Защо ми отказват секцио?

  • 11 755
  • 259
  •   1
Отговори
# 225
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
daninka,не си особено толерантна,така,че леко с призивите.

да бе защо така все нападаш хората ти незнаеш ли че и те могат да ти се зъбят но явно не обръщат много внимание.Прави впечатление че нещо ти се заяжда или просто искаш да си наложиш мнението сякаш друго не съществува.

# 226
  • Мнения: 311
Много се радвам че в България има доктори които не правят секцио по желание както няма такова нещо в Европа, Моят доктор неможа да повярва че в бг има такава опция като секцио по желание.Моето секцио беше по нежелание , заради седалищно и ако ми беше второ раждане с доки щеше да ме пусне да раждам нормално, както и исках.Няма да обсъждам тази изтъркана тема за и против секциото по желание, само ще кажа че мен ме обезболяваха само първият ден и после няколко дни си изтърпях всички болки след операцията, така че предпочитам да се мъча няколко часа при нормално раждане.
За епидуралната упойка по мои наблюдения някой доктори в бг са много против, а тук няма жена която да ражда без епидурална упойка, може би и поради тази причина, коя жена тук ще иска да я срежат.
Моят съвет е нормално с епидурална, няма да съжеляваш гарантирам ти Simple Smile

Не знам защо правире обобщения за Европа. Смешно е, дори малко глупаво. От изказваниято Ви следва че познавате практиките в ЦЯЛА Европа. Една част от бременноста ми мина в Швейцария и само мога да кажа че такова нещо като секцио по желание има. Не правете генерални обобщения за Европа, и света, и Вселената, защото звучи пошло.
Мен в Бг са ме обезболявали повече от един ден след секциото, може би и на това не би повярвал Вашия лекар???

# 227
  • Мнения: 2 960
Глупаво не защото се различава от моето,а защото определяш всички нормали раждания като мъчение.Това,че за теб е било така,не означава ,че за всички ще бъде по същия начин.
daninka,не си особено толерантна,така,че леко с призивите.

да бе защо така все нападаш хората ти незнаеш ли че и те могат да ти се зъбят но явно не обръщат много внимание.Прави впечатление че нещо ти се заяжда или просто искаш да си наложиш мнението сякаш друго не съществува.

о.к.може и да сте прави ,щом ви се струва тона ми нападателен и нетолерантен ...о.к  сигурно е така.явно понякога думите се възпримат не така ,както съм ги почувствала ,когато ги пиша.
      Момичета   bouquet

# 228
  • Мнения: 219
Мили момичета, днес следобед ме изписаха от окръжна болница Сливен и сега като чета какво сте писали много се изненадах никога не съм искала темата да се превърне в спор. Всеки човек е различен,всеки мисли и чувства по различен начин,аз мисля,че форумите са за това,за да се подкрепяме,а не да се нападаме.Аз още не съм родила по напред ви писах,че съм 35 седмица вече станах 36. Имам постоянно високо кръвно и докторите решиха да е секцио.Аз си го чувствах,че трябва да е така ама лекарите не вярват на предчувствия.В края на другата седмица ще ходя на консултация и ще плануваме дата близка до термина.Искам да похваля окръжна болница наистина е на ниво и условията и докторите са страхотни там.С доста родилки се запознах в болницата имаше и секцио имаше и нормално и в двата случая има болка, и в двата случая ставаш майка,а и според мен не е важно как ще родиш,а как ще си гледаш и възпитаваш детето.Не ме интересува аз колко ще се възстановявам,а само бебенцето да е живо и здраво.

# 229
  • София
  • Мнения: 6 011
Дано тогава всичко е наред с операцията, теб и бебето. Аз също родих със секцио, нищо страшно няма, пък и всяка болка се забравя.
Моят съвет е ако докторите са склонни да определите ден максимално близо до термина. Аз имах избор, но избрах дата 8 дни преди термина и съжалявам. Първо - всеки ден в корема на мама е безценен за бебето и второ колкото по - близо си до естествения термин, толкова по - добре за кърменето.
 Hug

# 230
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Вторият път родих секцио по медицински причини - беба се завъртя напряко , но за нищо на света не бих о направила по желание!

# 231
  • София
  • Мнения: 4 903
Моят съвет е ако докторите са склонни да определите ден максимално близо до термина. Първо - всеки ден в корема на мама е безценен за бебето и второ колкото по - близо си до естествения термин, толкова по - добре за кърменето.

 smile3521 newsm10  smile3521

... и в двата случая има болка, и в двата случая ставаш майка,а и според мен не е важно как ще родиш,а как ще си гледаш и възпитаваш детето.Не ме интересува аз колко ще се възстановявам,а само бебенцето да е живо и здраво.

 smile3501 smile3501 smile3501

Аная, желая ти безпроблемно раждане, бързо възстановяване и на първо място всъшност едно прекрасно, здраво бебче!    newsm51

# 232
  • София
  • Мнения: 1 735
Пожелавам ти всичко да мине бързо и безпроблемно! PraynigРаждах секцио и беше направо прекрасно,сред шеги и закачки  след няколко минути видях съкровището си,почти никакви болки-само при ставане от леглото първите няколко дни,но си зависи и от лекаря правил операцията.Много късмет!Настрой се,че ти предстои най-незабравимата и мила среща в живота ти!  ylinfant

# 233
  • Мнения: 219
Благодаря за пожеланията момичета Simple Smile

# 234
  • Мнения: 2 617
За щастие има все още лекари, които си изпълняват съвестно задълженията. Аман от моди!
аман от тесногръди хора!

иди в частна клиника. аз така ще направя.  Wink

Хайде сега обясни, кое е тесногръдо в случая?

# 235
  • Мнения: 219
Мили момичета скоро се върнах от родилното с моя малък принц Александър. Роди се със секцио 4.450 кг. и 53 см.

# 236
  • Мнения: 2 069
бравооо  Hug
много да те радва и слуша    bouquet
............голямо бебе  Wink

# 237
  • Мнения: 4 451
Честито! Да ти е жив и здрав! Heart Eyes

# 238
  • Мнения: 11 018
Честито момченце!   bouquet
Да ви е жив и здрав бебчо! Heart Eyes

# 239
  • Мнения: 14 133
Честито момченце!   bouquet
Да ви е жив и здрав бебчо! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт