как махнахте нощното кърмене

  • 3 381
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15
Благодаря ти Ana2:)) Аз постоянно го целувам:)Ще го цункам и от теб!!!
А за сокчето от 1 седмица давам от ябълки, защото искам да стигна до крушата иначе не мислех да започна толкова от рано.Много харесва ябълката даже ми гука докато му я давам(а коликите ни бяха много силни,но отдавна минаха и не са се появявали повече).Имаме проблеми с акането-става на 4-5 дена,но не е запек изпопрочетох всичко из форума което сте си писали и знам, че не е много притеснително,но се опитвам да го накарам да си ака всеки ден.Опитахме всичко-термометри,накисната синя слива,масаж на коремчето,свиване на крачета,накрая дуфалак-нощо не помага.И сега в неделя сме на гастроентериолог по съвет на педиатърката-тя смята, че са мързеливи черва и не било желателно да ака на по- голям интервал от 48 часа.

# 46
  • Мнения: 2 837
tedi06, въпреки че изместваме темата - ти вече си прочела, но аз ще кажа пак опита си. След втория месец Румен също започна да ака много по-рядко, имало е и по 5 дни без изхождане. Педиатърката ме успокои, че ако детето е спокойно, няма поводи за притеснение. Термометърът в дупето прави червата лениви, а и щом нищо не помага, значи няма проблем. Същият проблем с рядкото акане преди това е имала зълвата ми, която също кърмеше изключително до шестия месец. Тя тогава беше във Франция, лекарите също са я успокоили, че просто детето изразходва цялата кърма. С времето, след като захраних, акитата се промениха и ако тогава е имал лениви черва, защо сега, когато яде всичко, няма такъв проблем. Не бързай толкова с тия сокове - съвет от мен. Първо - сега не е сезонът на крушите и нямаме идея какво са мазани тези, дето се продават по магазините. Второ, крушата не е лесен за обработване плод - ако аз хапна няколко, въпреки че много ги обичам, обикновено получавам подуване на корема. Какво остава за едно мъниче...

# 47
  • Мнения: 527
Същият проблем с рядкото акане преди това е имала зълвата ми, която също кърмеше изключително до шестия месец. Тя тогава беше във Франция, лекарите също са я успокоили, че просто детето изразходва цялата кърма. С времето, след като захраних, акитата се промениха и ако тогава е имал лениви черва, защо сега, когато яде всичко, няма такъв проблем. Не бързай толкова с тия сокове - съвет от мен. Първо - сега не е сезонът на крушите и нямаме идея какво са мазани тези, дето се продават по магазините. Второ, крушата не е лесен за обработване плод - ако аз хапна няколко, въпреки че много ги обичам, обикновено получавам подуване на корема. Какво остава за едно мъниче...
tedi06,абсолютно правилно.Кърмените бебета могат и по 7 дена да не акат,това не е признак на никакъв запек,запекът е с твърди и сухи изпражнения.Не давай нищо,при моят син нещата се оправиха сами,след като захраних,след 6 навършени месеца Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 1 078
Когато се дава сокчето не се ли смята, че детето вече НЕ е изключително кърмено?
Задавам си аз този въпрос... newsm78

# 49
  • Мнения: 2 837
veshti4ka, на мен ми се иска да не поставям пак проблемни въпроси за или против соковете, защото вече в други теми се получиха такива стълкновения. Явно някои майки и педиатри смятат, че сокът не е захранване. Нямам намерение да споря с тях, още повече, че повечето от тях имат информация за различните гледни точки и са взели своето решение, което аз уважавам. Това, което искам само да кажа на майчетата, решили да дават сок, е, че има достатъчно време за даване на витамини - засега ги има в кърмата; второ - може да си усилят коликите; трето - плодовете на пазара не са безопасни. Преди време в един сутрешен блок педиатри съветваха да избягваме да даваме рано плодове от други географски ширини, защото те са химически обработвани, за да са по-трайни. Същото се отнася обаче и за круши и ябълки извън сезона, обикновено внесени отдалеч. Трайността на истинския плод е ограничена - баща ми отглежда ябълки и по това време голяма част от тях вече са развалени. Защо да рискуваме  с един съмнителен резултат.

