Поликистоза на яйчниците

  • 11 577
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 17
Благодаря ти,аз зная че все някога ще ми се случи чудото,само се надявам да е малко по-скоро PraynigБорбата не спира до постигане на щастлив резултат Wink

# 76
  • Мнения: 2
Здравейте на всички! От скоро живея в софия и ми поставиха диагноза поликистозни яйчници, а работим за бебе...моля ви препоръчайте ми добър гинеколог тук в София, предеи година съм си правила пълни изследвания и всички хормони ми бяха в граници... но не ми идва цикъл и го поддържах с Дуфастон, сега съм спряла всички препарати и нищо... освен това съм и с наднормено тегло.Помагате...Благодаря

# 77
Здравейте, да  се включа и аз, преди около 10-15 дни ми поставиха диагноза ПКОС, на 22 год. съм, диагнозата се потвърждава и от ехографа и от изследването на хормоните, предписани са ми Диане35 и Сиофор още не съм ги започнала, искам да попитам някой лекувал ли се е с тези медикаменти и как се е повлиял. Засега не мисля за бебче, но и за това ще дойде ред и съм доста притеснена.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте,изчетох темата и тъй като и мен Пкя-то ме е взела за мезе от много години се боря с него постоянно. За всички, които се чудеха при кой лекар да отидат, аз препоръчвам д-р Тюфекчиева. Поне аз ходя там от две години и имам голям напредък за момента с лечението на ПКЯ. то не е лечение,а по-скоро облекчение.....незная дали тази гадост може да бъде излекувана.

# 79
  • Мнения: 18
@Доре
а какво по-точно значи облекчение? И с какво те лекуват? Аз съм минала през кво ли не, диане 35 сума ти години и пак добре с него, ама сега последно пих 6 месеца Ясмин по преценка на "гениите" от ендокринологията в София и имам страхотни последствия от него, дето още не са отшумели:( На всичкото отгоре пак два месеца ми няма цикъла а длекараката вика хормоните са ок, само фсх и лх са в съотношение като за поликистоза ама трябва да ти дойде. И за капак ми даде да пия отводняващо лекарство Спиронокатон от което пада кръвното а моето е 60/90 и без туй. Та сега не пия никакви химии , но пък космите растат като бесни, косата пада и др странични ефекти от ПКОС. Затова ми е интересно с какво те лекуват? благодаря предварително:)

# 80
  • София
  • Мнения: 1 423
Леле- десана, много страшно звучи това,което хапчетата са ти направили. На мен Диането не ми понасяше, чувствах се като парцал, замаяна, неадекватна. Ясмина също не ми понеся- повръщах като луда от него.
Ами облекчи ме с фенестрация на яйчниците. Да чукна на дърво вече две години ми идва след фенестрацията всеки месец, като на нормалните хора. Преди нямах по 3 месеца цикъл, без стимулация с Дуфастон въобще не идваше.
Почти не пих никакви лекарства- всичките не ми понасяха.
Лошото е, че яйчниците ми пак са почнали да се разкрасяват с кистозна обвивка т. е ще си възвърнат предишния вид....затова сега се напъвам да забременения, но .......

# 81
  • Мнения: 18
мда то това е проблема с фенестрацията. Мен ми го препоръчваха преди бая години, но после всеки лекар вика абсурд. Просто кистичките са функционални и ще се появяват и след това, та затова не съм се подложила и на туй чудо. Инак ясмина ужасен да, все още си патя но се надявам да се изчисти напълно от организма ми и въобще тия лекари за опитни зайчета ни имат, хич им нямам доверие вече.  #2gunfire Ще пробвам други варианти май. На теб успех в забременяването:)

# 82
Здравейте, момичета, от известно време чета темите във форума и най-после се реших и аз да пиша. Моята история започна през юни 2006. С приятеля ми решихме, че е дошъл момента да си правим бебче. Нещата се получиха с първия път,бях бременна с близначета. Но не продължиха както би ни се искало.В края на юли получих кървене, което лекарите не овладяха и в началото на август направих спонтанен аборт.След 6 месеца , при преглед от гинеколог се установи че имам киста на десния яйчник-28мм. (Преди това не съм имала или поне никой гинеколог не е споменавал такова нещо.) Пих Диане-35 3 месеца, но кистата си беше все още там - нито нарастнала нито намаляла. После ми изписаха Дуфастон и ми препоръчаха да правим опити за беб4е. Пробвахме един месец, но не се получи, но пък и на мен ми се щеше да се оправят нещата и тогава да запо4нем бебеправенето. След последен преглед лекарите се съмняват за поликистоза. Този месец (за пръв път!!?-незнам защо досега не са ми пускали такива изследвания) си правих изследвания на някои хормони: тестостерон, пролактин, ТСХ и естрадиол2 и ето резултатите:
тестостерон - 1,07 nmol/l                 референтни  0,1-0,9
пролактин    - 36,9 ng/ml                  референтни  менст. жени  5,0-35,0
естрадиол    - 531,6 pg/ml                референтни  фолик. фаза 18-147
                                                                                 преовулаторен пик - 93-573
                                                                                 лутеална фаза  43-214
ТСХ               - 1,6 mIU/ml                  референтни  0,25-5,0
Цикъла ми доиде на 29.05 , а ми взеха кръв за изследванията на 04.06.
Моля ви, момичета, помогнете ми да разчета тия цифрички.

