не те е дразнило от маркучите?Явно твоето секцио е било по различно newsm78

Катетърът не е само при секцио  newsm78 слагат И при нормално раждане с упойка. Освен това е по избор, аз исках да имам (вместо подлога), не съм усетила нищо нито при слагането, нито при махането Grinning

Клизма - пак не е само при секцио  newsm78 нея я правят И при нормално раждане. Но тя също е по избор. На мен лично НЕ ми е правена  Grinning

Тръбата в гърлото - почти всички операции ги правят със спинална, при нея няма тръби в гърлото  Grinning аз си избрах пълна обаче и са ми слагали (след като ме е хванала упойката) и нямах никакво дразнене като се събудих, ако не бях питала, нямаше и да знам, че съм имала  Laughing


П.П. Направиха ми секциото накрая, почти на пълно разкритие, така че мога да сравня нормалното със секциото, та от опит - нямат нищо общо - секциото е песен, даже менструалните ми болки преди бременността бяха по-силни  Laughing

# 215
  • Мнения: 1 674
.


Виж, ако към секциото предлагаха и изрязване на разпънатата кожа, малко изсмукване на мазнини или лифтинг, може би си заслужава човек да размисли. 
[/quote]           
    Joy  Joy  Joy

# 216
  • Мнения: 1 674
И в крайна сметка по какъв начин роди авторката на темата?
Да си дойдем на думата.

# 217
  • Мнения: 2 960
щом вие била приятна една операция евала значи,че търпите на болка е аз не мога,приключвам безмислените спорове
Уважаема,аз съм раждала и нормално и секцио.искам да ти  Twisted Evil споделя ,че няма никаква връзка между едната болка и мъка и другата.Първата- при нормалното раждане ,е неконтролируема,разкъсваща и клоняща към нетърпимост Sick далеч извън границите на нормалното Mr. Green ,понякога надвишаваща прага на тъпримост /при повечето жени/.Нетърпимоо търпило за мен беше цяло денонощие ,през което се мъчих като  hahaha грешен дявол
  .Така сега идваме думата си за  анатемосваното секцио -РОДИХ  ЗДРАВО ХУБАВО  4 КГ БЕБЕ ,ПЛАНИРАНО- БЕЗ БОЛКА ...ВЪЗСТАНОВИХ СЕ БЪРЗО ,ПОНЕСОХ СИ БЕБЕТО ОЩЕ В НАЧАЛОТО ,НА ДЕСЕТИЯ ДЕН ИЗЛЯЗОХ НА РАЗХОДКА ....НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ ... И ТАКА ..КАТО ЧОВЕК ПРЕЖИВЯЛ И ДВЕТЕ РАЖДАНИЯ КАЗВАМ КАТЕГОРИЧНО :ЗА МЕН ПО УДАЧНОТО БЕШЕ ВТОРОТО
 ПО ДРУГИЯ ВЪПРОС З КАТЕТРИТЕ-МАТЕТРИТЕ .....във всяка нормална реномирана болница ...слагането на катетър  не трябва да се отбелязва, като нищо друго освен леко нерозположение в момента на поставянето.Второ -при нормалното раждане също се прави клизма.. Joy Joy.то пък егати проблема...ни боли ни сърби...само е неприятно , hahahaно ако имаш бързи рефлекси си вършиш нещата където трябва..........така ...пълната упойка... Mr. Green зависи как се слага тръбата в гърлото........аз лично нямах никакъв проблем при секциото /имам друга операция обаче ,при която наистина имах яко дращене-факт/
и накрая bowuu НЕКА ВСЕКИ САМ СИ РАШАВА КАКВО Е НАЙ ДОБРЕ ЗА НЕГО ,ДА НЕ ГОВОРИ ВРЕЛИ-НЕКИПЕЛИ И ДА НЕ СЪДИ ДРУГИТЕ ,САМО ЗАЩОТО ИМАТ РАЗЛИЧНО ОТ НЕГОВОТО МНЕНИЕ.
 Simple Smile

# 218
  • Мнения: 4 965
Като минала също и през двата вида раждане, абсолютно подкрепям мнението на daninkа - от първата до последната дума.
  bouquet

# 219
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

 Родих нормално,е немаше такива болки дето ги описваш. Mr. GreenБеше си нормална и търпима,и всичко мина за 3-4 часа,а втория път още по-бързо.Айде да не плашим хората с глупави изказвания.Теб те е боляло,други не ги е,не сме еднакви.

# 220
  • Мнения: 1 095
Добре,защо никой не осъзнава,че това все пак е операция. ooooh!Няма такова нещо като безопасна операция,колкото и да е рутинна,колкото и да ви казват,че няма нищо страшно. Peace
Само не мога да разбера, защо ти си мислиш,че повечето тук сме някакви невежи и даже не подозираме,че секциото е операция ???? Joy Joy Joy

# 221
  • Мнения: 2 960

 Родих нормално,е немаше такива болки дето ги описваш. Mr. GreenБеше си нормална и търпима,и всичко мина за 3-4 часа,а втория път още по-бързо.Айде да не плашим хората с глупави изказвания.Теб те е боляло,други не ги е,не сме еднакви.

от къв зор пък определяш едно изказване за глупаво...щом е различно от твоето изобщо не значи че е глупаво........я моля без такива определения Peace все пак всеки има право на мнеие ,но няма право да обижда виждането на другия. Mr. Green

# 222
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Глупаво не защото се различава от моето,а защото определяш всички нормали раждания като мъчение.Това,че за теб е било така,не означава ,че за всички ще бъде по същия начин.

# 223
  • Мнения: 1 095
Май е крайно време темата да бъде заключена !  #Crazy

# 224
  • Мнения: 982
daninka,не си особено толерантна,така,че леко с призивите.

Общи условия

Активация на акаунт