как махнахте нощното кърмене

  • 3 389
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 941
постепенно увеличавах интервалите с помощта на бибата, беба сега съм я подложила на такова изпитание, че се будеше на всеки час, естествено като овеличавам интервала като до сега се е будела и сукала на час и и дам бибата ако е много неспокойна и не успея да я успокоя  си я храня но ден след ден интервалите се увеличават, но това го правим от скоро, с каката махнах нощните кърмения за седмица, но беше по голяма сега мисля че 2-3седмици ще са достатъчни, не мисля че е правилно да се дава вода или мляко през нощта, виждам че сте достатъчно големи за да не се храните през нощта,
И аз съм на мнение че дали ще се кърми или не не означава че ще спи нощем, но поне може да има по редки дни на безсъние отколкото когато си се кърми и си се буди всяка нощ по много пъти

# 31
  • София
  • Мнения: 1 078
Ние премахнахме нощното хранене постепенно,като увеличавах интервала между кърменията.Хранехме се в 8 вечерта след това в 11,30,в 3 и 6 сутринта, постепенно кърменето в 11,30 го преместих в 12,30,след седмица в 1,30,след още една в 2,30 и така след още няколко седмици започнах да давам само биберон.Сега бебчо е на 2 месеца и половина и се храним от 8 вечерта 4ак в 6 сутринта.
Според мен, много ви е рано още. Не поучавам, само отбелязвам Peace

# 32
  • Мнения: 15
Според мен, много ви е рано още. Не поучавам, само отбелязвам

Възможно е незнам,аз се информирам предимно от статии в нета, и от бабите.И 2-те баби казаха, че в 3 не са кърмили изобщо,а след първия месец са махали храненето в 12,а в статиите съм чела,че през 2-рия месец е желателно коремчето да има по-голяма почивка,а и малкия не се бунтува след вечерното хранене стои буден около 2 часа и заспива спокоен,буди се към 4 за биберон,и то само мрънкайки,не плачейки, и пак заспива до 6.Естествено,че ако плаче много ще го нахраня,но мисля, че той се чувства добре.

# 33
  • Мнения: 527
Според мен, много ви е рано още. Не поучавам, само отбелязвам

Възможно е незнам,аз се информирам предимно от статии в нета, и от бабите.И 2-те баби казаха, че в 3 не са кърмили изобщо,а след първия месец са махали храненето в 12,а в статиите съм чела,че през 2-рия месец е желателно коремчето да има по-голяма почивка,а и малкия не се бунтува след вечерното хранене стои буден около 2 часа и заспива спокоен,буди се към 4 за биберон,и то само мрънкайки,не плачейки, и пак заспива до 6.Естествено,че ако плаче много ще го нахраня,но мисля, че той се чувства добре.
Мисля ,че бабите няма да ти дадат много ценни съвети PeaceСпоред мен интервала от 10 часа без храна за толкова малко бебе е мнооооого голям.Ако си  решила да кърмиш дълго с това махане на нощното кърмене ,няма да успееш.Защото точно през ноща нивата на хормона Пролактин,са най- високи,и сучейки бебето стимулира кърменето Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 1 078
tedy06 ,бабите са действали по препоръките на педиатрите, които тогава са били абсолютно различни (препоръките имам предвид, педиатрите все са същите, за съжаление Laughing) - стомахчето да почива, сокче след 40 ден, пюре от 4 месец...все такива неща...
И виж тук абсолютно различни статии "от нета", които ще ти бъдат полезни  Wink
Бебе, като твоето, трябва да има от 7 до 12 кърмения на денонощие Peace И не се буди за биберон, а за гърда...иска да цока, бебчето, а не да се залъгва - не му отказвай в това Simple Smile

# 35
  • Мнения: 72
Здравейте!
Да ви кажа до къде стигнахме ние. Вече от 2 седмици не кърмя. Бебо пие АМ в 21ч и спи до 6 сутринта. Отбиването мина много лесно. Първата вечер като се събуди го взех на ръце, пях песнички, а той беше толкова учуден от новата екстра, че забрави за какво се е събудил Laughing. След 10 мин. вече спеше в ръцете ми. Сега, ако се събуди го гушвам, но без да го взимам от леглото и след няколко минути вече спи.
Явно при нас нощното хранене е било просто навик. Сега закуската е в 7ч., защото в 6ч. още не е гладен, а просто се е наспал и му се играе.
Благодаря за съветите! Hug
П.П Операцията е в началото на март. Вече могат да си ме режат колкото си искат Grinning

# 36
  • Мнения: 15
Ако бебето се буди за гърда то плаче и не заспива току така гладно,знам как плачеше с часове в болницата като не ми го даваха в 3 да го храня.А за кърменето не се притеснявам -фризера е пълен с кърма ,а и това 4е не го храня през ноща не означава,4е не се изцеждам.Аз не го храня не защото не ми се става през ноща,а защото не виждам смисъл да го разбуждам-отново ще подчертая че той не плаче ,а си мрънка.Последните пъти в които се хранехме през ноща той сучеше по 5 мин,това за мен е знак,4е не е гладен,а е навик.Предният месец беше натдал 1,300 така че не смятам че не му стига храната.Що се отнася до бабите не мисля,че всичко е погрешно все пак са отгледали здрави деца нали!?!Аз също съм за късното захранване и ще кърмя докато мога,но за нощното хранене смятам, че са прави.