# 50
  • Мнения: 527
Когато се дава сокчето не се ли смята, че детето вече НЕ е изключително кърмено?
Задавам си аз този въпрос... newsm78
'
Не,не е PeaceИзключително кърмене само по себе си говори за кърмене,което изключва други храни.Дори вода препоръчват да не се дава.За сока-това за мен е голяма глупост, в един сок не може да има никакви витамини,когато не е пресен.А пресният сок трябва да се пие веднага,за да се усвоят всички хубави неща,които ако престои "заминават".

# 51
  • Мнения: 2 829
Ето копирано от сайта на СЗО, това са препоръките за кърмене:

To enable mothers to establish and sustain exclusive breastfeeding for 6 months, WHO and UNICEF recommend:

Initiation of breastfeeding within the first hour of life
Exclusive breastfeeding – that is the infant only receives breastmilk without any additional food or drink, not even water
Breastfeeding on demand – that is as often as the child wants, day and night
No use of bottles, teats or pacifiers

Превеждам:

За да успеятмайките да установят и задържат изключително кърмене за 6 месеца СЗО и УНИЦЕФ препоръчват:

Поставяне на бебето на гърдата в рамките на първия час след раждането
Изключително кърмене-това е когато бебето получава само кърма, без никаква допълнителна храна или напитка, дори и без вода
Кърмене на поискване-това е толкова често, колкото бебето иска, денем и нощем
Да не се използват бутилки, биберони или залъгалки

Моля да ме извините ако превода не е съвсем точен.
Ето източника:
http://www.who.int/nutrition/topics/exclusive_breastfeeding/en/index.html

# 52
  • Мнения: 13 813
Ето копирано от сайта на СЗО, това са препоръките за кърмене:

To enable mothers to establish and sustain exclusive breastfeeding for 6 months, WHO and UNICEF recommend:

Initiation of breastfeeding within the first hour of life
Exclusive breastfeeding – that is the infant only receives breastmilk without any additional food or drink, not even water
Breastfeeding on demand – that is as often as the child wants, day and night
No use of bottles, teats or pacifiers

Превеждам:

За да успеятмайките да установят и задържат изключително кърмене за 6 месеца СЗО и УНИЦЕФ препоръчват:

Поставяне на бебето на гърдата в рамките на първия час след раждането
Изключително кърмене-това е когато бебето получава само кърма, без никаква допълнителна храна или напитка, дори и без вода
Кърмене на поискване-това е толкова често, колкото бебето иска, денем и нощем
Да не се използват бутилки, биберони или залъгалки

Моля да ме извините ако превода не е съвсем точен.
Ето източника:
http://www.who.int/nutrition/topics/exclusive_breastfeeding/en/index.html


въвеждането на сокче означава че бебето престава да бъде изключително кърмено за мен .

Съгласна съм с гореупоменатия превод с изключение на последния ред - за шишетата. Понякога майките са поставени в условия когато не могат да се преборят с нежеланието на бебето да суче. Щом майката се цеди и дава от шише кърма и само кърма  - склонна съм да го броя за кърмене

# 53
  • Мнения: 2 837
Пух, незнам дали има пауза, която ТРЯБВА да е, каквато е. На около година Румен ядеше към 10.30 вечерта и сутрин си искаше в 5. Постепенно отложихме това хранене във времето и сега от вечерта яде чак към 8.30-9 сутринта. Но има деца, които и на година и половина не правят такава пауза. Съобрази се с детето и себе си, за да постигнете оптимален вариант.

# 54
  • Мнения: 527
въвеждането на сокче означава че бебето престава да бъде изключително кърмено за мен .
Съгласна съм с гореупоменатия превод с изключение на последния ред - за шишетата. Понякога майките са поставени в условия когато не могат да се преборят с нежеланието на бебето да суче. Щом майката се цеди и дава от шише кърма и само кърма  - склонна съм да го броя за кърмене
Е,то няма значение дали от бутилка,или от гърда,след като е кърма,значи е на изключително кърмене.Горното се споменава,във връзка с това,да не се използват бутилки,за да не предпочете бебето тях,и да се отбие .

# 55
  • Мнения: 168
По-горе бях писала, че махнахме нощното хране..
Е, да знаете, че не стана. Продължи само два дни.
Сега пак си яде и в 3.
Нищо. Ще почакам, когато е готова ще си покаже.

Общи условия

Активация на акаунт