# 83
  • Мнения: 17
Здравейте,аз съм нова и бих искала да ви питам нещо
Поставиха ми диагноза поликистозни яйчници и ме пратиха при д-р Генов от Панацея, но прочетох че не сте доволно от него.
Ако може да ми предложите лекар при който мога да отида и да му се доверя напълно.

# 84
  • Мнения: 80
Здртавейте,
Аз съм на 25 години и имам проблем с месечния цикъл. Последно ми дойде на 06.03. Направих си редица изследвания на хормоните, като последните са:
 
 FT 3 4.47pmol/l референтни стойности3.10-6.30
 FT 4 20.71pmol/l референтни стойности 11.00 - 22.60
 TSH 2.820mIU/l реф стойности0.35 - 5.00
Prolactin 433.32IU/l реф Ж(59.0 - 619.0)
  LH 23.89IU/l реф.М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)
 FSH 7.27IU/lреф М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)
 Estradiol 316.67pmol/l реф М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-1930, лут 121-719, мен. до 136)
 Testosteron 3.53 nmol/lреф М:от 1-12г.0.10 - 2.37;от 13-17г.0.98-38.5;над 17г.8.4-28.7 Ж(0.5 - 2.6)
 Progesteron 4.55nmol/l М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен. до 2.32)
 Преди да сси направя тези изледвания имах леко завишен прокалтин. Направиха ми яМР. ходих в една частна лаборатория. Но като показах изследването на един неврохирург от ВМА, ми беше съобщено, че образът не е съвсем ясен, но все пак няма сигурни данни за това, че има аденом. Насочена бях да се кансултирам с ендокринолог, за да ми нормализира хормоните, а оттам да получа и цикъл. Еднокриноложката ми каза, че съм била за гинеколог. Отидох на гинеколог, но ми казаха, че съм за ендокринолог. Изобщо много съм объркатна, какъв специалист да търся? Twisted Evil

# 85
  • Мнения: 284
Според мен си намери добър ендокринолог, тъй като според направените изследвания имаш хормонален проблем и само ендокринолог може да ти помогне. Ако в София ти е удобно да посещаваш такъв ти препоръчвам Начев. Ако се заинтересуваш ще ти напиша неговите координати.

# 86
  • Мнения: 80
Ендокриноложката ми каза да се консултирам с гинеколог. Не знам и аз какво вече да правя. Гинеколожката ме насочка към ендокринолог, ендокриноложката към гинеколог. Rolling EyesИмам чувството, че се намирам в един омагьосан кръг.

# 87
  • Мнения: 822
мили момичета не драматизирайте толкова стази поликистоза. аз винаги съм била с такава диагноза и всички неблагоприятни последствия от нея - наднормено тегло, окосмяване, липса на овулация и изключително нередовен цикъл.  всички доктори казваха че ще забременея, но се оказахме и с мижки фактор. инвитро процедурата реши въпроса и сега се радваме на прекрасна дъщеричка. Кураж и успех.

# 88
  • Мнения: 179
Ендокриноложката ми каза да се консултирам с гинеколог. Не знам и аз какво вече да правя. Гинеколожката ме насочка към ендокринолог, ендокриноложката към гинеколог. Rolling EyesИмам чувството, че се намирам в един омагьосан кръг.

Ехх, как ме е яд, при мен беше по абсолютно същия начин. Според мен търси гинеколог-ендокринолог, и при мен така беше в началото, но все пак ендокриноложката се оказа по-умната и ми пусна ендокринологичните хормони и след като те бяха наред, направо ми каза да не се занимавам с гинеколога, който дори не ми е пуснал гинекологичните...

След 7 години (откакто нямах М няколко години и тръгнах по лекари) още не съм сигурна, че съм намерила правилния, но сега пия противозачатъчни, антиандрогенни, имам цикъл всеки месец, омазняването на кожата и окосмяването много се намалиха и се чувствам много добре.

Подготвена съм за проблеми, като реша да забременявам, но дотогава има още време.

На всички жени с поликистоза - ще срещнете много некомпетентни, ще ви говорят пълни глупости, ще ви разревават, но вие не се давайте, защото нищо не е толкова страшно, колкото изглежда Hug

# 89
  • София
  • Мнения: 35 950
Ендокриноложката ми каза да се консултирам с гинеколог. Не знам и аз какво вече да правя. Гинеколожката ме насочка към ендокринолог, ендокриноложката към гинеколог. Rolling EyesИмам чувството, че се намирам в един омагьосан кръг.
Намери си АГ- ендокринолог, работят в клиниките по стерилитет.

Общи условия

Активация на акаунт