# 37
  • Мнения: 13 815
Ние премахнахме нощното хранене постепенно,като увеличавах интервала между кърменията.Хранехме се в 8 вечерта след това в 11,30,в 3 и 6 сутринта, постепенно кърменето в 11,30 го преместих в 12,30,след седмица в 1,30,след още една в 2,30 и така след още няколко седмици започнах да давам само биберон.Сега бебчо е на 2 месеца и половина и се храним от 8 вечерта 4ак в 6 сутринта.


Tedi
ти да вземеш да го научиш да не яде въобще ... Така ще имаш по малко главоболия.
Simple Smile
кажи ми само кой научен капацитет те посъветва да премахвате нощното ядене ?

# 38
  • Мнения: 13 815


Сега прочетох че са бабите
таман щях да предложа да застреляш умника който те е посъветвал това. А съветът на бабите ми зазвуча като методите отпреди найсет години- да им почивало коремчето.Интересно те като са гладни дали казват на коремчето да почива...
Казваш че си чела в нета , интересно има ли още публикувани материали препоръчващо "почивка" на бебето ...

Ще постнеш ли  как наддава твоят юнак с това лично сподред мен разредено хранене ?
Поздрави

# 39
  • Мнения: 13 815
Здравейте!
Да ви кажа до къде стигнахме ние. Вече от 2 седмици не кърмя. Бебо пие АМ в 21ч и спи до 6 сутринта. Отбиването мина много лесно. Първата вечер като се събуди го взех на ръце, пях песнички, а той беше толкова учуден от новата екстра, че забрави за какво се е събудил Laughing. След 10 мин. вече спеше в ръцете ми. Сега, ако се събуди го гушвам, но без да го взимам от леглото и след няколко минути вече спи.
Явно при нас нощното хранене е било просто навик. Сега закуската е в 7ч., защото в 6ч. още не е гладен, а просто се е наспал и му се играе.
Благодаря за съветите! Hug
П.П Операцията е в началото на март. Вече могат да си ме режат колкото си искат Grinning

Браво на момчето, браво и на майката
чудесно сте се справили ...

# 40
  • Мнения: 15
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/131/77/
Хранене на кърмачето през втория и третия месец от живота му
Няма особена промяна в режима на хранене освен, че се препоръчва нощната почивка да се увеличи.

Прочетох го точно в сайта,към чиито форум пишем:)А за натдаването:
21.11.07-раждане-2,600
28.12.07 - 1м и 1 седм.- 3,900
30.01.08 - 2м и 9 дена- 5,200
Педиатърката последният път ми направи забележка, че бързо натдаваме и ми препоръча да го храня по-малко и да му давам повече вода,но той вода почти не пие, обикновенно я плюе,затова предпочетох да разредя храненията,отколкото да го оставям гладен и да го тъпча с вода!

# 41
  • Мнения: 2 837
Да ви яде ушите педиатърката. Децата си наддават, когато е тяхното време. Много се дразня от модели. tedy06, аз си мисля, че щом си могла, не е проблем, че си махнала нощното хранене. Аз не можах до десетия месец. Ти си следиш детето и си знаеш. Мисля, че всички етикети: Така трябва да е, иначе трябва да е, не са уместни. Все пак внимавай да не се вживееш много в бабешките съвети, де:) Да цункаш малкия , дето нараства като един малък  юнак:)

# 42
  • Мнения: 13 815
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/131/77/
Хранене на кърмачето през втория и третия месец от живота му
Няма особена промяна в режима на хранене освен, че се препоръчва нощната почивка да се увеличи.

Прочетох го точно в сайта,към чиито форум пишем:)А за натдаването:
21.11.07-раждане-2,600
28.12.07 - 1м и 1 седм.- 3,900
30.01.08 - 2м и 9 дена- 5,200
Педиатърката последният път ми направи забележка, че бързо натдаваме и ми препоръча да го храня по-малко и да му давам повече вода,но той вода почти не пие, обикновенно я плюе,затова предпочетох да разредя храненията,отколкото да го оставям гладен и да го тъпча с вода!

Теди наистина прочетох статията и съм в шок
странно е да има все още публикувано подобно нещо в Бг мама
там е описан точно начина по който гледах дъщеря си - все пка статията е от 2002 г. Именно от всички тези съвети сега сме с толкова хранителни алергии че ми се плаче - резул;тат от ранното захранване, особени проблеми имаше и със сокчето. Детето се гънеше от колики а аз давам ли давам сокче щото педиатъра казала
.. с наддването сте в нормата но как ще бъде след като сте въвели тези почиваки не знам-  излиза че се храните само по 5 пъти ден. на кърма ли сте?

# 43
  • София
  • Мнения: 1 078
Съжалявам, че пак се включвам, но статията от линка е безумна...не съм очаквала, че такова може да се сложи тук Shocked
Та в същата статия се пропагандира храненето под час и даването за сокчета в края на 2 месец, а също и ранното захранване  Shocked Статията е от 2002 г. и мисля, че просто е забравена...И ти точно нея избра за да се опреш на написаното? Та това по нищо не се различава от твърденията на повечето устарели педиатри.
Виж нещо по-ново в Библиотеката Peace

И пак казвам, че не се намесвам с цел да поучавам Peace

# 44
  • Мнения: 501
Пак се включвам, за да питам - за 1 годишно дете колко голяма би трябвало да бъде нощната пауза?
7-8 часа ли (например вечеря в 23 и сутрешно хранене в 6 ч.) ? Или по-дълга?

Общи условия

Активация на акаунт